Після оновлення Windows 10 звук став тихіше або пропав зовсім: що робити

925 0 Новини високих технологій

Багато користувачів десятій версії ОС Windows іноді після оновлення до цієї модифікації, «чистої» установки або після інсталяції апдейтів для наявної системи скаржаться на те, що з'явилися проблеми зі звуком (наприклад, після оновлення Windows 10 звук став тихіше або пропав зовсім). Чому так відбувається? Причин може бути не так вже й багато, а вирішити проблему можна декількома нехитрими способами, які далі і пропонуються до розгляду.

Після оновлення Windows 10 звук став тихіше: що зробити в першу чергу

При виникненні такої ситуації насамперед необхідно самостійно провести діагностику саундсистемы. Якщо ні звуку, він став нижчий за рівнем гучності, з'явилися сторонні шуми або хрипи, для початку зайдіть в налаштування звукової системи, використовуючи для цього ПКМ на значку гучності в системному треї з вибором рядка усунення неполадок.


Після оновлення Windows 10 звук став тихіше або пропав зовсім: що робити
При виявленні проблем система на кожному етапі буде видавати рекомендації щодо їх усунення. Якщо неполадки не будуть знайдені, відкриється вікно пристроїв. Їх можна перевірити самостійно. Якщо в Windows 10 немає звуку, виберіть активний пристрій за промовчанням (воно позначено галочкою) і натисніть кнопку настройки. Далі пройдіть кілька кроків для виявлення проблем. Якщо нічого з цього ефекту не дало, а в Windows 10 немає звуку і після цього переходьте до наступних кроків.

Вибір пристрою відтворення

Десята версія Windows в плані звукової системи виглядає вельми цікавою. Справа в тому, що вона може автоматично додавати сторонні пристрої відтворення, наприклад, звукові системи графічних адаптерів, HDMI-пристрої або навіть віртуальні керуючі компоненти зразок SoundMAX. Такі пристрої здатні перехоплювати управління звуковою системою, а їх налаштування якраз і можуть стати причиною того, що гучність знизилася.


Після оновлення Windows 10 звук став тихіше або пропав зовсім: що робити
У вікні, де показані всі пристрої відтворення, відключіть всі сторонні девайси і програмні звукові компоненти і вибрати саме той пристрій, що використовується в даний момент (наприклад, динаміки Realtek HD Audio – їх, до речі, може бути не одне, а два). Спробуйте відтворення або тест на кожному з них. Те, яке буде працювати нормально, встановіть в якості пристрою промовчанням.

Відключення додаткових ефектів

Але іноді питання про те, як виправити звук (Windows 10), а точніше, пошук відповіді нього, може зводитися до відключення непотрібних ефектів, про які багато користувачів навіть поняття не мають. Так, наприклад, для вибраного пристрою можна скористатися вкладкою зв'язку, де будуть показані параметри зниження гучності при роботі з іншими додатками (Skype, наприклад). Такі установки здатні впливати на гучність, але не завжди.
Після оновлення Windows 10 звук став тихіше або пропав зовсім: що робити
Краще використовувати кнопку властивостей і перевірити налаштування декількох вкладок (Enhancements, просторовий звук або додаткові можливості). Можливо, в параметрах включений об'ємний саунд, тонкоменсация або відтворення 7+1 а сама звукова система для цього не пристосована. Вимкніть всі ефекти і перевірте звук заново.

Проблеми з драйверами

Але що робити, якщо дійсно після оновлення Windows 10 звук став тихіше, і вище описані методи проблему не усунули? Дуже часто проблема може полягати в драйверах. При цьому ситуація може бути двоякою: або драйвер потребує оновлення, або оновлений драйвер працює некоректно, і його потрібно відкотити.
Після оновлення Windows 10 звук став тихіше або пропав зовсім: що робити
Для виконання таких дій у найпростішому випадку слід використовувати «Диспетчер пристроїв» (devmgmt.msc в меню «Виконати»), через ПКМ оновити драйвери або перейти до розділу властивостей, де можна виконати оновлення або відкат. Якщо потрібна установка драйвера для нестандартного обладнання, на вкладці дані слід вибрати ID пристрою і скопіювати найдовшу рядок з ідентифікаторами DEV і VEN, після чого задати пошук драйверів в інтернеті. Для випадків, коли після оновлення Windows 10 звук став тихіше, можна використовувати і більш просте рішення, яке полягає у встановленні спеціальних програм для оновлення драйверів (наприклад, Driver Booster). Програма автоматично просканує все «залізо», після чого знайде і встановить самі свіжі драйвери абсолютно для всіх пристроїв, наявних в системі.

Пропав звук у Windows 10: що робити в такій ситуації

Нарешті, якщо звуку немає взагалі, в налаштуваннях саундкарты спробуйте виконати відновлення налаштувань за замовчуванням, видаліть пристрій з «Диспетчера завдань», деинсталлируйте недавно встановлені оновлення, застосуйте відкат системи до тієї дати, коли зі звуком все було в порядку.
Після оновлення Windows 10 звук став тихіше або пропав зовсім: що робити
Але і це працює не завжди. У Windows 10 оновлення звуку можна зробити за рахунок самостійної повторної установки драйвера, але тільки для самого інсталятора потрібно включити режим сумісності (найчастіше краще використовувати сумісність з Windows 8).

Короткий підсумок

Такі в загальних рисах проблеми зі звуком і методи їх усунення. Віруси, здатні впливати на драйвери, не розглядалися, так само як і додаткові віртуальні програмні пристрої, які для відтворення потрібно відключати або налаштовувати їх власні параметри. Крім того, деякі такі програми в процесі інсталяції самостійно встановлюють власні пристрої та драйвери для саундкарт, щоб вони використовувалися за замовчуванням. А адже вони з встановленим обладнанням можуть бути абсолютно несумісні. Так що, і такі ситуації слід враховувати. Але в більшості своїй допомагають найпростіші методи, починаючи від правильного вибору пристрою відтворення або відключення ефектів і закінчуючи встановленням самого свіжого драйвера. Режим сумісності може бути використаний, якщо програми автоматичного апдейта драйвера під Windows 10 для специфічного обладнання не знайдуть.

Популярі новини
Загрузка...