Чому браузер сам відкриває сторінки: усунення проблеми

328 0 Новини високих технологій

Багато користувачів персональних комп'ютерів стикаються з тим, що браузер сам відкриває сторінки з рекламним матеріалом. Така проблема досить поширена серед людей, і є кілька способів позбавлення від неї. Про причини виникнення подібних труднощів і можливості усунення можна прочитати в даній статті.

Чому браузер сам працює

Недосвідченим користувачам може здатися, що браузер сам відкриває сторінки через якихось вірусів. Насправді причини тут набагато більше прості і усунути їх можна завдяки кільком дій. Цей процес починається з того, що на комп'ютер встановлюється додатково шкідливе програмне забезпечення чи відбуваються зміни у реєстрі. Показ реклами приносить великий дохід того, хто розробив такі механізми, але звичайні люди ніколи не погодяться дивитися її. Саме тому в мережі активно використовуються «чорні» методи розповсюдження продукції. Користувачам насильно нав'язують рекламу шляхом зміни налаштувань в браузері або на комп'ютері.


Чому браузер сам відкриває сторінки: усунення проблеми

Найдієвіший спосіб

Знайти справжню причину того, чому браузер сам відкриває сторінки, для звичайного користувача може бути нелегким завданням. Часто шкідливі програми маскують, а працювати з реєстром вміє не кожен чоловік. Насправді усунути складнощі з рекламою не так складно. Для цього першим кроком потрібно викликати консоль «Виконати» одночасним натисканням клавіш «Пуск» і R на клавіатурі. Після цього з'явиться невелике вікно з одним рядком. Сюди слід скопіювати команду taskschd.msc і натиснути «Enter». На екрані відкриється утиліта під назвою «Планувальник завдань».


У лівому меню слід вибрати пункт з бібліотекою планувальника і знайти там всі завдання, які відповідають за запуск браузера. В цьому випадку ім'я не допоможе, так як процес маскується під важливу системну деталь. Щоб знайти його, слід дотримуватися деяких орієнтирів. Першим з них буде те, що вони запускаються з певною частотою, яку можна знайти в ручному режимі. Просто засікти час між самостійним появою реклами в браузері. У цьому допоможе вікно «тригери», де можна побачити час запуску і частоту.
Чому браузер сам відкриває сторінки: усунення проблеми

Продовження операції

Якщо браузер сам відкриває сторінки, а сумніви щодо правильного визначення через вікно «тригерів» присутні, то слід звернути увагу на саму рядок у реєстрі. Для цього слід перейти на наступну вкладку під назвою «дії». Тут можна побачити те, які саме завдання виконує запис з реєстру. Якщо користувач побачить, що там присутня адреса основного браузера (той, який стоїть за умовчанням), а далі адресу невідомого сайту, то це буде потрібним завданням. Навіть якщо зазначений в меню «Дії» ресурс в мережі ніколи не з'являвся в браузері, то це нічого не значить. Зазвичай зловмисники ставлять переадресацію через свою сторінку на сайти, які використовують не зовсім чесні методи просування контенту. Коли завдання знайдено, то його слід припинити на деякий час і поспостерігати за результатом. Якщо реклама зникла, то можна бути цілком впевненим, що проблеми з браузером виникали з-за цього. Наступним кроком буде повне видалення завдання через утиліту планувальника.
Чому браузер сам відкриває сторінки: усунення проблеми

Продовження роботи і застереження

Проблема з тим, що браузер сам запускається й відкриває сторінки, може бути повністю не вирішена одним видаленням завдання. Зловмисники знають про те, які методи усунення їх роботи існують, а тому регулярно вдосконалюють свої алгоритми. Для повної надійності користувачам варто записати адресу сайту, який переадресовує браузер на рекламний матеріал. Після цього в утиліті «Виконати» написати regedit, яка надасть доступ до редактора реєстру. Пошук відкритого вікна впишіть адресу і почекайте декілька хвилин. З правого боку в меню з'являться записи в реєстрі, що пов'язані з шкідливим ресурсом в мережі, яке переадресовує на рекламу. Всі їх необхідно видалити, тоді комп'ютер в повній безпеці. Щоб надалі цього не траплялося, і зайві програми по типу браузера «Аміго» не були встановлені, краще ніколи не відключати антивірус і користуватися тільки перевіреними ресурсами.
Чому браузер сам відкриває сторінки: усунення проблеми

Інші поради

Іноді проблеми з самостійним відкриттям сторінок в браузері можна усунути більш простим методом. Користувачам варто знати, що корпорації «Яндекс» і Mail.ru часто рекламують подібним методом свої ресурси. Якщо відбувається заміна пошуку, стартової сторінки або самостійно встановився браузер «Аміго», то слід шукати причини в додатковому програмному забезпеченні. Для цього відкрийте «Панель управління», а там зайти в пункт «Видалення програм». Найкраще позбутися від усіх утиліт, де є згадка вищеназваних компаній. Після цього зайдіть в свій основний браузер і перегляньте список розширень, адже сюди шкідливі програми також часто проникають. Все це слід робити за умови, що ви не користуєтеся продукцією двох компаній добровільно.

Популярі новини
Загрузка...