Налаштування екрану в OC Windows 10

935 0 Новини високих технологій

Дана інструкція має покроковий опис способів настроювання екрану, а також зміни дозволу в операційній системі Windows 10. Тут також представлено вирішення проблем, які часто з'являються у користувачів: недоступно необхідний дозвіл, зображення виглядає не так, як необхідно і т. п.

Докладно про дозвіл монітора

Перед переходом безпосередньо до проблемі, варто пояснити декілька речей, корисних для початківців користувачів. Дозволом екрану визначається кількість точок в зображенні. Чим вище роздільна здатність зображення, тим більше буде виглядати картинка на моніторі. Для сучасних рідкокристалічних моніторів рекомендується ставити дозвіл, рівне фізичній дозволу екрану. Фізичний дозвіл екрану можна дізнатися з його технічних характеристик.
Налаштування екрану в OC Windows 10
Почнемо з розбору зображення, яке можна бачити на екрані. Багато вважають, що це картинка, що представляє собою суцільний малюнок. Тим не менш все, що видно на екрані монітора складається з крапок, чим більше розмір екрана, тим більше потрібно точок. Велика кількість пікселів (так називаються ці точки), розташованих дуже близько один до одного, створюють цілісне і нерозривне зображення, яке ми сприймаємо як єдине ціле. Пікселі, якщо придивитися, за своєю природі нічим не відрізняються від лампочок. Їх легко можна розгледіти на екрані домашнього телевізора. У моніторі «лампочки» розташовані у вигляді сітки. Кожен піксель має властивості: колір та інтенсивність. Отже, дозвіл екрану — це щільність пікселів на вашому моніторі. Чим вище дозвіл, тим більше «точок» на екрані, тим детальніше виглядає зображення. Розширення, в свою чергу, визначається такими параметрами, як висота і ширина. Наприклад, дозвіл 1920 x 1080 показує, що від лівої до правої межі монітора розташоване 1920 пікселів, а від верхньої до нижньої - 1080. У наступних пунктах статті ми розповімо, як же зробити налаштування екрану.


Вплив дозволу і діагоналі на зображення

Із збільшенням максимального розширення і діагоналі монітора, змінюється і його форма – монітори починають робити широкоформатними. Трохи раніше співвідношення сторін екрану 4 до 3 на даний момент цю позицію зайняв тепер звичний багатьом формат 16 x 9. Зараз існують матриці і більшої ширини. Тенденція створення широкоформатних матриць пов'язана з біологічною особливістю людини: він краще сприймає інформацію з боків ніж зверху і знизу. Вибір розміру екрана – справа швидше особисте. Одним подобається велике робочий простір, а для інших воно є небажаним фактором.

Налаштування екрану в OC Windows 10
До речі, у кожного виробника своя стандартна настройка яскравості екрану, тому при першому його включення рекомендується зайти в налаштування і все там уважно налаштувати під себе. До речі, на нижній або передній панелі монітора розташовуються кнопки управління. Дані кнопки на моніторі можуть змінити яскравість, контрастність, а також орієнтацію екрану. У деяких просунутих моніторах є можливість округляти картинку, роблячи тим самим знаменитий «Риб'яче око».

Як настроїти дозвіл екрану

Найпростіший спосіб увійти в новий інтерфейс налаштувань Windows, розділ «Екран». Вибрати пункт меню «Параметри екрану», а потім натиснути на нього мишкою.
Натиснувши пункт «Додаткові параметри екрану, ви побачите можливість зміни розширення. Якщо у вас кілька моніторів, то можна встановити окреме розширення для кожного. Для цього потрібно вибрати відповідний монітор, а потім вже змінити розширення.
Налаштування екрану в OC Windows 10
Після необхідних змін потрібно натиснути на кнопку «Застосувати» і тим самим нова настройка екрану почне виконуватися. Відразу зміниться зображення на моніторі, ви можете зберегти зміни, або залишити їх незмінними. У випадку, якщо зображення зникло з екрана (чорний екран або немає сигналу), нічого не натискайте. Якщо не відбуватиметься жодних дій з вашої сторони протягом 15 секунд, повернуться попередні параметри розширення екрану.

Використання пункту "Параметри"

Дозвіл екрана можна змінити за допомогою панелі управління, використовуючи «старий» інтерфейс параметрів екрану. Для цього потрібно зайти в панель управління і вибрати пункт «Екран». Також можна набрати «Екран» в поле пошуку «Пуск» - він видасть саме елемент панелі керування, а не налаштувань Windows 10 (на момент написання статті). До речі, якщо ви використовуєте ОС Linux, то вам необхідно спочатку дізнатися розмір екрана, після чого командою xrandr додати новий формат відображення.

Налаштування екрану в OC Windows 10
У списку ліворуч виберіть пункт «Настройка дозволу екрану» і виберіть потрібну роздільну здатність для монітора (ів). Після натискання «Застосувати» ви можете, як і в попередньому способі, або підтвердити вибір, або скасувати зміни.

Часті проблеми при виборі актуальних розмірів екрану

Windows 10 має вбудовану підтримку дозволів 4К і 8К, однак за замовчуванням ОС вибирає оптимальне дозвіл екрану (відповідає характеристикам). З деякими типами моніторів автоматичне визначення не працює і в списку доступних підключень немає потрібного. Як настроїти дозвіл екрану:
 • Зайдіть у вікно додаткових параметрів екрана, зайдіть в «Властивості граф. адаптера», після чого перейдіть в «Режими монітора». І подивіться, чи немає там шуканого дозволу.
 • Оновіть офіційні драйвери відеокарти (якщо вони застаріли). Можливо, варто їх повторно. Драйвери NVidia Windows 10 підійдуть для AMD і Intel.
 • Якщо у вас незвичайний монітор, то рекомендуємо знайти драйвер для нього. У такому випадку варто зайти на сайт виробника вашої моделі і пошукати їх там.
 • Проблеми з дозволом також можуть виникати через використання перехідників. Варто спробувати інший роз'єм або варіант підключення, якщо це можливо.
 • Також часто зустрічається проблема при зміні дозволу – неякісна картинка на екрані. Найчастіше це викликано тим, що ваш монітор не підтримує вибраний дозвіл зважаючи розміру діагоналі.
  Налаштування екрану в OC Windows 10

  На закінчення

  Сподіваємося, що після прочитання цієї статті ви з легкістю змогли управляти налаштуваннями екрану, як з операційною системою, так і без неї. До речі, потрібно відзначити, що на просунутих моніторах присутній чіп від NVidia, завдяки якому є додаткові параметри, так що рекомендуємо прочитати інструкцію свого монітора.

  Популярі новини
  Загрузка...