Що таке компрометація в кприптографії

272 0 Новини високих технологій

Часом виникає потреба вкрасти певні дані. І це бувають не тільки паролі та логіни від акаунтів соціальних мереж. Є ймовірність втрати даних з вашої кредитної картки, з якої згодом знімаються ваші гроші. Говорячи простою мовою, особа, ніяким чином не відноситься до даних ключа, краде їх і використовують у своїх потребах.

Докладно про компрометацію

Вас напевно не влаштувало опис вище, і ви хочете дізнатися докладніше, що таке компрометація. Зараз ми до цього перейдемо. По своїй суті, це звичайна крадіжка даних з метою їх подальшого використання, коли невідома особа отримує доступ до секретних ключів.


Що таке компрометація в криптографії

Найчастіше зловмисникам потрібно деякий час на компрометацію, тому система розпізнає їх і закриває доступ. Найчастіше компрометацію криптографії розглядають як здатність отримати доступ до закритого ключа, алгоритмом, облікового запису або будь-яких інших елементів захисту, які дозволяють підтвердити особу користувача при обміні інформацією.

Яким чином здійснюється крадіжка даних?

У способах хакери дуже різноманітні, інформацію можна отримати з відкритих джерел. Наприклад, ви випадково зробили фотографію, на якій видно листок з паролем від соціальної мережі. Це, мабуть, банальний випадок, але і він має місце бути. Користувач може втратити носій інформації, до його пристрою можуть підключатися через спеціальні програми.
Що таке компрометація в кприптографії

Крадіжка з банківської картки

А з банківськими картами надходять більше: витончено, користувачеві показується реклама, де йому пропонують унікальний товар за спеціальною ціною. Природно, треба ввести дані з картки і код, розташований на задній стороні. Будьте уважні, ніколи не повідомляйте свій CCV код стороннім особам і незнайомим сайтів!


Також застосовується шиммінг - це більш вдосконалений скіммінг. Якщо у другому випадку на банкомат встановлювали громіздке пристрій зчитування інформації з картки, яку можна було помітити, то при шимминге подібне без приладів збільшення зробити не вдасться.
Що таке компрометація в кприптографії

Способи захисту

По-перше, навчитеся комп'ютерної грамотності. Під цим мається на увазі те, що ви повинні усвідомлювати, що інтернет - не місце для зберігання особливо важливих файлів. І якщо буде можливість, у вас завжди вкрадуть дані банківської картки або інші цінні види інформації. Ситуація з секретними ключами схожа. Чим більше нею користуються, тим більше шанс їх скомпрометувати і скористатися ними. Зростає небезпека і при використанні одного і того ж ключа тривалий час.

Популярі новини
Загрузка...