Засіб перегляду фотографій Windows: що потрібно знати про стандартних програмах?

991 0 Новини високих технологій

Засіб перегляду фотографій Windows у більшості користувачів нічого, крім скептичної посмішки, не викликають, адже багато хто воліє користуватися сторонніми програмним розробками, інструментарій яких набагато ширше того, який пропонують операційні системи. Але чи так все погано? По всій видимості, далеко не всі мають повне уявлення про вбудованих додатках Windows. Зупинимося на них докладніше.

Засіб перегляду фотографій Windows 7 і нижче

Для початку розглянемо інструмент, який присутній в якості додатку за умовчанням, в сьомий модифікації системи. Програма відноситься до розряду найпростіших, вона у повній мірі відповідає своїй назві.


Справа в тому, що це саме засіб перегляду фотографій Windows-системах, а не додаток з можливостями організації користувальницьких колекцій або примітивного редагування.
Засіб перегляду фотографій Windows: що потрібно знати про стандартних програмах?
З допомогою класичної утиліти можна змінити розмір і орієнтацію зображення (поворот на кут, кратний 90°), видалити картинку, записати дані на диск або відправити по електронній пошті. Ні про яке впорядковування файлів, про зміну колірних схем, насиченості та інших важливих параметрів говорити не доводиться. Зате саме ця програма є легкою, запускається відразу і не споживає системні ресурси.

Як викликати переглядач Windows 7?

Це засіб перегляду фотографій Windows викликати можна трьома способами: через меню «Пуск», через контекстне меню при спробі відкриття графічного файлу і через консоль «Виконати». Третій спосіб є найбільш громіздким і призначений в основному для тих випадків, коли сам інструмент і контекстне меню з якихось причин відсутні.


Головна особливість цього аплету полягає в тому, що він не має виконуваний EXE-файлу для старту, а його основний компонент у вигляді динамічної бібліотеки перебуває в системній директорії System32 він відкривається виключно засобами інструментарію rundll32. Таким чином, щоб викликати переглядач, необхідно ввести відповідну команду, вказати повний шлях до бібліотеки і додаткові параметри (наприклад, перегляд в повноекранному режимі).
Засіб перегляду фотографій Windows: що потрібно знати про стандартних програмах?
Повна рядок буде виглядати, як показано на зображенні вище (спочатку вписується команда rundll32.exe, а після неї через пробіл вказується повний шлях з використанням папки Windows на диску «С»).

Офісний переглядач

Ще одне стандартне засіб перегляду фотографій Windows можна знайти в деяких версіях офісного пакету. Воно називається MS Picture Manager. Це додаток було присутнє у всіх релізах «Офісу» аж до 2013 року, але потім розробники з незрозумілих причин вирішили його прибрати з основного пакета, хоча встановити його в якості окремої програми можна і зараз (дистрибутив можна завантажити на сайті Microsoft).
Засіб перегляду фотографій Windows: що потрібно знати про стандартних програмах?
Можливості програми теж обмежені досить сильно, однак їх набагато більше, ніж у стандартній програмі. Ці інструменти розраховані на примітивні дії з колірною гамою, насиченістю, контрастністю або організацією графічних бібліотек. Однак користувачів приваблює зовсім не це, а вбудований інструмент автоматичного коректування параметрів зображення в один клік.

Засіб перегляду фотографій Windows 10

Аналогічний інструмент десятої модифікації системи у вигляді використовуваного за замовчуванням програми «Фотографії» зазнав досить сильні зміни в кращу сторону. Крім власне перегляду, з'явилися можливості організації користувальницьких колекцій шляхом додавання до списку папок, організації слайд-шоу, малювання, створення відео з музикою і іншого. І все одно багато користувачів скаржаться на те, що сама програма виглядає дещо заумної і незручною (хоча насправді це не так), і намагаються повернути старе класичне додаток, незважаючи навіть на те, що його інструментарій занадто бідний.

Як повернути класичне програми для перегляду картинок?

Власне, повернути в десяту версію системи стандартне засіб перегляду фотографій Windows 7 не так складно.
Засіб перегляду фотографій Windows: що потрібно знати про стандартних програмах?
Для цього в меню параметрів або в класичній «Панелі управління» необхідно використовувати розділ програм за замовчуванням, вибрати програму в списку, потім зазначити всі типи графічних файлів і зберегти встановлені опції. Після цього через меню ПКМ на файлі зображення слід вибрати пункт «Відкрити за допомогою», вказати в якості додатку засіб перегляду фотографій Windows і встановити прапорець навпроти пункту постійного використання програми для вибраного типу файла.

Налаштування асоціацій файлів

Але що робити, якщо засіб перегляду фотографій Windows не відкриває зображення навіть при встановленій асоціації з графічними форматами в базових налаштуваннях? В цьому випадку доведеться звернутися до редактора реєстру (regedit), в гілці HKLM через розділи SOFTWARE Microsoft спуститися до каталогу Windows Photo Viewer, в якому є підрозділ FileAssociations.
Засіб перегляду фотографій Windows: що потрібно знати про стандартних програмах?
Праворуч у вікні потрібно буде створювати рядкові параметри для кожного зареєстрованого типи графічних файлів у вікні редагування в якості параметра вказувати розширення, а в полі значення вписувати PhotoViewer.FileAssoc.Tiff.

Питання апдейта додатків

Нарешті, кілька слів про оновлення засобів перегляду фотографій. Як правило, навіть встановлення різноманітних пакетів апдейтів оновлення до описаного інструментарію не має абсолютно ніякого відношення, що однаковою мірою стосується і спроб ручного оновлення шляхом завантаження нових версій програм. Це результату не дає. Проте своєрідний апдейт засобів перегляду фотографій Windows 10 виробляється тільки в одному випадку – при апгрейді версій системи (наприклад, при установці пакетів Anniversary Update або Creators Update), причому навіть з додаванням нових програм і можливостей.

Популярі новини
Загрузка...