Box-sizing в CSS: обчислення розмірів блоку

196 0 Новини високих технологій

При верстці веб-сторінок велике значення має точне вказівку розмірів елементів. Якщо підрахунки закрадеться помилка, весь макет може "зламатися", зіпсувавши зовнішній вид сайту. Щоб уникнути помилок, важливо розуміти, як саме браузери обчислюють метрики блоків і як можна управляти цим алгоритмом з допомогою властивості CSS box-sizing.

Блокова модель CSS

Всі вузли документа, мають блочний тип відображення, описуються блокової моделлю. Згідно з нею, в структурі елемента виділяються такі галузі, або бокси, вкладені один в одного:


 • content-box, що включає власне контент блоку - текст і дочірні вузли;
 • padding-box, що займає весь простір усередині рамки разом з внутрішніми відступами, або паддингами;
 • border-box, включає також саму рамку (border).
 • Крім цього, для блоку можна визначити зовнішні відступи, або маргины, що відокремлюють його від сусідніх елементів або меж батьків. Будь-який з перерахованих боксів може бути відсутнім або бути порожнім.
  Box-sizing в CSS: обчислення розмірів блоку
  Це основна концепція CSS, без розуміння якої створювати красиві складні макети практично неможливо.

  Визначення реальних розмірів елемента

  Головним для браузера є контент-бокс, так як це смислова частина будь-якого блоку. Тому, коли верстальник вказує метрики з допомогою властивостей width і height, вони застосовуються саме до вмісту. Далі до певних розмірів внутрішнього боксу додаються внутрішні і зовнішні відступи та ширина рамки.

  .block {
  width: 200px;
  height: 100px;
  padding-top: 20px;
  padding-bottom: 20px;
  padding-left: 10px;
  padding-right: 10px;
  border: 5px solid;
  }

  Незважаючи на те що елементу block задана ширина 200 пікселів, реально він буде займати на сторінці 230 пікселів з урахуванням рамки і бічних паддингов. Аналогічно проводиться розрахунок висоти: замість передбачуваних 100 пікселів блок займе по вертикалі 150.  Box-sizing в CSS: обчислення розмірів блоку

  Базовий алгоритм обчислення метрик виходить насамперед з важливості контенту. Однак на реальних веб-сторінках елементи часто виконують декоративну функцію і обходяться без вмісту. Крім того, досить нудно і чревате помилками постійно підраховувати суму всіх відступів, щоб дізнатися підсумковий розмір.

  Існує властивість CSS box-sizing, яке дає можливість вказати фінальні метрики і не турбуватися, що блок розповзеться за встановлені межі із-за внутрішніх відступів.

  Управління алгоритмом розрахунку

  Верстальник може вказати браузеру, який саме бокс блокового елемента він повинен взяти за основу при обчисленні розмірів. До цієї області будуть застосовані властивості width і height.

  Для властивості CSS box-sizing значенням за замовчуванням передбачувано є content-box. Але є ще одне значення, доступне для вибору.

   .block {
  box-sizing: border-box;

  width: 100px;
  border: 5px;
  padding: 10px;
  }

  Значення box-sizing: border-box в CSS дає вказівки браузеру відштовхуватися від розмірів елемента цілком, разом з рамкою і внутрішніми відступами до області вмісту. Реальний розмір елемента block буде становити рівно 100 пікселів, а ось його контент-боксу доведеться економити до 70 пікселів по горизонталі.


  Логічно було б припустити, що у властивості CSS box-sizing існує значення padding-box, але це не так. Воно передбачалося специфікацією, але на даний момент не реалізовано браузерами. Втім, двох наявних алгоритмів розрахунку цілком достатньо.

   block1 {
  width: 500px;
  border: 5px;
  padding: 30px;
  box-sizing: border-box;
  }

  block2 {
  width: 500px;
  border: 5px;
  padding: 30px;
  box-sizing: content-box;
  }
  Box-sizing в CSS: обчислення розмірів блоку

  Вказівка для блоку box-sizing: border-box дозволяє встановити фіксовані розміри, які не будуть залежати від відступів і товщини рамки.

   //Реальна ширина блоку становить 300 пікселів 

  .block {
  width: 300px;
  box-sizing: border-box;

  padding: 10px;
  }

  //Величина відступів змінилася, але розміри блоку залишилися колишніми

  .block {
  width: 300px;
  box-sizing: border-box;

  padding: 15px;
  }


  Якщо верстальник вирішить поекспериментувати зі значенням паддингов, йому не доведеться при кожній зміні перераховувати загальну ширину елемента, оскільки вона не зміниться. Це дуже зручно для довготривалого супроводу верстки.

  Популярі новини
  Загрузка...