Розгін GTX 1060. Програма для розгону відеокарти

164 0 Новини високих технологій

Щорічно з'являється велика кількість відеокарт, які стають популярними не тільки для робочих систем, а й для ігрових комп'ютерів. Пройшло вже багато часу з тих пір, як з'явилася відеокарта GTX 1060. Розгін її модифікованих версій виявився різним.

Про відеокарту

Компанія Nvidia славиться тим, що періодично випускає відеокарти, які можуть заповнити відсутні місця в тому чи іншому сегменті. Так сталося і з GTX 1060. Цю модель випустили в якості оновлення застарілих графічним процесорам.


Розгін GTX 1060. Програма для розгону відеокарти
Незважаючи на те, що попередня відеокарта GTX 1050 Ti випускалася на процесорі 14-нм, нова модель використовувала технологію дещо гірше. Тим не менш розгін GTX 1060 володіє величезним потенціалом. Модель вважається ефективним графічним процесором для майнінг. Перш ніж розглянути кілька модифікацій, важливо зрозуміти, якою вийшла еталонна версія даної моделі.

Характеристики GTX 1060

Ця модель побудована на архітектурі Pascal, має швидкість пам'яті 8 ГГц в секунду, відносна частота відеопам'яті дорівнює 14 X. Відеокарта отримала фактичну частоту 1708 МГц. Передбачалося, що модель буде випускатися в 2 варіаціях. Видуха на 6 Гб має 1280 ядер CUDA, відеопам'ять GDDR5 об'ємом 6 Гб і частотою 1708 МГц. Відеокарта на 3 ГБ оснащена 1024 ядрами CUDA. Оскільки часто розглядається розгін GTX 1060 для майнінг, то важливий показник хешрейта. Варто відразу відзначити, що модель на 3 ГБ однозначно не підійде для майнінг Эфириума. Це викликано тим, що обсяг до 3 ГБ не може зберігати постійно зростаючі особливі файли для майнінг. Єдине, що можна зробити, це спробувати створювати ZCash.


А ось версія на 6 Гб відмінно підійде для даного процесу. У моделі хороші базові чистоти, хоча потенціал розгону дуже великий. Приміром, на відміну від GTX 1050 Ti, для цієї моделі вдасться підняти частоти значно вище.
Розгін GTX 1060. Програма для розгону відеокарти

Модифікації

Так вже вийшло, що розгін відеокарти GTX 1060 3Gb є менш актуальним, ніж старшої версії моделі. Навіть якщо не брати в рахунок сам майнінг, популярні комп'ютерні ігри вимагають все більше і більше місця. Провідні виробники намагаються розробити відеокарти, які мали б більше 4 Гб відеопам'яті. Як завжди, слідом за компанією Nvidia, отримавши еталонну версію, виробники починають розробку модифікованих моделей відеокарти. Нереференсні пристрої з'являються протягом наступного року і борються за право бути першими. Як завжди, серед лідерів виділяються компанії Asus, MSI, Gigabyte і Palit.

Продукт від Asus

Asus GTX 1060 вийшла в декількох варіаціях. Різницю можна було помітити не лише в технічних характеристиках, а й в оформленні моделі. Незважаючи на те, що GTX 1060 від NVIDIA з'явилася ще в 2016 році, компанія представила оновлену версію вже через рік. Тому слідом за еталонною версією з'явилася її модифікація від компанії Asus.
Розгін GTX 1060. Програма для розгону відеокарти
Виробник не зраджує своїм традиціям і так само поміщає нові моделі у фірмові коробки. Ця відеокарта поставлялася в компактній картонній коробці, оформленій в характерному для виробника стилі.
На лицьовій стороні упаковки, як завжди, помістилися основні характеристики моделі. Тут же можна було побачити, що видуха має заводський розгін. На задній стороні коробки виробник помістив фотографії моделі, а також опис особливостей і технологій. Всередині упаковки нічого особливого не знайти. Тут крім самого пристрою є DVD з драйверами і ПО, а також інструкція по установці.

Зовнішність Asus

Оскільки Asus GTX 1060 є дорогою відеокартою, то над зовнішнім виглядом добряче попрацювали. Перед нами двослотова модель, яка зверху і знизу покрита захисним кожухом. Незважаючи на звичні тенденції від цієї компанії, дана модель чомусь не потрапила в «совиную» серію. Хоча сам кожух вентилятора дуже схожий на знаменитий образ птаха.
Розгін GTX 1060. Програма для розгону відеокарти
Із зворотного боку плата закрита металевою пластиною, яка захищає не тільки текстоліт, а і елементи живлення. Під кожухом ховається великий радіатор з трубками тепловідведення. На інтерфейсній платі є 5 роз'ємів, серед яких DVI-D, пара HDMI версії 2.0 і пара DisplayPort. Поруч з портами помістилася радіаторна решітка, через яку відбувається часткове виведення нагрітого повітря.

Характеристики Asus

Ця модель практично нічим не відрізняється від еталонної версії. Вона виконана по техпроцесу 16-нм, площа кристала 200 мм квадратних, а число транзисторів 4400 млн. Оскільки перед нами розігнана версія, то частота графічного процесору складає 1595 МГц проти 1506 еталонних. У Boost-режимі цей показник підвищується до 1810 МГц. З-за заводського розгону GTX 1060 від Asus збільшилися показники теоретичної максимальної швидкості зафарбування і вибірки текстур. На 12% підвищилася частота роботи відеопам'яті. Тепер вона становить 9028 МГц. Приємним бонусом стало те, що дана модель виявилася легше на 300 р.

Розгін Asus

З-за того, що модель вже в коробці йде розігнаної, на оверклокінг і потенціал не покладали надій. Проте збільшення частоти виявилося приємним бонусом. Для оверклокінгу збільшили ліміт по харчуванню на 113%, а підвищення температури до максимальних 92 градусів. У результаті процесор прискорився на 110 МГц, а відеопам'ять - на 730 МГц.
Стабільним виявився показник у 1920 МГц. Хоча, за даними моніторингу, можна було розігнати і до 2050 МГц. Але в цьому випадку, можливо, були б збої в роботі відеокарти. Під час оверклокінгу добре себе показала і система охолодження, яка підняла температуру всього на 2 градуси.

MSI

Як завжди, «попереду планети всієї» опинилася і компанія MSI. Після випуску GTX 1060 цей виробник відразу розробив її покращену модифікацію під назвою Gaming X 6G. З назви зрозуміло, що ця модель йде з відеопам'яттю об'ємом 6 Гб.
Розгін GTX 1060. Програма для розгону відеокарти
MSI, як завжди, радує шанувальників своїми яскравими коробками. Цю модель також помістили в червону упаковку з уже звичними графічними елементами. Спереду є зображення самої моделі, а також вказані основні її характеристики.

Зовнішність MSI

Приємним бонусом виявилося те, що розробник не став погіршувати цю версію, тільки тому, що вона має менший об'єм відеопам'яті, ніж більш потужне рішення. Незважаючи на те, що плата сама по собі проста, а модель має низьке енергоспоживання, компанія вирішила не чіпати систему охолодження і не спрощувати її. Текстоліт перекритий радіатором, а той, у свою чергу, захищається кожухом. Він виконаний в червоному і чорному кольорі, має вбудовані вентилятори. Загальна довжина карти близько 28 див. Ззаду вирішили захистити текстоліт і елементи живлення металевою пластиною. Крім стандартних отворів і болтиків тут відображено логотип компанії і знаменитий дракон. В куті можна помітити роз'єм живлення на 8 контактів.
Розгін GTX 1060. Програма для розгону відеокарти
На інтерфейсній панелі є п'ять портів. Зазвичай користувачу вистачає одного DVI, HDMI і 3 DisplayPort.

Характеристики MSI

Відеокарта працює на базовій частоті ядра 1595 МГц, а в Boost-режимі 1810 МГц . Відеопам'ять має швидкість 81 ГГц . Якщо використовувати фірмове ПЗ від компанії MSI, то така конфігурація частот буде відображена в режимі OC Mode. Деякі моделі можуть відразу функціонувати в профілі Gaming Mode. У ньому частоти можуть бути підвищені до 1570/1785 МГц. У фірмовому додатку також є Silent Mode, який працює на частотах 1507/1722 МГц.

Розгін MSI

Розгін GTX 1060 від компанії MSI виявився досить потенційним. Щоб показники були об'єктивними, важливо проводити тестування в Silent-режимі. В результаті вдалося показники Boost підняти до 2126 МГц. Видуха впоралася з усіма важкими тестами на такій частоті, але все ж траплялися і збої. Тому, щоб довести роботу до стабільності, довелося знизити частоти до 2101 МГц. Звичайно, швидкість виявилася хорошою, але на ділі приріст склав всього 13%. Кращого результату вдалося домогтися, працюючи з відеопам'яттю. Її частоту вдалося підвищити на 19%, отримати значення 9548 МГц. Щоб розгін GTX 1060 6Gb від MSI був стабільним, швидкість вентиляторів потрібно було тримати на рівні 1300 обертів в хвилину. Система охолодження добре впоралася з цим: не видавала зайвих шумів, а температура не підвищувалася до критичних показників.

Gigabyte

Як показує аналіз ринку, модифікація від цієї компанії завжди трішечки дешевше, ніж від Asus або MSI. Але це зовсім не означає, що вони гірше. Gigabyte також працював з еталонною версією GeForce GTX 1060. Розгін цієї модифікації непоганий. Але про все по порядку. Відеокарта поставляється у фірмовій коробці від виробника. Спереду користувача приваблює яскраве графічне оформлення і вказівка основних технологій даної моделі.

Зовнішній вид Gigabyte

GeForce GTX 1060 WindForce OC 6G відноситься до серії відеокарт, які оснащені фірмовою системою охолодження. Тому зовнішній вигляд нагадує вже раніше випущені моделі. Відеокарта отримала невеликі габарити, її довжина не перевищує 22 див. Текстоліт прикриває радіатор, зверху якого розміщений двослотовий кожух.
Розгін GTX 1060. Програма для розгону відеокарти
На звороті текстоліту також захищена пластиною, але з пластику. В куті розміщений порт живлення на 6 контактів. На інтерфейсній панелі помістилося чотири порти. Серед них є один HDMI, DisplayPort і пара DVI-D

Характеристики Gigabyte

Процесор оснащений 1280 ядрами CUDA, а 6 Гб набрані 6 мікросхемами від компанії Samsung. Розгін GTX 1060 від Gigabyte необхідний, оскільки з коробки відеокарта працює на базовій частоті 1506 МГц. Хоча є дані, що вона підвищена до 1557 МГц. У Boost-режимі застосовується стандартне значення. Відеопам'ять працює зі швидкістю 8 ГГц. Встановивши фірмове ПЗ, можна управляти програмними параметрами. Дивлячись в налаштування програми, можна побачити, що початкова конфігурація відповідає режиму Gaming Mode. Можна включити прискорений режим, тоді частота підвищиться до 1582 МГц. Якщо цю модель навантажити, вона включить Boost-режим, а швидкість збільшиться на 300 МГц.

Розгін Gigabyte

Розгін GTX 1060 6Gb від компанії Gigabyte виявився середнім. Хтось був обурений тим, що частоти зовсім не вдалося підняти. Хоча якщо враховувати вартість даної модифікації, то значного приросту чекати не варто. Базову частоту вдалося підняти на 100 МГц, а в Boost-режимі - до 2063 МГц. В цьому випадку знову краще піддалася оверклокінгу відеопам'ять. Її вдалося розігнати до 9410 МГц. Щоб процес поліпшення був стабільним, необхідно було встановити швидкість вентиляторів на 65%. У результаті температура не перевищувала 78 градусів. Є думка, що при купівлі додаткового охолодження можна ще збільшити частоти.

Програма для розгону

Практично кожен виробник модифікованої відеокарти пропонує додаткове ПЗ. Деякі софти допомагають у розгоні GTX 1060 для майнінг, але більшість призначені для простого налаштування частот.
Розгін GTX 1060. Програма для розгону відеокарти
Раніше самою популярною програмою є фірмове ПЗ від MSI. Afterburner легко справляється з розгоном Nvidia GeForce GTX 1060 і інших моделей видюха. Причому абсолютно не важливо, від якого виробника ваша модифікація. MSI Afterburner працює з моделями від Nvidia і AMD, має постійно оновлюваний інтерфейс і просте управління. У програмі відразу відображаються можливості оверклокінгу.