СММ: що таке, особливості, розшифровка

11 0 Новини високих технологій

З розвитком комерціалізації інтернету з'явилася велика кількість нових спеціальностей. Що таке СММ - вже багато розібралися. Ну, а для тих, хто вперше зіткнувся з цією абревіатурою, розповімо докладніше.

Маркетинг

Інтернет-маркетинг так швидко розвинувся, що всі аспекти, які раніше використовували в реальному світі, перейшли у віртуальний. Але головна мета залишилася колишньою: продаж товару і послуг, а також управління ними.
СММ: що таке, особливості, розшифровка
Що таке СММ - вам пояснять саме на курси інтернет-маркетингу. Він зараз займає значну частину всієї електронної комерції. Іноді його називають онлайн-маркетингом, але суть від цього не змінюється.


Даний сегмент зростає з кожним роком в споживчому секторі. На цей рахунок можуть сказати цифри, що вказують на кількість відкритих інтернет-магазинів. Найпопулярнішим він стає і в сегменті B2B. Головна перевага цієї спеціальності – її інтерактивність. Крім цього, є можливість максимально вдало підібрати цільову аудиторію товару, зорієнтувати її, отримати постотклик і підвищити конверсії. Саме інтернет-маркетинг вплинув на розвиток величезної кількості нових спеціальностей, які тісно пов'язані між собою:
 • Медійна і контекстна реклама.
 • Пошуковий маркетинг, куди відноситься SEO.
 • Просування в соціальних мережах (СММ і СМО).
 • Прямий маркетинг.
 • Вірусний.
 • Партизанський.
 • «Эмейл»-маркетинг.
 • Контент-маркетинг.
 • СММ: що таке, особливості, розшифровка

  Соціальні мережі

  Маркетинг в соціальних мережах став дуже популярним. Люди навчилися рекламувати свій бізнес на соціальних платформах, а натомість отримали приріст конверсій. SMM – це Social Media Marketing, тобто маркетинг в соціальних мережах.


  Це своєрідний інструмент, який привертає увагу до продукту через соціальні майданчики. Регламентованих правил, природно, немає. Все залежить від тематики, цілей, аудиторії та ін Тим не менш вже сформувалися основні моменти, за якими і можна виділити дану галузь інтернет-маркетингу. Головна мета – це розробка якісного контенту, яким користувачі захочуть ділитися, а, відповідно, і поширювати його самостійно. Дослідження показали, що у повідомлень з соціальних мереж великий рівень довіри. Швидше за все це викликано народної рекомендацією. СММ-просування допомагає точково впливати на користувачів, знаходити майданчики, на яких живуть представники цільової аудиторії. Завдяки соціальним мережам у фахівців є вдалі способи комунікації. Крім всього іншого, просування беруть участь і інформаційні компанії. Так, можна продати не просто товар або послугу, але і новини. За рахунок розміщення частини статті в соцмережі, можна збільшити трафік на самому сайті.

  Спеціаліст

  Головною діючої особливої цього процесу є СММ-менеджер. Не важко здогадатися, що він повинен розуміти про все, що пов'язане з цією темою. Він використовує комплекс заходів по просуванню сайтів, продуктів або послуг, звертаючись до соціальних каналах. До останніх належать соцмережі, а також блоги та тематичні ресурси (форуми).
  СММ: що таке, особливості, розшифровка
  Ця спеціальність не вузьконаправлена. Справа в тому, що SMM-менеджера потрібно розбиратися в маркетингу, так і в IT. Відповідно, іноді доводиться працювати з низкою інших, непрямих завдань:
 • Публікація контенту на сайті.
 • Кейси та стратегії.
 • Мови програмування.
 • Графічні редактори.
 • Онлайн-додатки.
 • Сам процес СММ-просування дуже творчий і активний. Щоб досягти успіху, важливо весь час щось шукати, вивчати і аналізувати.

  Особливості спеціальності

  Як і у будь-якої професії, у цьому є свої особливості. Для SMM-менеджера доступні як комплексні завдання та функціональні обов'язки. У першому випадку він може допомагати всьому відділу або доповнювати наявні дані, у другому – він слід посадової інструкції. Відразу слід попередити, що в залежності від фірми, в якій працює менеджер, його завдання можуть істотно змінюватися. Але в цілому, він зобов'язаний:
 • Формувати і просувати товар за допомогою презентацій, визначених форматів і ціноутворення.
 • Готувати і запускати рекламні кампанії в соцмережах і блогах. Бажано використовувати максимальну кількість каналів.
 • Підтримувати спілкування з потенційними покупцями і клієнтами.
 • Аналізувати конкурентів і їх рекламні кампанії, використовувати їх найбільш ефективні методи просування у своєму проекті.
 • Формувати позитивний імідж компанії за рахунок написання коментарів на форумах.
 • СММ: що таке, особливості, розшифровка

  Вміти все

  Звичайно, це далеко не всі завдання. Навчання СММ вам обов'язково відкриє ще більшу кількість ваших обов'язків. Що ви будете використовувати в одній компанії, то в інший. Наприклад, вам може знадобитися розробка стратегій. У цьому випадку вас навчать визначати свою цільову аудиторію, складати докладний портрет. Після потрібно аналізувати поведінкові фактори і шукати місця з найбільшою концентрацією ЦА. На курсах вчать керувати рекламою. В цьому випадку потрібно придумувати цікаві конкурси та флешмоби, щоб постійно підтримувати інтерес до продукту. Доведеться навчитися писати високі пости про себе коханого. Така підтримка іміджу компанії дуже важлива, оскільки саме у відгуках і на форумах формується думка людей про новинки.
  Під час навчання СММ ви познайомитеся з ком'юніті-менеджером. Іноді це окрема посада, іноді цим займається SMM-менеджер. Головним завданням у цьому випадку є підтримання бесіди під постами і направлення її в потрібне русло. Природно, потрібно навчитися працювати з усіма акаунтами соціальних мереж, а також керувати фрілансерами. Часто доводиться адаптувати контент під бренд і певні майданчики. Потрібно вміти створювати рекламні пости, які б не були нав'язливими. Сюди відноситься і прихований маркетинг.

  Переваги

  Розуміючи, що таке СММ, з часом ви зможете визначити для себе достоїнства і недоліки такої роботи. Серед плюсів однозначно можна виділити затребуваність. Оскільки професія тільки розвивається, попит на фахівців цієї галузі зростає.
  СММ: що таке, особливості, розшифровка
  Потенційні клієнти набагато краще сприймають подібну рекламу товару, оскільки вона «спокійніше». Соцмережі – це крутий інструмент для точного вибору цільової аудиторії. Тут є багато можливостей для налаштування маркетингу по місцю розташування, статтю, віком і запитам. Сама вартість рекламних акцій невелика. Хоча все буде залежати від каналів просування. Якщо ви самостійно пишіть пости, то це вам не буде коштувати нічого. Якщо ж ви хочете використовувати лідера думок (блогера), то доведеться заплатити йому значний гонорар. Завдяки ефекту "сарафанного радіо", звістка про новий якісний товар швидко розлетиться по мережі.

  Недоліки

  Важливо розуміти, що з-за недостатньої вивченості та відсутність регламентованих правил СММ-маркетинг має свої недоліки. Головним серед них є некомпетентність фахівців. Далеко не всі керівники бізнесу чітко розуміють цілі і задачі соціального просування. Це призводить до найму менш кваліфікованих фахівців, які точно так само не розуміють свої обов'язки. Тому ефективність SMM вкрай низька і не доцільна.

  Інструменти

  Більшість «сммщиков» вже обзавелися деякими програмами, які допомагають їм у роботі. Наприклад, одним з них став СММ-планер. Цей сервіс допоможе вам бути весь час на зв'язку і використовувати відкладений постинг.
  СММ: що таке, особливості, розшифровка
  Дана функція працює відмінно, якщо ви склали контент-план. У вас вийде зробити розклад і вчасно публікувати пости. Працює такий сервіс з більшістю популярних соціальних мереж. Він використовує картинки, посилання, відео і навіть смайлики. Є вбудований графічний редактор. Можна встановити строки того, коли пост автоматично зникне. Це потрібно, якщо ви використовуєте рекламний контент, який оплачений на певний період. Незважаючи на те, що СММ-планер практично завжди платний інструмент, він дає користувачеві багато бонусів. Завдяки йому, ви можете отримати 100 безкоштовних постів за передплати "ВКонтакте" і лайки на Facebook. У підсумку, простий молодий проект можна розкрутити безкоштовно. Через таку програму можна розподіляти частоту постів і оригінальність. Автоматизированность роботи в цій сфері дуже важлива, особливо, якщо ви працюєте відразу з декількома проектами.

  Висновки

  Що таке СММ - зрозуміло не відразу. Це пов'язано з тим, що, незважаючи на чітке розмежування від інших спеціальностей інтернет-маркетингу, цієї професії часто доводиться стикатися навіть з традиційним маркетингом. Робота з соціальними мережами - на даний момент ефективний спосіб просування товару, послуги або інформації. Люди багато в чому довіряють саме соціальних мереж і форумів, вчитуючись у коментарі та відгуки інших користувачів.
  СММ: що таке, особливості, розшифровка
  Головним завданням фахівця в цій сфері вважається взаємодія з аудиторією. Йому потрібно стати частиною спільноти, і найкращим другом. Важливо бути відкритим, чесним і смішним. Тоді потенційні клієнти будуть довіряти і купувати.