SU - чий домен? Домен в зоні SU: особливості, реєстрація та відгуки

55 0 Новини високих технологій

Домен для сайту - це адреса для дому. Він містить точні координати того місця, де знаходиться інтернет ресурс. Доменом першого рівня називається безпосередньо сама зона, наприклад, .ru, .com, .net, .org та інші. Ці адреси вважаються найпопулярнішими і вільних місць там практично не залишилося, у всякому разі з красивими назвами. Останнім часом вебмастера все більше уваги приділяють зоні .su, яка практично повністю вільна. Цікаво, що ціна практично ідентична з відомим .ru. Виникають питання щодо того, .su - чий домен, які умови реєстрації та звідки він взагалі з'явився.

Історія домену

SU - чий домен? Домен в зоні SU: особливості, реєстрація та відгуки

Офіційно був зареєстрований в 1990 році державою СРСР, від імені асоціації користувачів UNIX. SU - це скорочення від Sovet Union, що в перекладі означає Радянський Союз. Цікаво, що через рік величезна країна розпалася і освічені держави зареєстрували собі 15 приватних інтернет-адрес першого рівня.


Якщо СРСР більше немає, то .su - чий домен? Виходить, що він належить неіснуючій державі, хоча усіма правами на нього має Росія. Сьогодні для нього придумали інше значення, що може стати поштовхом для вебмайстрів та збільшити кількість реєстрацій. Домен в зоні .su призначений для об'єднання інформаційного простору всіх країн СНД і Балтії. Більш того, з 2002 року офіційно відкрита вільна реєстрація для власників великих компаній і торгових знаків. Приблизно через півроку в 2003 році були зняті всі обмеження і з'явилася можливість реєстрації всім бажаючим. У перші 2 дні спостерігався шалений попит на домени. Кількість бажаючих було в 10 разів більше, ніж за 6 місяців до цього.


Деякі особливості

SU - чий домен? Домен в зоні SU: особливості, реєстрація та відгуки
Як вважають багато експертів, основною причиною відсутності популярності є сильно завищена ціна. Просування ідеї, яку переслідувала зона доменів .su, опис доменної зони та інші спроби привернути увагу не змогли зрушити ситуацію з мертвої точки, поки вартість одного адреси не впала до 20 доларів. Тільки в цей момент почався інтенсивний ріст реєстрації. Подальша політика зменшення ціни і популяризації доменної зони призвела до істотного збільшення інтересу з боку як приватних осіб, так і великих компаній. Сьогодні з такою адресою можна знайти дуже багато якісних інтернет-ресурсів. З 2008 року з'явилася можливість використовувати для реєстрації кириличні символи. Така опція здалася привабливою багатьом організаціям, тому вони оперативно купили красиві імена. Далі на честь 20-ї річниці домену істотно знизиться ціна для реєстраторів, а значить, і для кінцевого користувача. Кількість реєстрацій щороку подвоюється, більше половини припадає для популярного в Росії реєстратора RU-CENTER.

Відмінність зони SU від RU

SU - чий домен? Домен в зоні SU: особливості, реєстрація та відгуки
Якщо врахувати, що обидва адреси належать Російської Федерації, то виникає закономірне питання про те, в чому різниця доменів .su .ru. На даний момент ніякої істотної відмінності немає. Обидва адреси належать Росії і мають приблизно однакові ціни. Вони навіть трохи співзвучні і виглядають цікаво. Істотна різниця лише в тому, що в домені .ру практично не залишилося вільних привабливих назв.
Якщо при реєстрації спробувати з'ясувати, в зоні .su чий домен той, що вами придуманий, то скоріш за все він буде вільний. Тільки великі компанії викупили собі домени, більшість інших вільні.

Реєстрація

Цей процес нічим не відрізняється від подібних в інших зонах. Після відкриття загальної реєстрації зробити це може будь-хто. Щоб отримати доменне ім'я .su, потрібно звернутися до відповідного реєстратора і перевірити, чи вільний зацікавив адресу. Далі необхідно подати заявку та сплатити вартість на 1 рік або більше. Після всіх цих процедур потрібно пройти ідентифікацію. У більшості випадків достатньо надати сканкопію паспорта.

Відгуки про домен в зоні SU

SU - чий домен? Домен в зоні SU: особливості, реєстрація та відгуки
Більшість коментарів і відгуків зводяться до того, що цей домен не має майбутнього і, швидше за все, може з часом зникнути. Можна спостерігати якусь агресивну компанію проти цієї адреси. Є, звичайно, і ті, що кажуть, що домен практично нічим не відрізняється, і оповідають про позитивний досвід покупки. Але як зрозуміти, хто говорить правду, а хто ні? Досить ввести в поле адреси назва відомої російської компанії або бренду з вказівкою зони SU, чий домен там зареєстрований. Це реальні фірми з юридичними адресами та іншим. Навряд чи б вони стали витрачати час і гроші на пустушку.

Чи варто реєструвати домен в зоні SU

Противники цієї адреси стверджують, що користувач при наборі домену в браузері помилиться і замість .su введе .ru. З-за цього можуть бути проблеми з клієнтами. Але хто в 21 столітті вводить руками адресу? За статистикою, на кожну тисячу відвідувачів таких людей близько 5. І якщо добре розкручений бренд і пізнаваний, то ця кількість зменшується до 1 випадкового. Основний трафік йде з пошукових мереж, закладок і пошти, тому такий аргумент не має підстави. Інші стверджують, що в рунеті зона SU не буде нормально розкручуватися і просуватися. Без зайвих коментарів можна просто подивитися на сайти в цій зоні і переконатися, що багато мають відвідуваність десятки тисяч потенційних клієнтів і дуже добре заробляють. Вже зараз істотно збільшена тенденція реєстрації і в найближчі роки вона буде тільки рости. Досвідчені вебмастера радять брати «смачні» домени, поки є що брати.

Є у домену в зоні SU шанс розкрутитися

SU - чий домен? Домен в зоні SU: особливості, реєстрація та відгуки
З точки зору механіки процесу і відношення пошукових систем до цього домену, ніяких перешкод немає. "Яндекс" однаково добре ставиться до всіх сайтів, зробленим для людей і наповненим корисним контентом.
Якщо не використовувати так звані "сірі" методи просування, то можна не переживати за майбутнє інтернет-проекту в зоні SU. Крім безпосередньо сайту можна реєструвати домени для кіберсквотингу. Суть полягає в скуповуванні привабливих імен і перепродаж їх за більш дорогу ціну. Така адреса може піти за 10000 $, і це далеко не межа. Маючи пристойну суму, можна масово скупити найбільш привабливі та перспективні варіанти, після чого очікувати потенційних покупців. Для збільшення ймовірності можна створити спеціальну паровозну сторінку з потрібною інформацією.