SSL-сертифікат для організації: що це?

521 0 Новини високих технологій

SSL-сертифікат для організації - що це таке? Буває безліч цифрових сертифікатів. Кожен з них необхідний для своєї мети. Так от, SSL – найпоширеніший тип. Для чого ж вони потрібні?

Призначення

SSL-сертифікат для організації: що це?
Якщо необхідно для сайту підняти захищене з'єднання, потрібно SSL-сертифікат для організації. Найчастіше їх використовують на тих сайтах, де є функція замовлення чого-небудь. Користувач на них вводить персональну інформацію. Для того, щоб її неможливо було перехопити в момент передачі від браузера до сервера, використовується протокол HTTPS, що шифрує дані передаються. Активація можливості роботи цього протоколу – ось для чого потрібен SSL-сертифікат.


Опис

SSL-сертифікат для організації: що це?
Розшифровується абревіатура як Secure Socket Layer. Сертифікат є стандартною мережевою технологією безпеки, використовується для забезпечення шифрування з'єднання між сайту (веб-сервер) і браузером користувача. SSL-сертифікат для організації дозволяє використовувати зашифрований протокол. Це таке безпечне з'єднання, яке дає гарантію, що всі передані дані залишаться приватними. Вони будуть захищені від зловмисників, охочих вкрасти інформацію. Одним з найпоширеніших прикладів для використання SSL є захист під час онлайн-перекладу грошей.

Самоподписной тип

Найпростішим способом, який, до того ж, безкоштовний, є використання самоподпісного сертифіката, який генерується на веб-сервері. Ця можливість доступна у всіх популярних панелі управління хостингом. SSL–сертифікат для організації самоподпісного типу хороший тим, що за нього не треба платити. Але погано те, що всі браузери будуть на нього реагувати помилкою про неперевіреному сайті.


Для публічних сервісів такий тип протипоказаний.

Принцип роботи та отримання

SSL-сертифікат для організації: що це?
Установка SSL-сертифіката починається з того, що необхідно сформувати запит на його випуск. При формуванні будуть задаватися питання для того, щоб уточнити деталі про компанії та домен. По завершенні веб-сервер створить два криптографічних ключа – приватний і публічний. Після генерування запиту можна приступати до оформлення заявки, що дозволяє отримати SSL-сертифікат для організації. Сертифікаційний центр (CA) перевірить всі введені дані, якщо все пройде успішно, випустить сертифікат з даними і дасть можливість використовувати захищене з'єднання. Сервер в автоматичному режимі порівняє документ з приватним ключем.

Що в собі містить сертифікат?

Для чого потрібен SSL-сертифікат - розібралися. Які ж дані в ньому знаходяться? Він містить наступну інформацію:
 • Унікальне ім'я власника документа.
 • Відкритий криптографічний ключ.
 • Дату видачі та закінчення сертифіката.
 • Унікальне ім'я сертифікаційного центру.
 • Цифровий підпис.
 • Що таке центр сертифікації?

  Це така організація, яка має право видавати цифрові сертифікати. Вона перевіряє дані, що містяться в запиті, перед видачею. У найпростіших документах перевірці піддається тільки відповідність домену, а в дорогих – безліч перевірок організації, запитуючої сертифікат.
  Різниця між самоподписним і платним сертифікатами полягає в цієї самої перевірки, завдяки якій відвідувачі сайту будуть отримувати від браузера повідомлення про підозрілості документа. Після запиту сертифікат проходить процедуру перевірки за всіма параметрами, якщо один з них не збігається, спливає повідомлення про невикористання безпечного з'єднання. А це останнє, що повинен бачити клієнт. Існує велика кількість сертифікаційних центрів, але найбільшим є Symantec.

  Види сертифікатів

  SSL-сертифікат для організації: що це?
  Так як існує не один тип такого документа, перед власниками організацій постає питання: як вибрати SSL-сертифікат? Між собою вони відрізняються за рівнем валідації і властивостями. По першому параметру бувають:
 • Сертифікати, що підтверджують лише доменне ім'я.
 • Сертифікати, що підтверджують домен, а також організацію.
 • Сертифікати, мають розширену перевірку.
 • За властивостями бувають:
 • Звичайні, що випускаються автоматично. Вони підходять для всіх сайтів і коштують не більше 20 доларів в рік.
 • Сертифікати з підвищеним рівнем шифрування, актуальні для старих версій браузерів. Найчастіше не потрібні, але корпораціям зі старим апаратним забезпеченням можуть стати в нагоді. Коштують від 300 доларів в рік.
 • Сертифікати для шифрування піддоменів. Вартість – від 180 доларів. Вигідно використовувати, коли кількість піддоменів більше 9.
 • SAN-сертифікати, що використовуються для декількох доменних імен, які знаходяться на одному сервері. Коштують від 400 доларів.
 • Сертифікати EV з розширеною перевіркою. Ними може користуватися лише юридична особа, а також комерційні, некомерційні або державні організації.
 • Сертифікати, що підтримують IDN.
 • Таким чином, для конкретного типу організації необхідно підбирати свій SSL-сертифікат. Чи потрібен він? Безсумнівно, адже нікому не хочеться, щоб особиста інформація клієнтів потрапляла до зловмисників.

  Популярі новини
  Загрузка...