Як відформатувати карту SD "Андроїд": інструкція, особливості процедури

243 0 Новини високих технологій

Будь-який сучасний накопичувач потребує обслуговування, в тому числі і SD-карта для мобільного гаджета. Одна з найпоширеніших процедур, крім видалення запису інформації, – це форматування. З конвеєра накопичувачі йдуть, як правило, вже готовими до роботи, і робити якісь зайві маніпуляції перед використанням немає потреби. Необхідність відформатувати карту SD «Андроїд» може виникнути в ряді інших випадків, про які ми розповімо нижче. Сценаріїв може бути багато, і деякі відчувають серйозні проблеми при виконанні цієї, здавалося б, простої процедури. Тому ми наведемо докладну інструкцію того, як правильно відформатувати карту SD «Андроїд» і зробити це максимально безболісно.


Необхідність процедури

Практично всі зовнішні накопичувачі формату SD ємністю менше 64 Гб йдуть з файловою системою FAT32. Останню «розуміє» переважна більшість інших девайсів: відеоплеєри, приставки, програвачі і т. п. Але зустрічаються ще і інші формати – NTFS, exFAT і т. д.
Як відформатувати карту SD "Андроїд": інструкція, особливості процедури
Тому, якщо інший пристрій не бачить накопичувач, то доведеться відформатувати карту SD «Андроїд» під цю файлову систему. Також трапляється, що флешка відмовляється працювати: не відкриває файли, не видаляє їх, або не копіює. Якщо відформатувати карту SD «Андроїд», то це допоможе.

Проблеми із-за об'єму пам'яті

Ще одна специфічна проблема, яка властива старих смартфонів і планшетів, – це великий об'єм накопичувача. Деякі гаджети відмовляються працювати з 64 Гб пам'яті, а сприймають, наприклад, тільки 32 або взагалі 16. У цьому випадку можна відформатувати карту SD для Android-планшета або смартфона під менший обсяг.


Форматування

Найпростіший і найнадійніший варіант організації даної процедури – це штатні засоби платформи. Тут вже точно не буде ніяких проблем і конфліктів накопичувача з внутрішньою пам'яттю пристрою. Розберемося, як відформатувати карту SD «Андроїд» 7.0.
Як відформатувати карту SD "Андроїд": інструкція, особливості процедури
Процедура форматування:
 • Заходимо в «Налаштування» через меню або шторку.
 • Клікаємо на розділ «Сховище і USB-накопичувачі».
 • Знаходимо пункт «Форматувати» (іноді «Очистити»).
 • У спливаючому вікні натискаємо на «ОК», погодившись тим самим з попередженням про повне очищення накопичувача.
 • Чекаємо закінчення процесу.
 • Перед форматуванням обов'язково зробіть бекап даних, якщо це можливо, бо як відновити втрачену інформацію після цієї процедури дуже складно, а іноді і зовсім неможливо.

  Сторонні кошти

  Штатні засоби хоч і хороші тим, що з ними ніколи не буває проблем, але вони сильно обмежені по функціоналу. Тут можна вибрати тип файлової системи або позначити необхідний підсумковий обсяг накопичувача. Ще один перевірений і максимально безпечний варіант – це форматування карти з допомогою ОС «Віндовс» її штатними інструментами. Для цього необхідно підключити ваш мобільний гаджет до комп'ютера за допомогою USB-кабелю. В деяких випадках потрібно увімкнути режим налагодження USB в налаштуваннях.
  Як відформатувати карту SD "Андроїд": інструкція, особливості процедури
  Форматування картки пам'яті в «Віндовс»:
 • Відкрийте «Мій комп'ютер».
 • Виберіть ваш накопичувач з представленого списку і натисніть на праву клавішу миші.
 • У контекстному меню клацніть мишкою на «Форматувати».
 • У вікні виберіть необхідні параметри і натисніть «Почати».
 • По закінченні процесу система сповістить вас повідомленням про успішне виконання процедури.
 • Тут вже набагато більше налаштувань для гнучкого форматування карти пам'яті. У вікні підготовки можна вибрати потрібний обсяг накопичувача, файлову систему, розмір кластера, спосіб очищення і позначити ім'я флешки. Також варто відзначити, що штатні інструменти «Віндовс» виконують глибоке форматування, якщо швидке не було вказано раніше. Це дозволяє позбутися від багатьох серйозних проблем, які притаманні накопичувачів такого плану.

  Популярі новини
  Загрузка...