Яка програма для форматування флешок краще

1192 0 Новини високих технологій

Процес повної очищення флеш-носія не сильно відрізняється від форматування жорсткого диска. Багато користувачів навіть не замислюються про те, що існує яка-небудь програма для форматування флешок, а також що можна використовувати якісь параметри. Далі буде розглянутий як стандартний спосіб очищення накопичувача з-під операційної системи, так і за допомогою утиліт.

Що таке форматування?

Яка програма для форматування флешок краще
Перш ніж пізнавати, яка потрібна програма для форматування флешок, потрібно розглянути, що це за процес. Під форматуванням розуміють обробку інформаційного носія, яка пов'язана з упорядкуванням його структури. Джерелом може бути як жорсткий диск, так і флеш-карта, SD-карта, твердотільний накопичувач. В процесі форматування змінюється структура доступу до інформації.


Важливо зазначити, що для різних носіїв інформації є свої особливості форматування. Так, на флешці всі збережені дані знищуються. Відновлення можна буде провести тільки за допомогою спеціальних утиліт-реаніматорів, але гарантій немає. Саме тому форматування можна назвати досить небезпечною процедурою. Більш приємно те, що при очищенні флешки система виробляє перевірку структури і іноді виправляє помилки.

Спосіб форматування накопичувача в операційній системі

Яка програма для форматування флешок краще
Ті користувачі, які навіть не замислюються про те, що існує програма для форматування флешок, використовують саме такий спосіб. Треба зайти через провідник у «Мій комп'ютер», вибрати накопичувач і клацнути по ньому правою кнопкою миші. З'явиться контекстне меню, в якому буде потрібний пункт. Тут потрібно буде вибрати тип файлової системи. Часто користувачі залишають за замовчуванням. Внизу є кнопка «Почати», при натисканні на яку флешка буде очищена.


Яку файлову систему вибрати?

Яка програма для форматування флешок краще
У чому відмінності між файловими системами? Система NTFS може зберігати файли об'ємом більше 4 гігабайт. Процес форматування відбувається легше. Інформація стискується краще, що дозволяє заощадити місце. Файлові системи FAT і FAT32 працюють на всіх популярних операційних системах. При запису інформації в цих системах здійснюється значно менше число дискових операцій. Таким чином, системи FAT або FAT32 краще підходять для накопичувачів ємністю до 32 гігабайт і в тому випадку, коли збережені файли важать не більше 2 і 4 гб відповідно. Для всіх інших дисків краще вибирати файлову систему NTFS.

Вибір розміру кластера

Кластери – це складові частини накопичувача. Чим більше їх розмір, тим менш ефективно використовується простір. Малий розмір уповільнює роботу накопичувача, тому що файли дробляться на дрібні частини і для їх зчитування потрібно більше часу. Якщо треба зберігати великі файли на флешці, то необхідно вибрати більший розмір. Відповідно, при збереженні маленьких файлів, розмір кластера повинен бути малим.

Вибір утиліти для форматування

Яка програма для форматування флешок краще
Стандартний метод форматування не є панацеєю для накопичувача в тому випадку, якщо ушкодилася службова інформація. Варто сказати, що при такому типі пошкодження відновити дані стає набагато важче.
Операційна система не завжди коректно форматує диск. Тому необхідна фірмова програма для відновлення, форматування флешок, яку потрібно шукати на сайті виробника. Але не кожен виробник має такі утиліти. Тому далі будуть розглянуті універсальні програми.

JetFlash Recovery

Це універсальна програма для форматування флешки в NTFS, FAT і інших системах. Вона буде корисною у наступних ситуаціях:
 • На накопичувачі виявлені помилки або помилки.
 • Інформація на диску не зчитується.
 • Користувач не знає, як правильно відформатувати носій.
 • Дана програма для форматування флешок дуже легко встановлюється. Вона працює з більшістю моделей накопичувачів, але деякі може і не прийняти. Плюсом є її безкоштовність.

  USB Disc Storage Format Tool

  Ця програма форматування флешки в NTFS, FAT 32 exFAT дає можливість коректно і швидко очистити носій інформації. Основними функціями є:
 • Видалення будь-яких слідів шкідливого програмного забезпечення, яке могло заразити накопичувач.
 • Дає можливість не тільки очистити флешку, але також видаляє всю службову інформацію і звільняє місце, яке стандартним методом звільнити неможливо.
 • Створює мітку томи.
 • Знаходить помилки при їх наявності;
 • Може створювати те FAT32 розміром більше 32 гігабайт.
 • Сканування накопичувача на помилки перед форматуванням.
 • HDD Low Level Format Tool

  Яка програма для форматування флешок краще
  Це програма для низькорівневого форматування флешки. Незважаючи на назву, вона очищає не тільки жорсткі диски, але і карти пам'яті. Має безкоштовну версію. Підтримує величезне число виробників. Утиліта здатна на системному рівні стерти з флешки абсолютно всю інформацію.

  Програма для форматування від HP

  Disc Storage Format Tool – це проста програма, яка не має безлічі налаштувань. Вона просто форматує диск в різних файлових системах. Її перевага полягає у швидкості роботи, оскільки користувач може в лічені секунди обробити носій інформації, не вдаючись у подробиці. Є у даної утиліти цікава функція: з її допомогою можна створювати завантажувальний диск. Інші програми цього робити не вміють. Для чого потрібна ця функція? За допомогою завантажувальної флешки можна встановлювати на комп'ютер операційні системи без використання дискового приводу, а також перевіряти систему на помилки у режимі відновлення, коли в звичайних умовах така перевірка неможлива.

  Популярі новини
  Загрузка...