Як додати в Windows шрифт 10: інструкція

261 0 Новини високих технологій

Будь-який користувач, працюючий з офісним редактором текстових документів, або дизайнер знає, що дуже часто виникає така ситуація, при якій в систему вкрай необхідно додати якийсь новий шрифт, оскільки вбудований набір самої операційної системи, м'яко кажучи, дуже сильно обмежений. Так, наприклад, у ньому відсутні східні шрифти, готичні стилі і т. д., не кажучи вже про безліч додаткових красивих типів написання одних і тих же літер, розроблених ентузіастами своєї справи. Як встановити шрифти Windows 10 і які методи підійдуть для цього краще всього, читайте далі. Відразу варто обмовитися, що в самому кінці додатково буде сказано про те, наскільки доцільно додавати шрифти наявний набір, і як це може позначитися на продуктивності комп'ютерної системи.


Перегляд встановлених шрифтів

Насамперед давайте визначимося з тим, які шрифти вже є в стандартному наборі. Переглянути його вміст можна зовсім просто, використовуючи для цього меню ПКМ на порожній області «Робочого столу» з вибором пункту персоналізації, де необхідно перейти до розділу шрифтів. Так ж до потрібного розділу можна дістатися через меню параметрів.
Як додати в Windows шрифт 10: інструкція
Нарешті, можна скористатися відповідним розділом стандартної Панелі керування, викликати яку найпростіше через консоль «Виконати» шляхом введення команди control. Якщо якийсь з наявних елементів вам не потрібен, можете просто видалити його, використовуючи для цього або кнопки меню ПКМ. Ось тільки важливі системні шрифти начебто San Serifs або Calibre, які використовуються безпосередньо в інтерфейсі Windows, видаляти не рекомендується, оскільки всілякі підписи до піктограм, кнопок або вміст деяких меню може виявитися нечитабельним, внаслідок чого доведеться повністю перебудовувати поточну схему оформлення.


Як додати шрифт Windows 10 з використанням «Магазину»?

Але ми відволіклися. Говорячи про те, як встановити шрифти Windows 10 можна виділити кілька основних методів, що дозволяють здійснити такі операції максимально швидко. І одним з найпростіших є звернення до спеціального розділу, званому «Магазином Windows».
Як додати в Windows шрифт 10: інструкція
У розділі шрифтів, який викликався через меню персоналізації, для цього в самому верху вікна налаштування параметрів є спеціальна посилання, після натискання на яку ви будете автоматично перенаправлені в потрібний розділ «Магазину». Тут досить просто вибрати для Windows 10 додаткові шрифти і натиснути на кнопку установки або покупки, якщо сам шрифт є платним продуктом. Інсталяція одного або кількох нових компонентів буде виконана автоматично і без вашої участі.

Як додати шрифти Windows 10: інструкції для стандартної процедури

Але давайте припустимо, що при зверненні до того ж «Магазину» ви не знайшли для себе щось підходяще. В цьому випадку для пошуку цікавих або нестандартних шрифтів можна звернутися до пошуку в інтернеті, де на сайтах такі набори представлені у вигляді одного або декількох файлів, що відповідають за написання однієї і тієї ж літери, цифри або символи в різних стилях (курсив, напівжирний і т. д.), після чого завантажити потрібний набір і зберегти його на жорсткому диску для подальшого використання (як правило, стандартними є формати TTF і OTF). Але як додати новий шрифт в Windows 10 з наявного завантаженого файлу?
Як додати в Windows шрифт 10: інструкція
Для цього необхідно просто запустити на виконання (бажано від імені адміністратора), після чого переглянути вміст контенту і, якщо воно сподобається, просто натиснути кнопку установки.

Додавання шрифтів через «Панель управління»

Тепер подивимося, як додати шрифт на комп'ютері з Windows 10 використовуючи для цього ще одну просту методику, яка полягає в тому, щоб скористатися відповідним розділом «Панелі управління», який був представлений для перегляду трохи вище. В цій ситуації теж все просто.
Як додати в Windows шрифт 10: інструкція
Досить перетягнути файли завантажених шрифтів, наприклад, з «Робочого столу» прямо в описуваний розділ, після чого система виконає інтегрування шрифтів в автоматичному режимі. Деякі користувачі тут же задаються питаннями з приводу того, як в Windows 10 додати шрифт у Word. Елементарно! Оскільки нові компоненти вже були інтегровані в систему, в списку доступних шрифтів у самому редакторі вони з'являться негайно. Тільки сам Word, якщо він був активним в момент додавання шрифтів потрібно закрити, а потім запустити заново і вибрати бажане написання з випадаючого списку.

Дії з встановлення шрифтів в «Провіднику»

Тепер кілька слів про те, як додати в Windows шрифт 10 використовуючи для цього виключно інструментарій «Провідника» чи якогось іншого, встановленого в системі, файлового менеджера. В операційній системі для зберігання всіх стилів написання є спеціальна папка Fonts, яка розташована в головній папці системи (Windows).
Як додати в Windows шрифт 10: інструкція
Таким чином, ви можете просто скопіювати завантажені набори в цей каталог, але для виконання таких дій можуть знадобитися права адміністратора, про що прямо сказано у вікні повідомлення.

Що робити, якщо немає адміністраторських прав?

Але як додати в Windows шрифт 10 у разі відсутності адміністраторських привілеїв на зміну вищеописаною системної папки? Для цього можна скористатися цікавою утилітою PortableApps.com Platform. Після її інсталяції на ПК або ноутбук у її власній папці Data слід додатково створити папку Fonts і скопіювати в неї потрібні файли шрифтів, після чого перезапустити програму. Однак це далеко не найкращий варіант. Куди простіше відключити активну «учетку» суперадміністратора, через командний рядок. Саму консоль спочатку як раз і потрібно запустити від імені адміна, а потім прописати рядок «net user адміністратор active:no» (без лапок).

Додаткові утиліти

Нарешті, давайте коротко зупинимося на тому, як додати в Windows шрифт 10 із застосуванням спеціалізованих програмних продуктів сторонніх розробників. Однією з найбільш цікавих і простих вважається невелика портативна утиліта під назвою FontMassive Light.

Як додати в Windows шрифт 10: інструкція
Головними її перевагами є наявність розширеного інструментарію по управлінню вже встановленими або додаються користувачем шрифтами, підтримка нестандартних форматів шрифтів PFB і PFM, встановити які вищеописаними методами виходить не завжди, а також можливість конвертування форматів шрифтів між собою. А ось цей інструмент стане в нагоді багатьом дизайнерам, що працюють з програмним пакетом Adobe Illustrator.

Короткі відомості про створення власних шрифтів

Що ж стосується створення власних стилів написання, дуже часто рекомендується спочатку малювати шрифти для кожної букви, цифри або символи на папері, потім сканувати зображення, редагувати для усунення всіляких недоліків, а потім конвертувати в потрібні формати для збереження та використання. Погодьтеся, це не тільки довга, але й досить копітка робота, що вимагає наявності хоча б початкових навичок малювання і посидючості.
Як додати в Windows шрифт 10: інструкція
Набагато простіше скористатися спеціальною програмою під назвою FontForge, в якій процес створення шрифтів максимально спрощується, а збереження створених користувальницьких стилів можна виробляти з автоматичною інтеграцією шрифтів в середовище операційної системи.

Наскільки доцільно додавати шрифти?

Якщо ж у вас виникають питання з приводу того, як додати шрифти Windows 10 після оновлення, якщо вони з якихось причин з системи були вилучені, можете скористатися найпростішим способом, який полягає в тому, щоб скопіювати папку Fonts на іншому комп'ютері (і навіть з іншою операційною системою), а потім додати її вміст у відповідний каталог на власному терміналі. Як вже зрозуміло, у зверненні до офіційних ресурсів Microsoft в такій ситуації сенсу немає абсолютно ніякого (хоча відповідні набори можна скачати і звідти).
Примітка: також в якості додаткової методики можна скористатися звичайним додаванням потрібної мови, для якого всі необхідні шрифти будуть встановлені автоматично, або просто тиснути компоненти без встановлення мовної підтримки. Правда, не факт, що їх можна буде застосувати, скажімо, до латиниці або кирилиці. Отже, як додати в Windows шрифт 10 розібралися. Залишається сказати кілька слів про доцільність таких дій. Основна проблема полягає в тому, що при наявності в системі надмірно великої кількості шрифтів її робота істотно сповільнюється. Це в деякому відношенні схоже на проблему роздутого реєстру, який не лише повністю сканується при завантаженні системи, але і безпосередньо бере участь в її роботі. Те ж саме і зі шрифтами, адже їх файли постійно «висить» в ПАМ'ЯТІ, і неймовірно «пожирають» пам'ять. Крім того, іноді можна помітити і зниження швидкості звертання до жорсткого диска. Тому додавати варто тільки ті шрифти, які вам дійсно потрібні в повсякденній роботі, а ось видалити непотрібні компоненти їхні основного набору вельми бажано. Як вже зрозуміло, ту потрібно бути вкрай обережним, щоб випадково не позбутися від якогось системного шрифту, що може спричинити за собою появу безлічі проблем з перенастроюванням інтерфейсу системи. Нарешті, перед тим як інтегрувати в систему нові шрифти, завжди використовуйте попередній перегляд, адже може виявитися, що назва шрифту, його накреслення абсолютно не відповідає тому, що ви очікували побачити!

Популярі новини
Загрузка...