Як скасувати платіж у "Ківі-гаманець" і повернути перекладені гроші? Інструкція

262 0 Новини високих технологій

Популярність інтернет-розрахунків зростає з кожним днем. Сьогодні вже немає потреби вистоювати довгі черги в касу банку або витрачати багато часу на покупку продуктів і побутової техніки. Будь-які товари можна замовити в інтернет-магазинах і відразу ж оплатити. Однією з найбільш популярних систем онлайн-розрахунків у Росії є Visa QIWI Wallet. Цей швидкий та зручний сервіс постійно розвивається і пропонує своїм клієнтам одну з найбільш досконалих систем дистанційного розрахунку. Незважаючи на те, що система безпеки Qiwi-платежів досить надійна, нерідко виникають ситуації, коли кошти потрапляють не за адресою. Що можна зробити? Чи можна скасувати платіж «Ківі» і як це здійснити? Щоб точно відповісти на це питання, необхідно чітко розуміти, з-за чого сталася неприємність, і діяти швидко.


Як скасувати платіж у "Ківі-гаманець" і повернути перекладені гроші? Інструкція

Чому так відбувається

Існує два способи перекладу:
 • електронний сервіс;
 • спеціальний платіжний термінал, де платіж «Ківі» обробляється.
 • Як скасувати дії в кожному з варіантів і чому, власне, відбуваються помилки? Існує цілий ряд ситуацій, коли гроші, надіслані платником, так і не доходять до адресата:
 • При введенні платіжних реквізитів одержувача допущена механічна помилка.
 • При роботі сервісу стався збій системи, і платіж не був перерахований за призначенням. Так буває у разі втрати зв'язку з сервером, довгій черзі в ланцюжку перерахувань, раптовому відключенні електроенергії, поломки терміналу або комп'ютера і ряді інших випадків.
 • Платник став жертвою шахраїв або його змусили зробити переклад.
 • Після здійснення переказу плани змінилися або платник передумав. Наприклад, знайшов товар дешевше або розірвав відносини з постачальником послуги.
 • Кожна з них має особливий алгоритм дій і вимагає детального розгляду. При цьому важливо розуміти, що повернути витрачені кошти вийде далеко не завжди.


  Якщо помилковий переказ стався з незалежних від платника причин, шанс повернути гроші дуже великий, після ретельної перевірки адміністрація сервісу відшкодує збиток. Якщо в неприємності винен сам платник, шанс повернути гроші не так вже й великий. Але спробувати все ж варто. Щоб зрозуміти, чи можна скасувати платіж на «Ківі»-гаманець і що робити в тій чи іншій ситуації, давайте розглянемо їх детальніше.
  Як скасувати платіж у "Ківі-гаманець" і повернути перекладені гроші? Інструкція

  Переклад платежу приватній особі

  Більшість розрахунків в системі Visa QIWI Wallet відбуваються між фізичними особами. Тому для початку розглянемо, як відмінити платіж у «Ківі», коли він зроблений приватній особі. Тут є два варіанти:
 • платник особисто знайомий з одержувачем;
 • контрагент — невідома особа.
 • У першому випадку проблем з поверненням бути не повинно. Потрібно просто зв'язатися з одержувачем, пояснити ситуацію і попросити перерахувати гроші назад. Звертатися в технічну підтримку немає сенсу, адже платіж був зроблений добровільно, і гроші доставлені адресату. У тих випадках, коли контрагент невідомий, ситуація дещо ускладнюється. Для початку доведеться дізнатися дані адресата і постаратися з ним зв'язатися. Потрібно зайти в особистий кабінет на сервісі. Дані користувача, який отримав платіж, будуть відображатись в розділі «Транзакції». Там підтверджується факт перерахування, і зазначаються відомості про одержувача. Якщо всі графи заповнені, і гаманець пройшов верифікацію, зв'язатися з ним легко. Далі все залежить від того, чи зможете ви переконати людину повернути перераховані кошти.
  Як скасувати платіж у "Ківі-гаманець" і повернути перекладені гроші? Інструкція
  Якщо переконати контрагента не вдасться, має сенс звернутися в правоохоронні органи і постаратися довести, що має місце факт шахрайства. Одночасно з цим варто зв'язатися зі службою технічної підтримки. Ось невеличка інструкція, як скасувати платіж у «Ківі», використовуючи допомогу сервісної служби:
 • Перейдіть на офіційну сторінку сайту qiwi.com увійдіть в особистий кабінет.
 • Відкрийте додаткове меню у верхньому правому куті, і виберіть вкладку «Допомога».
 • Скористайтеся рядком «При оплаті була допущена помилка в реквізитах».
 • Якщо платіж проводився з комп'ютера, описуючи, як була виконана оплата, вкажіть «Іншим способом».
 • Заповніть подану анкету і прикріпіть скріншот чека (його легко відшукати в розділі «Історія платежів»).
 • Натисніть клавішу «Відправити», дочекайтеся відповіді співробітника техпідтримки і дотримуйтесь запропонованої інструкції.
 • Важливий момент! Якщо транзакція проводилася через термінал, схема буде аналогічною. Просто в анкеті додасться пара додаткових питань. Все це можна виявити в чеку. Якщо у вас його не залишилося, повернути витрачені кошти буде практично неможливо.
  Як скасувати платіж у "Ківі-гаманець" і повернути перекладені гроші? Інструкція

  Переказ грошей в організацію

  Тепер розглянемо, як відмінити платіж у «Ківі», коли одержувачем є юридична особа. Швидше за все, у вас не вийде зв'язатися з контрагентом безпосередньо, адже рахунок буде корпоративним. Краще відразу зв'язатися з технічною підтримкою QIWI і постаратися переконати адміністрацію платіжного сервісу повернути платіж відправнику. Слід заздалегідь приготуватися до ретельної перевірки і запастися максимальним числом підтвердних документів. Якщо ви працюєте з організацією не в перший раз, знаєте контакти бухгалтерії або директора, можна спробувати вирішити питання самостійно.

  Технічна помилка при заповненні даних

  А як скасувати платіж у «Ківі»-гаманці, коли гроші переводилися допомогою терміналу? Тут діяти треба негайно. Уважно вивчіть виданий апаратом чек і знайдіть там інформацію про офіційному представнику «Ківі» або телефон компанії, обслуговує конкретний термінал. Зателефонуйте за означеного номером і докладно опишіть проблему. Обговоріть з оператором варіанти і способи, що дозволяють повернути гроші на вихідний гаманець. Ні в якому разі не позбавляйтеся від чека до зарахування коштів. Міститься в ньому інформація обов'язково знадобиться при виникненні спірних питань. Важливий момент! Якщо з якоїсь причини чека немає, можна повернутися до терміналу і замовити копію документа. Тут важливо запам'ятати, на який саме номер гаманця був зроблений платіж. Якщо такої інформації немає, повернути кошти неможливо.

  Фірми, що обслуговують термінали, дуже дорожать діловою репутацією. Тому складнощів з реверсними операціями частіше всього не виникає. Однак, відміна платежу буде можлива лише коли контрагент ще не встиг перевести в готівку отримані кошти або використовувати іншим чином.
  Як скасувати платіж у "Ківі-гаманець" і повернути перекладені гроші? Інструкція

  Системний збій

  Як і в інших електронних сервісах, Qiwi трапляються збої. Тоді навіть при правильно вказаних реквізитах гроші одержувачу не приходять. Як скасувати платіж у «Ківі» в цьому випадку? Тут вихід тільки один:
 • Перейти на сторінку технічної підтримки сервісу (qiwi.com/support.action).
 • Завантажити сканкопію чека і детально описати ситуацію.
 • Дочекатися відповіді служби або зарахування грошей. Вони можуть бути перерахована продавцю, так і повернуті на рахунок покупця.
 • Шахрайство

  Оскільки шахрайські дії в мережі — явище досить поширене, людині, переказав гроші недобросовісного контрагента, не залишається нічого іншого, як припинити обробку платежу «Ківі». Важливо написати заяву в поліцію. Це не гарантує швидкого повернення коштів, але дає можливість правоохоронним органам боротися з таким явищем. Крім того, наявність заяви не тільки дає підставу для проведення оперативних дій, але і є підтвердженням того, що ви не просто передумали комусь платити, а були обмануті нечесною людиною.
  Шахрайство кардинально відрізняється від звичайного платежу з помилково зазначеними реквізитами. Тому служба технічної підтримки платіжного сервісу виділяє такі звернення в окрему категорію. Вона так і називається «Я зіткнувся з шахрайством». При заповненні анкети особливу увагу приділяйте пункту «Напишіть докладно, що сталося». Постарайтеся вказати максимальну кількість відомої вам інформації. Це дуже допоможе службі безпеки якнайшвидше розібратися в ситуації.
  Як скасувати платіж у "Ківі-гаманець" і повернути перекладені гроші? Інструкція

  Регулярний платіж

  Якщо ви постійно приймаєте на одну і ту ж послугу, можна запланувати регулярний платіж. Достатньо один раз внести потрібні реквізити і позначити дату списання коштів. На останній сторінці формування платежу необхідно поставити позначку «Запланувати платіж» і натиснути кнопку «Оплатити». Тепер певного числа кожного місяця з вашого рахунку буде списуватися задана сума. Вам досить лише підтвердити транзакцію шляхом відправки SMS-коду і стежити, щоб у зазначений момент на рахунку було достатньо коштів. А як скасувати регулярний платіж «Ківі»? Дуже просто. Досить відвідати особистий кабінет, перейти в розділ «Обрані платежі» і зняти відмітку у відповідному полі.

  Запобіжні заходи і складності з поверненням грошей

  Розробники платіжного сервісу Qiwi Wallet ретельно стежать за безпекою платежів і постійно вдосконалюють сервіс. Але від неприємностей не застрахований ніхто. Щоб мінімізувати ризики, слід дотримуватися нескладних правил:
 • Ніколи не викидайте чек до фактичного зарахування грошей на рахунок контрагента.
 • Будьте максимально уважні та точні при заповненні платіжних реквізитів.
 • У разі виявлення помилки не панікуйте, а починайте діяти якомога швидше.
 • Є і ще кілька важливих моментів, про які не варто забувати:
 • Повернути гроші на вихідний гаманець реально, коли вони не виведені з рахунку одержувача. Якщо сума вже переведена у готівку одержувачем або переведена на будь-який сторонній рахунок, скасувати транзакцію буде неможливо.
 • У разі відсутності чека або неможливості його відновлення довести факт здійснення платежу буде важко.
 • Як скасувати платіж у "Ківі-гаманець" і повернути перекладені гроші? Інструкція
  Будьте уважні при здійсненні платежів і ніколи не повідомляйте платіжні дані невідомій людині! Особливо це стосується випадків, коли ваш гаманець був заблокований в силу різних причин. Погоджуючись на посередницькі послуги з відновлення платіжного сервісу, ви повідомляєте персональні дані сторонній людині і надаєте йому безперешкодний доступ до своїх грошей.

  Популярі новини
  Загрузка...