Windows не вдається підключитися до принтера: як вирішити проблему?

505 0 Новини високих технологій

Погодьтеся, ситуація, коли система видає повідомлення про те, що Windows не вдається підключитися до принтера, в самий відповідальний момент, коли терміново потрібно відправити документ на друк, - не найприємніше явище. А адже питання виправлення збою досить простий. Про нього багато користувачів не знають або забувають. Далі пропонується кілька рекомендацій з приводу виправлення проблеми, які підійдуть практично для всіх відомих помилок, пов'язаних з принтерами. І рішення, які пропонуються нижче, однаково добре працює на всіх версіях Windows, починаючи як мінімум з модифікації XP, в якій підтримується ручна активація служби друку.

Чому Windows не вдається підключитися до принтера?

Отже, проблема того, що операційна система не може підключитися до встановленого обладнання, не завжди полягає в драйверах, хоча саме вони найчастіше можуть бути першопричиною. Про фізичних поломки або відсутності електроживлення зараз мова не йде.

Windows не вдається підключитися до принтера: як вирішити проблему?
Не виключається, що і сам принтер може бути просто не підключеним, наприклад, до тієї ж локальної мережі (якщо печатка повинна здійснюватися саме з виводом на мережеве пристрій). Але часто проблема того, що Windows 7 не вдається підключитися до принтера, може полягати лише в тому, що черга друку банально переповнена. І тут, як вже зрозуміло, напрошується саме просте рішення щодо усунення проблеми, яка полягає в тому, щоб цю службу перезапустити.

Помилка у Windows «Не вдається підключитися до принтера»: перші дії по усуненню неполадок

Першим ділом потрібно просто перезавантажити сам друкуючий пристрій (принтер, МФУ), відключивши його від електромережі і включивши заново.
Windows не вдається підключитися до принтера: як вирішити проблему?
Другий момент полягає в тому, щоб увійти в налаштування друку через використання іконки принтера в системному треї і в головному меню використовувати пункт очищення черги друку, після чого виконати перезавантаження комп'ютерної системи. Зазвичай при рестарті відкладені документи напечатаются відразу ж.

Перевірка статусу друкуючого пристрою

Але припустимо, що і після цього з'являється помилка з кодом 0x0000000a (Windows не вдається підключитися до принтера). Що робити в такій ситуації? Для початку необхідно переконатися, що принтер є встановленим за замовчуванням і активним на даний момент («Панель управління», розділ принтерів і факсів).

Тут потрібно буде прибрати прапорці з рядків припиненою друку і автономного режиму. Після цього, по ідеї, статус зміниться на «Готовий». Далі можна буде відправляти документи на друк. Якщо це не спрацює, а система видасть повідомлення про те, що, наприклад, Windows 10 не вдається підключитися до принтера, слід елементарно перезапустити саму службу друку.
Windows не вдається підключитися до принтера: як вирішити проблему?
Спочатку використовуйте розділ програм і компонентів, щоб точно переконатися, що служба друку включена в активних компонентах системи.
Windows не вдається підключитися до принтера: як вирішити проблему?
Після цього необхідно перейти до розділу служб (services.msc в консолі «Виконати»), знайти відповідний розділ, відкрити меню редагування параметрів і зробити рестарт. Якщо компонент не активний, використовуйте кнопку запуску. В іншому випадку, зупиніть службу і активуйте заново. При цьому для типу запуску застосуйте параметр автоматичного старту, а не ручного запуску, який може бути встановлений за замовчуванням. По завершенні установки налаштувань перезавантажте комп'ютер.

Питання встановлення та оновлення драйверів

Само собою зрозуміло, що і драйвери грають не останню роль. У випадку появи помилок з повідомленнями про те, що Windows не вдається підключитися до принтера, необхідно увійти в «Диспетчер завдань», зупинити службу друку, а після цього використовувати «Диспетчер пристроїв», в якому потрібно буде перевстановити драйвери, оновити їх, або зробити відкат на випадок, якщо до появи збою все працювало. Однак власна база даних драйверів Windows-систем може і не містити відповідного програмного забезпечення. У цьому випадку рекомендується використовувати автоматизовані програмні продукти, покликані оновлювати драйвери без участі користувача з завантаженням з офіційних ресурсів (Driver Booster, DriverPack Solution).

Усунення проблем при допомоги стороннього програмного забезпечення

Іноді проблеми і вищевказаними методами не усуваються. У такій ситуації можна спробувати застосувати спеціальні утиліти, розроблені виключно виробниками друкуючої або скануючої техніки.
Windows не вдається підключитися до принтера: як вирішити проблему?
Так, наприклад, досить добре зарекомендувала себе утиліта HP Print And Scan Doctor, створена для пристроїв Hewlett Packard. Для іншого обладнання такі програми-фиксеры теж можна знайти. Досить просто зайти на їх офіційні сайти.

Короткий підсумок

Залишається додати, що усунення збоїв, пов'язаних з принтерами, проводиться зовсім елементарно. І не завжди потрібне втручання користувача з твором кардинальних дій в сенсі перевстановлення драйверів або супутнього програмного забезпечення. Іноді буває достатньо звичайної перезавантаження системи або рестарту служби друку. На жаль, в Windows такі компоненти можуть, що називається, «глючити» без особливих на те причин. Втім, зовсім просто можна використовувати і відновлення ОС або відкат до попереднього працездатного стану, якщо контрольні точки з системи видалені не були. Це теж можна віднести до одного з найбільш простих методів відновлення працездатності МФУ, виходячи з того, що основні драйвери для обладнання встановлені і працюють (помилки з посиланням на таке програмне забезпечення не з'являються). Якщо проблеми все ж є, не полінуйтеся зайти на офіційний ресурс виробника обладнання. Можливо, саме там рішення проблем якраз і знаходиться.

Популярі новини
Загрузка...