Як очистити чергу друку: кілька простих способів

775 0 Новини високих технологій

Ймовірно, багато користувачі стикалися з проблемою, коли при спробі виведення документа або зображення на принтер друк виявляється неможливою. Світлодіод принтера блимає, сигналізуючи про те, що процес начебто ось-ось повинен початися, але нічого не відбувається. Ні до чого не призводить і повторна відправка документа на друк. Тут і постає питання про те, як очистити чергу друку. Далі буде наведено кілька простих способів.

Черга друку: чому виникають збої?

Причини «підвисання» принтера можуть бути абсолютно різними – від банального падіння напруги в електромережі до збоїв, пов'язаних з неправильно встановленими драйверами.


Як очистити чергу друку: кілька простих способів
Частково до збоїв цього типу можна віднести занадто велику кількість документів у черзі (особливо це стосується, а не локальних мережевих принтерів), занадто довгий час очікування, виставлене в налаштуваннях принтера, проблеми в роботі самої служби друку і т. д. Але ж якимось чином цю проблему вирішувати треба? Далі розглянемо питання, що стосуються того, як очистити чергу друку принтера Windows 7 або будь-якої іншої системи. Яка ОС використовується, принципового значення не має.

Як очистити чергу друку: найпростіші способи

В момент відправлення документа на друк в системному треї з'явиться значок принтера. Якщо на значку стоїть хрестик, можливо, система посилається на недоступний або відсутній принтер. Його потрібно буде знову встановити у відповідних налаштуваннях комп'ютера.
Як очистити чергу друку: кілька простих способів
У випадку, коли все нормально, але друк не стартує, слід клацнути на іконці і викликати меню, де в розділі «Принтер» з переліку дій вибрати рядок очищення списку або скасування друку окремого документа. Зазвичай це допомагає, але не завжди.


У разі, якщо система сигналізує про те, що в черзі документів немає (список принтера порожній), але сам принтер все одно не повертається в початковий стан (світлодіод все одно мигає), потрібно просто перезавантажити систему, що зазвичай все і роблять. Правда, в цьому випадку при рестарті друк починається в нормальному режимі. Тобто користувач не очищає чергу, а видаляє тимчасові файли принтера.

Видалення файлів друку

У випадку, коли потрібно вирішити проблему того, як очистити чергу друку принтера Windows 10 можна зробити трохи інакше. Потрібно ручне втручання.
Як очистити чергу друку: кілька простих способів
Спочатку у дереві процесів «Диспетчера завдань» потрібно завершити роботу служб друку spooler.exe і spoolsv.exe), після чого самостійно видалити тимчасові файли принтера з розширеннями .spl і .shd, які знаходяться в папці Printer каталогу Spool, який у свою чергу розташовується в теці System32 системної папки Windows.

Примусовий запуск служби друку

В питанні того, як очистити чергу друку, є ще одне рішення, хоча воно є більш складним. У цьому варіанті треба викликати розділ служб (команда services.msc в меню «Виконати»), знайти там «Диспетчер друку» і з меню правого кліка вибрати рядок зупинки.
Як очистити чергу друку: кілька простих способів
Потім слід відключити живлення принтера, висмикнути шнур і почекати близько 60 секунд, після чого заново включити пристрій. Після цього в тому ж розділі можна провести повторний старт відповідної служби.

Дії через командний рядок

Більш просунуті користувачі проблему того, як очистити чергу друку, можуть вирішити за допомогою командного рядка, що викликається з консолі «Виконати» командою "cmd" (без лапок). Тут потрібно буде прописати таку послідовність:
Як очистити чергу друку: кілька простих способів
В принципі, даний набір команд являє собою аналог перезапуску «Диспетчера друку» з одночасним видаленням тимчасових файлів принтера.

Що можна використовувати додатково?

Якщо всі вищеописані методи комусь здаються складними або не дають належного ефекту, можна скористатися сторонніми утилітами, серед яких найбільш цікавою виглядає програма HP Print and Scan Doctor.
Як очистити чергу друку: кілька простих способів
Додаток здатне автоматично визначати і виправляти деякі помилки, пов'язані з принтерами. Як правило, по завершенні процесу обробки збоїв більшість принтерів починають працювати в штатному режимі. Якщо ж з якихось причин принтер і після цього не реагує на запити, можна зайнятися перевстановлення або оновленням драйвера пристрою, тимчасово відключити брендамуер або увійти в систему під обліковим записом і надрукувати потрібні документи.

Замість підсумку

В принципі, будь-яка із запропонованих методик має свої плюси і мінуси. Проте в самому простому випадку, коли документи все-таки на друк вивести потрібно, але принтер не спрацьовує, краще всього просто перезавантажити систему, адже після рестарту друк зазвичай починається, як ні в чому не бувало. На крайній випадок можна використовувати спільно примусовий запуск служби друку і видалення тимчасових файлів (для цього оптимальною є командний рядок, оскільки не доведеться ритися в службах і шукати файли в Провіднику).

Популярі новини
Загрузка...