Статус: "Принтер відключений". Як увімкнути пристрій? Кілька простих порад

920 0 Новини високих технологій

Незалежно від того, яке друкуючий пристрій використовується, дуже часто користувачі стикаються з проблемою того, що при відправленні документа на друк замість результату система видає повідомлення про те, що в даний момент пристрій має статус «Принтер відключений». Як включити його, і виправити цю проблему кількома дієвими методами читайте далі.

Можливі проблеми

Перш ніж приймати рішення щодо усунення виниклої неполадки, необхідно розібратися в суті проблеми.
Статус: "Принтер відключений". Як увімкнути пристрій? Кілька простих порад
Серед усього того, що може викликати такі порушення у роботі пристрою, окремо можна виділити наступне:
 • відсутність фізичного підключення до комп'ютера або електромережі;
 • активоване автономний режим роботи;
 • забруднені або порожні картриджі;
 • зупинена служба друку;
 • проблеми з драйверами пристрою.
 • Статус: "Принтер відключений". Як увімкнути пристрій найпростішим чином?


  На першому етапі варто застосувати найпростіше і, як багатьом може здатися, абсолютно банальне рішення. Коли система видає повідомлення на кшталт «Статус принтера: відключений», включити HP-пристрій чи будь-який інший принтер або МФУ можна спробувати, попередньо відключивши його від мережі електроживлення, а через пару секунд включивши знову. При цьому, як правило, у всіх сучасних пристроях буде проведена самодіагностика (світлодіод в цей час буде блимати), після чого принтер перейде в стан готовності (світлодіод повинен горіти постійно). Але в деяких випадках це не допомагає, і система знову видає попередження про те, що для пристрою встановлений статус «Принтер відключений». Як увімкнути пристрій? Потрібно перевірити фізичне підключення за допомогою USB-кабелю. Виходить, що в системі драйвер пристрою встановлений (вона його ніби і «бачить»), але фактично принтер буде просто відсутній.


  З іншого боку, якщо при включенні світлодіод блимає постійно, проблема може полягати в тому, що в картриджі закінчився порошок або чорнило. Тому його потрібно замінити на новий. Буває і так, що картридж з якихось причин має забруднення поверхні. У цьому випадку буде досить протерти і виконати повне перезавантаження комп'ютера з перезапуском принтера.

  Статус: "Принтер відключений". Як включити («Віндовс 7», параметри пристрою)?

  Але найчастіше проблеми пов'язані з програмними збоями або неправильними налаштуваннями. Для початку, розбираючись в питанні того, як змінити статус принтера «Вимкнено» (як включити пристрій), потрібно подивитися на його стан і встановлені параметри. У стандартній Панелі управління» потрібно зайти розділ принтерів і факсів, у якому спочатку необхідно знайти потрібний принтер і переконатися, що пристрій для друку встановлено за промовчанням.
  Статус: "Принтер відключений". Як увімкнути пристрій? Кілька простих порад
  Далі у вікні стану пристрою потрібно використовувати меню «Принтер» і прибрати галочки з рядків призупинення друку (відкладеної друку) і використання автономного режиму роботи, якщо такі встановлені. По ідеї, після цього стан зміниться на «Готовий». Іноді допомагає очистити чергу друку.

  Перезапуск служби друку

  Але може трапитися і так, що з самим принтером все в порядку, а от служба, відповідальна за друк, за якихось причин відключилася або дала збій.
  Статус: "Принтер відключений". Як увімкнути пристрій? Кілька простих порад
  В цьому випадку потрібно викликати розділ служб, використовуючи для цього команду services.msc, що вводиться в консолі «Виконати» (Win+R), знайти там відповідну службу («Диспетчер друку або Printer Spooler), зупинити її, вимкнути принтер від електромережі приблизно на 60 секунд, після чого запустити службу заново і включити пристрій.

  Виправлення проблем з драйверами

  Також нерідко проблеми появи повідомлення системи про відключеному статус принтера можна спостерігати у випадку виникнення проблем з драйверами (старіння, порушення у роботі, пошкодження файлів і т. д.).
  Статус: "Принтер відключений". Як увімкнути пристрій? Кілька простих порад
  В цій ситуації доведеться повністю видалити драйвери з системи, хоча б з того ж «Диспетчера пристроїв». Якщо вони відображаються серед встановлених програм, деінсталяцію краще зробити з розділу програм і компонентів. Після цього найкращим рішенням стане завантаження самого свіжого драйвер з сайту виробника устаткування з подальшою його установкою. Можна поступити простіше. Якщо драйвер дійсно застарів або просто не відповідає даним типом пристрою, можна використовувати автоматизовані програми оновлення драйверів начебто Driver Booster.

  Використання утиліт-фиксеров

  Деякі користувачі і фахівці рекомендують використовувати спеціальні програми, що дозволяють усувати проблеми подібного роду автоматично. У найпростішому разі застосування рекомендована невелика утиліта Fix It Centre від Microsoft, але для більш повної діагностики та усунення проблем з принтерами будь-якого типу підійде програма HP Print And Scan Doctor.

  Кілька слів наостанок

  Нарешті, самі фахівці з Microsoft рекомендують при використанні ОС Windows 10 встановити останні апдейти, але, думається, це має відношення до проблеми остільки-оскільки.

  Популярі новини
  Загрузка...