Зовнішня LTE антена. MIMO антена для LTE

518 0 Новини високих технологій

Інтернет 4G вже досить-таки міцно увійшов в наше життя. Користуватися зручностями, що надаються LTE-технології, наш час в Росії можуть жителі не тільки великих мегаполісів, але і невеликих міст. Є такі вишки також у багатьох містечках і навіть селах. Однак якість 4G-інтернету у віддалених населених пунктах все ж, на жаль, зазвичай залишає бажати кращого. Виною тому — гори, пагорби, лісові масиви тощо Виправити ситуацію і прискорити 3-4G інтернет в селі або, приміром, на дачі можна, встановивши зовнішню LTE-антену. Конструкцію подібні пристрої можуть мати різну.


Види антен

Всі подібні пристрої, в першу чергу, класифікуються на:
 • звичайні;
 • доповнені підсилювачем MIMO.
 • Зовнішня LTE антена. MIMO антена для LTE
  Прості LTE-антени забезпечують швидкість передачі даних в межах 50 Мбіт/с. Для пристроїв MIMO цей показник дорівнює 100 Мбіт/с. Також антени цього типу класифікуються на:
 • спрямовані;
 • секторні;
 • всенаправлненные.
 • По конструкції такі пристрої поділяються на:
 • параболічні;
 • «Яги»;
 • панельні.
 • По прийнятому сигналу антени 4G класифікуються на широко - і вузькосмугові.

  Що таке MIMO антена 4G LTE і чим вона відрізняється від звичайної

  Пристрої цієї різновиди, як вже згадувалося, забезпечують максимальну швидкість передачі даних. Однак і коштують вони дорожче звичайних LTE-конструкцій. По суті, такі моделі являють собою одночасно дві антени, розташовані в одному корпусі, але на деякій відстані один від одного. Приймають сигнал останні незалежно один від одного, на модем ж його передають одночасно.


  Зовнішня LTE антена. MIMO антена для LTE
  Переваги MIMO LTE-антен в порівнянні зі звичайними, таким чином, очевидні. Швидкість інтернету при їх використанні може бути майже в два рази вище.

  Спрямовані моделі

  Приймати сигнали пристрою LTE, в залежності від конструкції, можуть від одного або відразу декількох веж. Спрямовані моделі зазвичай монтуються на даху будинку і направляються при цьому у бік найближчої станції. До переваг таких антен відносять в першу чергу те, що вони практично не ловлять перешкод. Однак установка і настройка подібних пристроїв — справа дуже складна. Монтують спрямовані антени LTE зазвичай тільки кваліфіковані фахівці. Ще одним недоліком пристроїв цього типу є ненадійність передачі. Адже якщо станція з якихось причин раптом перестане працювати, сигнал в будинку тут же пропаде.
  Зовнішня LTE антена. MIMO антена для LTE

  Секторні антени

  Моделі цієї різновиди можуть приймати сигнал відразу від декількох станцій. При цьому такі пристрої автоматично налаштовуються і працюють на найшвидшої «хвилі». Якщо сигнал раптом пропаде від основної вишки, антена тут же переключиться на іншу. Інтернет в цьому випадку стане гірше, але все ж нікуди не дінеться. Недоліків у секторних антен практично немає. Єдиним їх недоліком є, мабуть, висока вартість.

  Всеспрямовані моделі

  Принцип роботи LTE антен цього різновиду практично такий же, як і у секторних пристроїв. Проте така антена здатна ловити сигнал на цілих 360 градусів. Основною перевагою пристроїв цього типу є те, що вони забезпечують стабільну передачу. Однак при цьому власне саму швидкість інтернету всеспрямовані моделі збільшують не занадто сильно.
  Використовують антени цього типу звичайно в тому випадку, якщо на шляху сигналу є безліч перешкод. Найчастіше це багатоповерхові будинки в містах.
  Зовнішня LTE антена. MIMO антена для LTE

  Антени «Яги»

  Таке цікаве назву мають добре знайомі багатьом пристрою з розташованим горизонтально рефлектором-прутом, нагадує «драбинку». Найчастіше такі моделі забарвлюються в синій колір. Основним перевагам антен «Яги» є невисока вартість. Сигнал вони приймають гірше інших різновидів.

  Панельні антени

  Пристрої цього типу приймають сигнал досить-таки непогано. В будинках вище одного поверху допускається їх монтувати навіть не на щоглу, а просто до стіни — на спеціальні кронштейни. Свою назву ці LTE-антени отримали за характерну форму рефлектора, що нагадує панель.

  Параболічні моделі

  Антени цього типу ловлять сигнал краще, ніж «Яги» і панельні. Але і коштують вони набагато дорожче. Забезпечуються такі моделі сітчастим відбивачем параболічної форми.

  Приймається сигнал

  Крім усього іншого, антени цього типу, як уже згадувалося, можуть класифікуватися на вузько - і широкосмугові. Вишки операторів мобільного зв'язку зазвичай передають сигнал відразу на декількох частотах. Перевагою широкосмугових LTE-антен є те, що вони можуть ловити будь-який з них. Наприклад, якщо з якихось причин зникне сигнал 4G, модель автоматично перейде на 3G або на 2G.
  Зовнішня LTE антена. MIMO антена для LTE
  Вузькосмугова антена при зникненні 4G свої функції виконувати просто перестане. Єдиною перевагою таких моделей є їх невисока вартість.

  4G і 3G

  LTE-антенами називаються саме пристрої, призначені для прийому сигналу 4G. Однак при необхідності такі моделі можуть легко переходити в режим роботи 3G. Представляють вони собою в переважній більшості випадків одну з різновидів антени MIMO.
  Моделі 3G при цьому — це зазвичай прості пристрої без підсилювача. Але іноді технології MIMO використовуються і для таких антен. Різниця між моделями 3G і 4G полягає насамперед у тому, що перша різновид пристроїв ловить сигнал на частотах 2100 Гц або 900 Гц, а друга — 2600 Гц, 800 Гц або 1800 Гц.

  Мобільні пристрої

  Всі зовнішні антени LTE — стаціонарні конструкції. Встановлюються вони на щоглу, стіну або дах будинку. Сигнал у більшості випадків вони посилюють добре. Однак і коштують такі пристрої, навіть прості «Яги», досить-таки дорого. У деяких же випадках забезпечити гідну швидкість інтернету можна, і не витрачаючи особливо великих грошей. Крім стаціонарних на ринку існують також мобільні LTE-антени. Пристрої цього типу підключаються до комп'ютера, роутеру або ноутбука і встановлюються в будинку — на підвіконні або в найвищій у приміщенні точці. Використовувати такі моделі замість дорогих зовнішніх антен доцільно, наприклад, у приміських селищах або на вулицях сіл, частково закритих від найближчих вишок невеликим пагорбом. Тобто там, де сигнал від станції ловиться і без антени, але швидкість інтернету не надто велика або ж він кілька нестабільний.

  Yota LTE-антена

  Yota — це відносно новий на російському ринку оператор. Однак зона його покриття є вже у тому числі і в глибинці Росії. Ловлять модеми цього оператора сигнал в основному непогано. Однак зона покриття Yota досі (2017 м) менше, ніж у старих операторів - «Білайн», «Мегафон» і МТС. Продавці модемів Yota, умовляючи покупців з селищ або сіл придбати свою продукцію, зазвичай заспокоюють їх тим, що сигнал від цього оператора добре ловиться в тих же місцях, де він стабільний і від «Мегафона». Однак це, на жаль, не завжди відповідає дійсності. Тому саме з модемами Yota доводиться використовувати LTE-антени, в тому числі і зовнішні, найчастіше. Для модему Yota можна, в принципі, застосувати антену і від сторонніх виробників. Але можна купити і модель марки саме Yota. Тим більше, що модеми від цього оператора часто йдуть вже в комплекті з антеною.
  Зовнішня LTE антена. MIMO антена для LTE

  Замість висновку

  Різновидів зовнішніх антен LTE, таким чином, на сучасному ринку існує кілька. При виборі найбільш підходящої моделі варто орієнтуватися в першу чергу на кількість вишок в околицях, їх розташування, віддаленість. Також слід взяти до уваги і особливості тієї місцевості, на якій буде використовуватися антена. У будь-якому випадку перед покупкою варто обов'язково порадитися з фахівцями. Або ж хоча б домовитися з продавцем про повернення антени після проби в тому випадку, якщо вона раптом виявиться марною.

  Популярі новини
  Загрузка...