ІЖ-2 "Юпітер": мотоцикл-легенда

866 0 Новини високих технологій

Радянський мотопром був різноманітний і ряснів різними моделями мотоциклів. Марка мотоциклів ИЖ випускалася з 1929 р. до 2008 роки. Завод, де вони створювалися, перебував у славному і старому місті Іжевську. А одним з найбільш затребуваних мотоциклів в СРСР був ІЖ-2 "Юпітер". Давайте познайомимося з цією моделлю ближче.

Характеристики мотоцикла

Цей мотоцикл вперше був випущений у 1965 році під інженерним назвою ІЖ "Юпітер-2". Характеристики для того часу вражають. Двотактний двигун має один циліндр об'ємом 350 см3. Потужність становить 20 кінських сил. Охолодження здійснюється завдяки повітряному потоку, а змазаний двигун сумішшю масла і палива. Важив мотоцикл чимало - 165 кг І якщо вас не можна було назвати важкоатлетом, то потрібно кілька разів подумати, перш ніж придбати його. Але при цьому варто відзначити, що мотоцикл ІЖ "Юпітер-2" відмінно підходив для далеких подорожей, адже максимальне навантаження ваги на багажник становила 20 кг, крім того, на ньому можна було їхати вдвох. Але на жаль, витрата палива у нього, за сучасними мірками, був великий - 5 літрів, при їзді в 90 кілометрів на годину.

Але якщо ви все-таки зважилися придбати цей легендарний мотоцикл, то вам доведеться замислитися над однією проблемою: знайти на АЗС паливо АІ-76 змішане з маслом в пропорції 1:25 (де одна частина - моторне масло).
ІЖ-2 "Юпітер": мотоцикл-легенда

Конструкція мотоцикла

ІЖ "Юпітер-2" має трубчасту раму і м'який передній амортизатор, що дозволяє без тяжких проблем пересуватися по пересіченій місцевості. Також радують широкі грязьовики, бардачок для інструментів, необхідних водієві, і барабанні гальма. Більшість частин цього транспортного засобу були успадковані від першого "Юпітера", тому розрізнити їх вкрай важко. Єдина відмінність полягає в тому, що друга модель має двотактний двигун. Мотор дозволяв мотоциклу розганятися до 110 кілометрів на годину, що є дивовижною швидкістю для того часу. Подача палива в двигун здійснювалася самопливом, а привід здійснювався ланцюгом з роликів. Обсяг бака становив 18 літрів.

ІЖ-2 "Юпітер": мотоцикл-легенда

Історія ІЖ-2 "Юпітер"

В кінці 1958 року Держплан видав замовлення для конструкторів - створити мотоцикл для їзди по всіх видах дорожнього покриття. На той час автомобіль був по кишені не кожному, але для пролетаріату був необхідний транспорт. І Держплан вирішив почати масовий випуск мотоцикла, який зможе пересуватися по путівцях. Прототипу для даної моделі ІЖ не було, тому все складалося з нуля. Перший створений мотоцикл ІЖ-2 "Юпітер" мав хороші характеристики. Крім перерахованих вище характеристик, мотоцикл мав свинцевий акумулятор, напругою 6 Ст. В ході тестування моделі була вдосконалена коробка передач і підкоригувати зчеплення. Через деякий час почався старт масового виробництва даної моделі.
ІЖ-2 "Юпітер": мотоцикл-легенда

Версія мотоцикли з боковим причепом

Коляска або так звана люлька на мотоциклі забезпечувала заміну автомобіля. У причепі можна було перевозити як одного пасажира, так і вантаж, тому даний транспорт та був досить популярним в Радянському Союзі. У моделі існував і задній відсік для запасного колеса. Між іншим, деякі "кулібіни" з радянського простору економили на придбання і виготовляли для своїх "Юпітерів" люльки з дрібних балок і листів металопрофілю, а також з дерев'яних дощок.
ІЖ-2 "Юпітер": мотоцикл-легенда
Потрібно сказати, що мотоцикли з коляскою аж до початку 21 століття використовувалися в міліції. Вони обладналися рідинним охолодженням, телескопічною передньою вилкою і дисковими гальмами замість звичного барабанного. Також у них були вбудовані рації і захисне скло. Для державної служби зазвичай переобладнали мотоцикли від Іжевського заводу: "Юпітер" і "Юнкер". В нинішній час співробітники поліції патрулюють свої ділянки на німецьких BMW. Раритетом стали коляски для ІЖ "Юпітер-2" (фото ви можете бачити в нашій статті).
ІЖ-2 "Юпітер": мотоцикл-легенда

Цікаві факти про мотоциклах

 • Вперше мотоцикл створив німецький конструктор Готліб Даймер. Патент на нього він отримав 29 вересня 1885 року.
 • Думаєте, подушки безпеки ставлять тільки на автомобілі? Ні, ви дуже помиляєтеся! Вперше подушки були використані на мотоциклах Honda.
 • У двадцятому столітті гонки на мотоциклах організовувалися на вулицях житлових кварталів. Після декількох трагічних наслідків з пішоходами і гонщиками, "швидкісні погоні" стали проходити на спеціалізованих треках.
 • СРСР був одним з країн, де мотоцикли випускалися у великій кількості. У світовому рейтингу Радянський союз займав у цьому друге місце, програвши Японії.
 • Актор Бред Пітт серйозно захоплюється колекціонуванням мотоциклів. У нього в колекції є мотоцикл нашого виробництва - "Урал Турист". Відзначається, що на цьому мотоциклі актор любить вибиратися на мотопрогулки.
 • Мало хто знає, що для придбання важкого мотоцикла в Японії, потрібно здати тест на силу. У нього включено одне випробування - підняття мотоцикла з лежачого положення.
 • Ернесто Че Гевара був шанувальником мотоциклів. Він видав книгу "Щоденники мотоцикліста", де описував свої мотоподорожі.
 • Висновок

  Ось, мабуть, і все, що ми хотіли сказати про мотоциклах. Читачі детально дізналися про легендарному радянському Іж-2 "Юпітері". Саме ця модель поклала початок динамічному розвитку мотопрому в СРСР, тому її пам'ятає все, що жили у старе час. Слід зазначити, що ті люди, у яких даний мотоцикл зберігся в хорошому, а якщо пощастило, то і у відмінному стані, є щасливчиками. Адже якщо почекати ще трохи, то даний транспортний засіб можна буде продати за великі гроші, як раритет, заслужила відмінну репутацію.

  Популярі новини
  Загрузка...