Трактор МТЗ-82: будову, технічні характеристики, навісне обладнання

2030 0 Новини високих технологій

Білоруський трактор МТЗ-82 являє собою універсальну аграрну машину. Основне завдання цієї техніки полягає у виконанні різних сільськогосподарських робіт, починаючи від оранки, закінчуючи підгортанням рослин. Розглянута модель також агрегатується з навантажувачами, причепами та іншими видами машин. Силовий агрегат має потужність трактора більше вісімдесят кінських сил, обладнаний парою висновків для гідравлічної системи і навісних пристосувань. Розглянемо особливості і характеристики цього агрегату.

Трактор МТЗ-82: будову, технічні характеристики, навісне обладнання

Основні параметри

Трактор МТЗ-82 має наступними характеристиками:
 • Довжина/ширина/висота– 393/197/28 метра.
 • Силова установка – чотиритактний мотор з наполовину розділеною камерою згорання (марка Д-243 або Д-240).
 • Всі моделі обладнані передпусковим підігрівачем ПЖБ.
 • Тип зчеплення – постійно замкнута система, оснащена сухим однодисковим зчепленням і коробкою перемикання на дев'ять сходинок (з переднім і заднім ходом), а також знижувальним редукторним механізмом.
 • Гідравлічна система складається з приводу, спеціального насоса, акумулятора, контролера і заднього навісного пристосування.
 • Кабіна виконана з суцільнометалевого каркаса, оснащена кріслом з торсіонним регулятором, опалювальними та вентильованими ресурсами, а також відсіком для аптечки і вогнегасника, інформативною панеллю приладів.
 • Також варто відзначити пневматичний клапан, який дозволяє контролювати компресор і гальмівний блок.

  Пристрій трактора МТЗ-82: особливості

  Перемикання передач у розглянутій моделі здійснюється двома задніми позиціями і дев'ятьма режимами при русі вперед. Редуктор дозволяє коригувати ступені перемикання.

  Трактор МТЗ-82: будову, технічні характеристики, навісне обладнання
  Щоб активувати потрібну швидкість, спочатку необхідно вибрати відповідне положення редуктора, який розміщений у кабіні машини. Подальше переміщення залежить від задіяної ступені. При цьому рукоятка коробки перемикання знаходиться в нейтральній позиції. До речі, саме з цього положення виконується включення потрібного швидкісного режиму.

  Обслуговування, профілактика і лагодження

  Ремонт трактора МТЗ-82 в більшості випадків можна провести самостійно. Щоб гарантувати безпечну і безперебійну роботу техніки, слід проводити планове і профілактичне обслуговування. Етапи подібних заходів зазвичай проводяться після 60240960 годин експлуатації.
  Крім того, даний агрегат, який застосовується в складних кліматичних зонах, вимагає сезонного обслуговування та спеціальної профілактики, розрахованої на машини, що експлуатуються в складних регіонах з нестабільною та екстремальною погодою. Ремонт трактора МТЗ-82 найчастіше полягає в промиванні і очищенню основних вузлів, а також регулюванню контрольних систем та зміною масла. Ці рекомендації переважно стосуються стандартного обслуговування, без використання машини в режимі екстремальних навантажень.
  Трактор МТЗ-82: будову, технічні характеристики, навісне обладнання

  Оснащення

  Розглянута техніка може оснащуватися різними пристосуваннями. Навісне обладнання для трактора МТЗ-82 представлено в наступному переліку:
 • Навантажувачі типу ПКУ з ковшем.
 • Навантажувальні ковши різних обсягів.
 • Вила для лісу, силосу, сіна і рулонів.
 • Відвали фронтальні.
 • Штабеллери, граблі.
 • Экскаваторное оснащення.
 • Задні відвали.
 • Універсальність

  Найпростішим і поширеним типом додаткового пристосування вважається КУН. Навісне обладнання для трактора МТЗ-82 цього виду являє собою фронтальний універсальний навантажувач, призначений для переміщення, навантаження і розвантаження різних матеріалів.

  Подібний пристрій можна виготовити самостійно, маючи певні навички. Обладнання має наступні параметри технічного плану:
 • вага оброблюваного вантажу становить до 08 тонни;
 • гранична висота на підйом – 35 метра;
 • маса навісного навантажувального пристрою – до 700 кілограм;
 • швидкість переміщення максимуму (з урахуванням вантажу) становить близько двадцяти кілометрів на годину.
 • Трактор МТЗ-82: будову, технічні характеристики, навісне обладнання

  Трактор МТЗ-82: ціна

  Купити цю техніку можна більше восьми тисяч доларів за новий екземпляр. Колишня у вживанні модель обійдеться на порядок дешевше. Універсальність застосування гарантує те, що трактор МТЗ-82 вигідно відрізняється обладнанням широкого асортименту навісних пристосувань і додаткового обладнання. Завдяки такому обладнанню, техніка може виконувати різноманітну роботу в аграрній, промисловій та будівельній сфері.

  Трактор МТЗ-82: технічні характеристики

  Нижче наведені параметри технічного плану:
 • Потужність в кіловатах – 60.
 • Призначення – екскаватор, бульдозер, навантажувач, копач ям, аграрна сфера.
 • Ємність гідравлічної системи складає більше двадцяти літрів.
 • Вантажопідйомність з шарнірним осях – 3000 кг/с.
 • Двигун трактора МТЗ-82 – мотор Д-243 з робочим об'ємом 475 літра, номінальним моментом 290 нм.
 • Крім того, розглянута техніка обладнана однодисковим сухим зчепленням, паливних резервуарів місткістю 130 літрів і питомою витратою пального в межах 220 грам (в розрахунку на один кіловат/годину).

  Гідравлічний вузол

  Ця система має універсальну роздільну агрегатну конструкцію. Деякі пристрої мають змішаної регулюванням і механічним кріпленням навісного пристрою, що особливо раціонально в транспортному положенні.
  Трактор МТЗ-82: будову, технічні характеристики, навісне обладнання
  Мотор агрегатується з багатоступеневою системою перемикання швидкостей зі знижувальним редуктором. Крім того, використовується підвіска з напівжорстким будовою, що дозволяє експлуатувати машину на різних типах грунту. Трактор МТЗ-82 ціна якого цілком прийнятною для вітчизняного споживача, оснащений корректируемыми осями. Це дає можливість відрегулювати величину колії за допомогою перестановки клем. Діапазон становить від 1400 до 2100 міліметрів. Кліренс у більш ніж 46 сантиметрів гарантує виконання всіх видів робіт навіть на ділянках, які мають нестабільну грунт або глибоку колію.

  Переваги

  До плюсів даного трактора відноситься простота в обслуговуванні, ремонтопридатність, комфортне керування і кабіна, а також гідравлічні системи. Останні вузли складаються з шестерінчатої помпи, розподільника з золотниковым і клапанним механізмом. Крім того, агрегат оснащений гідравлічним циліндром, що відповідає за роботу навісного обладнання, в тому числі і орного плуга. До плюсів цієї техніки також відноситься висока продуктивність, гідні характеристики і порівняно невисока ціна.
  Трактор МТЗ-82: будову, технічні характеристики, навісне обладнання

  Екскаватор на платформі МТЗ-82

  Ковшові машини на базі білоруського трактора – це найпопулярніші модифікації, які служать у багатьох приватних і державних підприємствах. Надійність та доступні запасні частини – важливий фактор, що впливає на популярність бульдозера, екскаватора та іншого агрегату, в основі якого закладена платформа від МТЗ-82. Варто відзначити, що екскаватор-навантажувач на базі «Білоруса» розрахований на виконання робіт в грунтах від першої до п'ятої категорії. Також апарат може використовуватися в якості навантажувача або транспортера сипучих матеріалів на невеликі дистанції або копання ям і траншей. Діапазон температур складає від мінус сорока до плюс сорока градусів. У районах з особливо мерзлим грунтом машина здатна працювати після попереднього розпушування оброблюваної ділянки.

  На завершення

  Пристрій трактора МТЗ-82 дозволяє експлуатувати його в різних умовах. Дана техніка розрахована на різноманітні види і обсяг робіт, що дозволяє підвищити продуктивність праці. При цьому машина відрізняється комфортністю і хорошою прохідністю.
  Трактор МТЗ-82: будову, технічні характеристики, навісне обладнання
  Придбати трактор можна як у новому виконанні, так і з рук. Перевірена роками вітчизняний винахід хоч і не відрізняється особливим комфортом, має масу переваг перед зарубіжними аналогами. Основними з них є пристосованість до вітчизняних дорогах і палива, а також доступність і універсальність запчастин поряд з навісним обладнанням.

  Популярі новини
  Загрузка...