Новини високих технологій
» » Трактор МТЗ-82: будову, технічні характеристики, навісне обладнання

Трактор МТЗ-82: будову, технічні характеристики, навісне обладнання

13-04-2017, 10:26
2 372
Білоруський трактор МТЗ-82 являє собою універсальну аграрну машину. Основне завдання цієї техніки полягає у виконанні різних сільськогосподарських робіт, починаючи від оранки, закінчуючи підгортанням рослин. Розглянута модель також агрегатується з навантажувачами, причепами та іншими видами машин. Силовий агрегат має потужність трактора більше вісімдесят кінських сил, обладнаний парою висновків для гідравлічної системи і навісних пристосувань. Розглянемо особливості і характеристики цього агрегату.

Основні параметри

Трактор МТЗ-82 має наступними характеристиками: Довжина/ширина/висота– 393/197/28 метра. Силова установка – чотиритактний мотор з наполовину розділеною камерою згорання (марка Д-243 або Д-240). Всі моделі обладнані передпусковим підігрівачем ПЖБ. Тип зчеплення – постійно замкнута система, оснащена сухим однодисковим зчепленням і коробкою перемикання на дев'ять сходинок (з переднім і заднім ходом), а також знижувальним редукторним механізмом. Гідравлічна система складається з приводу, спеціального насоса, акумулятора, контролера і заднього навісного пристосування. Кабіна виконана з суцільнометалевого каркаса, оснащена кріслом з торсіонним регулятором, опалювальними та вентильованими ресурсами, а також відсіком для аптечки і вогнегасника, інформативною панеллю приладів. Також варто відзначити пневматичний клапан, який дозволяє контролювати компресор і гальмівний блок.

Пристрій трактора МТЗ-82: особливості

Перемикання передач у розглянутій моделі здійснюється двома задніми позиціями і дев'ятьма режимами при русі вперед. Редуктор дозволяє коригувати ступені перемикання.

Щоб активувати потрібну швидкість, спочатку необхідно вибрати відповідне положення редуктора, який розміщений у кабіні машини. Подальше переміщення залежить від задіяної ступені. При цьому рукоятка коробки перемикання знаходиться в нейтральній позиції. До речі, саме з цього положення виконується включення потрібного швидкісного режиму.

Обслуговування, профілактика і лагодження

Ремонт трактора МТЗ-82 в більшості випадків можна провести самостійно. Щоб гарантувати безпечну і безперебійну роботу техніки, слід проводити планове і профілактичне обслуговування. Етапи подібних заходів зазвичай проводяться після 60240960 годин експлуатації.
Крім того, даний агрегат, який застосовується в складних кліматичних зонах, вимагає сезонного обслуговування та спеціальної профілактики, розрахованої на машини, що експлуатуються в складних регіонах з нестабільною та екстремальною погодою. Ремонт трактора МТЗ-82 найчастіше полягає в промиванні і очищенню основних вузлів, а також регулюванню контрольних систем та зміною масла. Ці рекомендації переважно стосуються стандартного обслуговування, без використання машини в режимі екстремальних навантажень.

Оснащення

Розглянута техніка може оснащуватися різними пристосуваннями. Навісне обладнання для трактора МТЗ-82 представлено в наступному переліку: Навантажувачі типу ПКУ з ковшем. Навантажувальні ковши різних обсягів. Вила для лісу, силосу, сіна і рулонів. Відвали фронтальні. Штабеллери, граблі. Экскаваторное оснащення. Задні відвали.

Універсальність

Найпростішим і поширеним типом додаткового пристосування вважається КУН. Навісне обладнання для трактора МТЗ-82 цього виду являє собою фронтальний універсальний навантажувач, призначений для переміщення, навантаження і розвантаження різних матеріалів.

Подібний пристрій можна виготовити самостійно, маючи певні навички. Обладнання має наступні параметри технічного плану: вага оброблюваного вантажу становить до 08 тонни; гранична висота на підйом – 35 метра; маса навісного навантажувального пристрою – до 700 кілограм; швидкість переміщення максимуму (з урахуванням вантажу) становить близько двадцяти кілометрів на годину.

Трактор МТЗ-82: ціна

Купити цю техніку можна більше восьми тисяч доларів за новий екземпляр. Колишня у вживанні модель обійдеться на порядок дешевше. Універсальність застосування гарантує те, що трактор МТЗ-82 вигідно відрізняється обладнанням широкого асортименту навісних пристосувань і додаткового обладнання. Завдяки такому обладнанню, техніка може виконувати різноманітну роботу в аграрній, промисловій та будівельній сфері.

Трактор МТЗ-82: технічні характеристики

Нижче наведені параметри технічного плану: Потужність в кіловатах – 60. Призначення – екскаватор, бульдозер, навантажувач, копач ям, аграрна сфера. Ємність гідравлічної системи складає більше двадцяти літрів. Вантажопідйомність з шарнірним осях – 3000 кг/с. Двигун трактора МТЗ-82 – мотор Д-243 з робочим об'ємом 475 літра, номінальним моментом 290 нм. Крім того, розглянута техніка обладнана однодисковим сухим зчепленням, паливних резервуарів місткістю 130 літрів і питомою витратою пального в межах 220 грам (в розрахунку на один кіловат/годину).

Гідравлічний вузол

Ця система має універсальну роздільну агрегатну конструкцію. Деякі пристрої мають змішаної регулюванням і механічним кріпленням навісного пристрою, що особливо раціонально в транспортному положенні.
Трактор МТЗ-82: будову, технічні характеристики, навісне обладнання
Мотор агрегатується з багатоступеневою системою перемикання швидкостей зі знижувальним редуктором. Крім того, використовується підвіска з напівжорстким будовою, що дозволяє експлуатувати машину на різних типах грунту. Трактор МТЗ-82 ціна якого цілком прийнятною для вітчизняного споживача, оснащений корректируемыми осями. Це дає можливість відрегулювати величину колії за допомогою перестановки клем. Діапазон становить від 1400 до 2100 міліметрів. Кліренс у більш ніж 46 сантиметрів гарантує виконання всіх видів робіт навіть на ділянках, які мають нестабільну грунт або глибоку колію.

Переваги

До плюсів даного трактора відноситься простота в обслуговуванні, ремонтопридатність, комфортне керування і кабіна, а також гідравлічні системи. Останні вузли складаються з шестерінчатої помпи, розподільника з золотниковым і клапанним механізмом. Крім того, агрегат оснащений гідравлічним циліндром, що відповідає за роботу навісного обладнання, в тому числі і орного плуга. До плюсів цієї техніки також відноситься висока продуктивність, гідні характеристики і порівняно невисока ціна.

Екскаватор на платформі МТЗ-82

Ковшові машини на базі білоруського трактора – це найпопулярніші модифікації, які служать у багатьох приватних і державних підприємствах. Надійність та доступні запасні частини – важливий фактор, що впливає на популярність бульдозера, екскаватора та іншого агрегату, в основі якого закладена платформа від МТЗ-82. Варто відзначити, що екскаватор-навантажувач на базі «Білоруса» розрахований на виконання робіт в грунтах від першої до п'ятої категорії. Також апарат може використовуватися в якості навантажувача або транспортера сипучих матеріалів на невеликі дистанції або копання ям і траншей. Діапазон температур складає від мінус сорока до плюс сорока градусів. У районах з особливо мерзлим грунтом машина здатна працювати після попереднього розпушування оброблюваної ділянки.

На завершення

Пристрій трактора МТЗ-82 дозволяє експлуатувати його в різних умовах. Дана техніка розрахована на різноманітні види і обсяг робіт, що дозволяє підвищити продуктивність праці. При цьому машина відрізняється комфортністю і хорошою прохідністю.
Придбати трактор можна як у новому виконанні, так і з рук. Перевірена роками вітчизняний винахід хоч і не відрізняється особливим комфортом, має масу переваг перед зарубіжними аналогами. Основними з них є пристосованість до вітчизняних дорогах і палива, а також доступність і універсальність запчастин поряд з навісним обладнанням.
Цікаво по темі
Трактор МТЗ-50: технічні характеристики, переваги і недоліки
Трактор МТЗ-50: технічні характеристики, переваги і недоліки
Трактор колісний МТЗ-50 відноситься до категорії універсально-просапний техніки класу 14 т. Модель ...
Навантажувач МКСМ-800: технічні характеристики, особливості та відгуки
Навантажувач МКСМ-800: технічні характеристики, особливості та відгуки
Компактний і практичний навантажувач МКСМ-800 технічні характеристики якого розглянемо далі, являє ...
Бульдозер ДТ-75 і його характеристики
Бульдозер ДТ-75 і його характеристики
Вже кілька десятиліть одним з найпопулярніших гусеничних тракторів є бульдозер ДТ-75. Він отримав широке ...
Трактор Т-74 та його характеристики
Трактор Т-74 та його характеристики
Яскравим представником гусеничної техніки часів Радянського Союзу є трактор Т-74. Дана модель використовувалася ...
Пристрій трактора Т-30. Трактор "Володимирець Т-30": технічні характеристики, особливості та відгуки
Пристрій трактора Т-30. Трактор "Володимирець Т-30": технічні характеристики, особливості та відгуки
Сільськогосподарський агрегат «Володимирець Т-30» – трактор, який виготовлений на Володимирському МТЗ...
Трактора "Кіровець": модельний ряд, технічні характеристики
Трактора "Кіровець": модельний ряд, технічні характеристики
Трактора "Кіровець" виробляються з 1961 року і по сей день. За цей час вони міцно закріпилися на вітчизняному, і не тільки, ринку важкої техніки.