Новини високих технологій
» » Трактор Т-74 та його характеристики

Трактор Т-74 та його характеристики

13-02-2017, 20:41
1 298
Яскравим представником гусеничної техніки часів Радянського Союзу є трактор Т-74. Дана модель використовувалася в багатьох областях діяльності. Трактор був досить затребуваний і популярний в ті часи.

Історичні факти

Т-74 – гусеничний трактор, який випускався тракторним заводом в місті Харкові протягом двадцяти одного року, починаючи з 1962 року. Розроблявся він на основі двох тракторів: Т-75 і ДТ-54. Але була взята скоріше ідея, ніж конкретні вузли. Всі елементи зазнали глибоку модернізацію.


За більш ніж двадцятирічну історію підприємство випустило майже вісімсот вісімдесят одну тисячу примірників. Модель офіційно зняли з виробництва в 1983 році. Випуск тракторів припинився. Але їх експлуатація тривала ще довгі роки.

Область використання

Трактор Т-74 є багатофункціональною технікою. Найбільш широко використовували у сільському господарстві. Він підходить для більшості робіт: оранки, культивації, збирання врожаю і так далі.
Трактор Т-74 та його характеристики
Використовувався трактор також у будівництві, в дорожній системі, для меліорації, в комунальних службах та інших сферах. Чудово підходив для перевезення вантажів, у тому числі і масивних. Одна з переваг, якими володів Т-74 стосується його прохідності. Він здатний працювати навіть на складних ділянках полів, поганих дорогах.

Модифікації трактора

За свою тривалу історію трактор Т-74 має декілька варіацій: С1. Відрізнявся наявністю навісного, чотирма гідравлічними циліндрами (три виносних і один основний), а також гідравлічною системою. С2. На відміну від першої моделі у даній модифікації не було навісного елемента і циліндра. В іншому можливості двох варіантів однакові. С3 не мав гідравліки та інших додаткових механізмів. С4 оснащений навісним механізмом, гідравлікою і основним циліндром. С9 був схожий з модифікацією С1 за винятком циліндрів і навісного.

Особливості трактора

Гусеничний трактор цієї моделі за своїми характеристиками належить до третього класу. Тягова потужність при підключеному причіпному обладнанні становить три тисячі кілограм. При цьому навісне обладнання здатне піднімати вантажі вагою до двох тисяч кілограм. Дана характеристика трактора Т-74 в більшій мірі і забезпечує його широке поширення.
Пристрій трактора схоже з конструкцією більшої частини аналогічної техніки. Основними вузлами є: двигун (який розташований попереду кабіни); кабіна; карданний вал; гусенична база.

Пристрій трактора

Трактор Т-74 оснащений дизельним двигуном з чотирма циліндрами. Він видає потужність сімдесят п'ять кінських сил. Робочий об'єм 63 літра. Двигун має воздухоочиститель циклонного типу і вихрову камеру згоряння. Витрата палива 252 грама на кіловат в годину. Ємність паливного бака 218 літрів. Охолодження водяне. Однією з особливостей трактора є система мастила, яку можна відключати при негативних температурах. Для цього є спеціальний перемикач. Крім того, для холодного періоду року є система зимового запуску. В цілому для запуску двигуна встановлений бензиновий мотор, який заводиться на бензині. Завдяки цьому навіть при негативних температурах трактор заводиться без особливих зусиль.


Трансмісія двухпоточная механічна. Шестиступінчаста Коробка передач з чотирма режимами. Вони перемикаються за допомогою двох важелів. За допомогою першого важеля вибирається діапазон швидкостей (нейтральна, робоча або підвищена). Другий служить для вибору передній, нейтральною або задньої швидкості. База трактора заснована на двох швеллерах, розташованих паралельно один одному. У передній частині вони з'єднані між собою металевим профілем, по центру – сталевий поперечиною, а ззаду – віссю. Ця вісь є провідною.
Використовується балансирна підвіска. Немає ресор. Рама з'єднана з підвіскою шарнірами. За рахунок цього трактор може пересуватися по різній місцевості. Суцільнометалева кабіна вміщує двох чоловік. Сидіння м'яке, але спинка не регулюється. Вентиляція природна. Обігрівається кабіна за рахунок теплого повітря, що йде від двигуна.

Трактор Т-74: технічні характеристики

Габарити гусеничного трактора наступні: довжина 38 м без навісного механізму; довжина 42 м з механізмом для навішування агрегатів; ширина 18 м; висота 23 м; поздовжня база 16 м; ширина колії 14 м; дорожній просвіт 028 м. Вага заправленого трактора становить від 54 до 58 тонни в залежності від модифікації. Швидкість може досягати дванадцяти кілометрів на годину при русі вперед. При включеній задньої передачі швидкість не перевищує шести кілометрів на годину. Трактор Т-74 – хороший приклад надійної та потужної техніки. Він за своїми характеристиками може перевершити деякі новіші моделі. Завдяки своїм гарним показникам він використовувався в багатьох галузях діяльності протягом декількох десятиліть.
Цікаво по темі
Бульдозер Т-130: технічні характеристики, будову, призначення
Бульдозер Т-130: технічні характеристики, будову, призначення
До цих пір багато компаній і приватні особи працюють з технікою, виробленої ще в радянські часи. У ...
Пристрій трактора Т-30. Трактор "Володимирець Т-30": технічні характеристики, особливості та відгуки
Пристрій трактора Т-30. Трактор "Володимирець Т-30": технічні характеристики, особливості та відгуки
Сільськогосподарський агрегат «Володимирець Т-30» – трактор, який виготовлений на Володимирському МТЗ...
Автомобіль «Рено-Латитьюд»: фото, комплектація, відгуки власників
Автомобіль «Рено-Латитьюд»: фото, комплектація, відгуки власників
У 2010 році відбулася презентація нової моделі «Рено-Латитьюд». Це п'ятимісний седан, що відноситься ...
Трактора "Кіровець": модельний ряд, технічні характеристики
Трактора "Кіровець": модельний ряд, технічні характеристики
Трактора "Кіровець" виробляються з 1961 року і по сей день. За цей час вони міцно закріпилися на вітчизняному, і не тільки, ринку важкої техніки.