Новини високих технологій
» » Трактор МТЗ-50: технічні характеристики, переваги і недоліки

Трактор МТЗ-50: технічні характеристики, переваги і недоліки

1-03-2017, 12:26
1 556
Трактор колісний МТЗ-50 відноситься до категорії універсально-просапний техніки класу 14 т. Модель широко використовувалася в аграрній, будівельній та промисловій сфері. Перший примірник зійшов з конвеєра Мінського тракторного заводу в 1962 році. Після 1985 р. техніка під цією маркою випускалася в обмеженій кількості. Нинішній аналог розглянутого трактора – це машина «Беларус-500».

Пристрій і призначення агрегату

Конструкція МТЗ-50 дає можливість використання техніки для різних потреб, завдяки застосуванню різних навісних пристосувань. Основне призначення трактора: посів і подальша обробка земельних угідь; оранка та культивація полів; транспортування вантажів; допоміжні роботи. У даній моделі передбачена зміна ширини колії на передніх і задніх колесах. Ці елементи спереду в конструкційному плані виконані з підвіскою середньої жорсткості і є напрямними. Задня пара виконує рушійну функцію, має великі габарити і підвіску жорсткого типу. Всі основні вузли знаходяться у фронтальній частині кабіни, доступ до них не утруднений, що багато в чому полегшує обслуговування техніки. Кабіна МТЗ-50 виготовлена на основі жорсткого каркаса, зовнішня її частина захищена від корозії двошаровим покриттям порошкової емалі, стійким до агресивних подразників. Всередині водійське місце відрізняється комфортом для тих часів, від вібрації оператора захищає спеціальна обробка.

Параметри технічного плану

Нижче представлені основні технічні характеристики трактора МТЗ-50: експлуатаційний вага – 3430 кілограмів; база агрегату – 237 метра; довжина/ширина/висота – 3850/1970/2780 мм; колія – 12/21 м; кліренс – 465 сантиметра; місткість паливного резервуара – сто тридцять літрів; силова установка – ММЗ Д-50 (чотири циліндра, 55 кінських сил); гранична швидкість – 33 км/год; гальма дисковий варіант; гідравлічна система – роздільно-агрегатного типу. Нижче розглянемо деякі вузли більш докладно.

МТЗ-50: двигун і КПП

Силовий агрегат для розглянутої машини оснащений чотирма циліндрами, має не дуже велику потужність – п'ятдесят п'ять «конячок». Запустити мотор можна вручну або за допомогою електричного стартера. Об'єм двигуна складає 474 літра, система охолодження – рідинного типу.

Трансмісія трактора – тільки механічного зразка, оснащена знижувальним редуктором. Коробка передач розрахована на включення дев'яти передніх швидкостей і має два режими заднього ходу. Завдяки редуктору перемикання передач відбувається без втрати потужності, забезпечуючи гідний показник прохідності техніки. Силова установка функціонує на дизельному паливі з додатковим очищенням, на граничній потужності «з'їдає» близько восьми літрів на сто кілометрів, що для машини подібного класу цілком раціонально.

Ходова частина та електричне обладнання

Розглянутий трактор відрізняється жорсткою підвіскою. Спеціальний міст МТЗ-50 – балансуючого типу. Колеса фіксуються за допомогою зручних і надійних засобів, що дозволяють оперативно провести їх розбирання або монтаж. Гарна прохідність техніки забезпечується завдяки майже півметровому дорожньому просвіту і регульованою ширині колісної колії, а також значним протекторами на шинах. Дискова гальмівна система відрізняється надійністю і простотою в обслуговуванні.
Електрообладнання включає в себе генератор, пару стартерів, свічки. Після перемикання електромагнітного реле стартер починає обертатися, приводячи машину в рух. Це ж пристрій служить для зупинки стартера після набору силовим агрегатом необхідного числа обертів. Горюча суміш запалюється за допомогою іскри від свічок запалювання.

Достоїнства і недоліки

Трактор МТЗ-50 має ряд об'єктивних переваг: Простота конструкції, надійність, відмінна ремонтопридатність. Універсальність у використанні. Разом з різним навісним обладнанням техніка застосовується в комунальному господарстві, аграрної галузі, будівельній та промисловій сфері. Машина розрахована на експлуатацію в різних кліматичних регіонах. Регульовані колеса зі зручним сполученням і глибокими протекторами забезпечують хорошу прохідність. Можливість експлуатації в самих жорстких погодних умовах. Дешевизна. Розглянута модель – одна з найдоступніших за вартістю серед найближчих конкурентів. Невибагливість до якості пального. Доступність запчастин і невисока ціна ремонту вузлів. Серед мінусів фахівці відзначають низький показник продуктивності при обробці великих за площею територій, а також відсутність системи кондиціонування і високу гучність.


Особливості

За більш ніж півстолітню історію експлуатації білоруський трактор показав себе чудово в різних куточках колишнього Радянського Союзу. Основа моделі складається з половинчастою рами зварного типу, муфти зчеплення, заднього моста і блоку коробки передач. На балці розміщені гідравлічний підсилювач керма, жалюзі охолодження, водяний і масляний радіатор.
Крім того, варто відзначити окремо-агрегатну гідравлічну систему об'ємом двадцять один літр і з робочим тиском 20 МПа. Блокування МТЗ-50 здійснюється за допомогою механічної коробки передач і гальмами дискового типу. Паливний резервуар знаходиться за сидінням оператора, закрита кабіна фіксується на колісні крила. Великі вікна забезпечують хорошу оглядовість, освітлення вночі і при поганій видимості гарантують чотири стандартні фари.

Модифікації

Мінський тракторний завод свого часу випустив кілька модифікацій на основі Т-50. Наприклад, агрегат з приставкою «До» був сконструйований спільно з тбилисскими інженерами. Акцент у цій моделі навмисно зроблений на підвищену стійкість при експлуатації в гірських районах і на схилах.
Виноградники обслуговувала варіація під індексом 50-В, вона відрізнялася підвищеною маневреністю. Модифікація «Р» призначена для роботи на рисових полях. Машина 50-Н відрізнялася від прототипу заниженими дорожнім просвітом і меншим діаметром коліс. Незважаючи на те що деякі аналоги були комфортніше і продуктивніше, МТЗ-50 перекривав всі свої недоліки дешевизною обслуговування, доступністю, ціною запчастин і ремонту. Сучасним аналогом п'ятдесятої серії є трактор «Беларус-500». Він відрізняється надійністю, новим двигуном і непоганими характеристиками.

На завершення

Хотілося б відзначити, що пристрій трактора МТЗ-50 дозволяє активно використовувати різноманітні додаткові пристосування, що суттєво розширюють його експлуатаційні можливості. Також техніку можна використовувати як навантажувач або екскаватор. Оригінальне пристрій коліс збільшує маневреність і прохідність, оскільки маленькі елементи направляють машину, а задні збільшені виконують рушійну функцію.
Завдяки унікальній трансмісійної коробці є можливість активації знижених передач, а також перемикання швидкостей без втрати потужності. Незважаючи на те, що кілька десятків років апарат не випускається, запчастини на нього можна роздобути і зараз. Трактор МТЗ-50 по праву є одним з кращих представників в своєму роді з урахуванням року випуску, характеристик, ціни, ремонту, надійності і продуктивності.
Цікаво по темі
Трактор МТЗ-80: опис, технічні характеристики, двигун та відгуки
Трактор МТЗ-80: опис, технічні характеристики, двигун та відгуки
Більше сорока років з конвеєра Мінського тракторного заводу сходить трактор МТЗ-80. Опис, технічні ...
Бульдозер ДТ-75 і його характеристики
Бульдозер ДТ-75 і його характеристики
Вже кілька десятиліть одним з найпопулярніших гусеничних тракторів є бульдозер ДТ-75. Він отримав широке ...
Трактор Т-74 та його характеристики
Трактор Т-74 та його характеристики
Яскравим представником гусеничної техніки часів Радянського Союзу є трактор Т-74. Дана модель використовувалася ...
Бульдозер Т-130: технічні характеристики, будову, призначення
Бульдозер Т-130: технічні характеристики, будову, призначення
До цих пір багато компаній і приватні особи працюють з технікою, виробленої ще в радянські часи. У ...
Пристрій трактора Т-30. Трактор "Володимирець Т-30": технічні характеристики, особливості та відгуки
Пристрій трактора Т-30. Трактор "Володимирець Т-30": технічні характеристики, особливості та відгуки
Сільськогосподарський агрегат «Володимирець Т-30» – трактор, який виготовлений на Володимирському МТЗ...
Трактора "Кіровець": модельний ряд, технічні характеристики
Трактора "Кіровець": модельний ряд, технічні характеристики
Трактора "Кіровець" виробляються з 1961 року і по сей день. За цей час вони міцно закріпилися на вітчизняному, і не тільки, ринку важкої техніки.