Як скачувати аудіокниги на "Айфон": інструкція

1242 0 Новини високих технологій

Книги, без сумніву, найбільше з винаходів людини. Незалежно від того, буде це або професійна художня література, в кожній з них зберігається неймовірний обсяг знань і людського досвіду, необхідного кожному. Так вже вийшло, технічний прогрес нещадний до всього, і за дві останні декади, книги пішли на другий план, поступившись місцем кінематографу та інтернету. Знайти потрібну інформацію простіше в Мережі, а зануритися в чарівні світи, які раніше таїли в собі книги, можна, включивши телевізор.


Ще однією перешкодою на шляху книг став скажений ритм життя, до людство в 21 столітті. Зовсім немає часу навіть відкрити книгу (та й простіше відкрити програму на "Айфон"). Благо, цей бар'єр подолати нескладно. Якщо книгу прочитає хтось інший? Зараз це реально, так як багато книги давно перекочували в аудіоформат, а у кожного в руках є портативний гаджет, здатний до їх відтворення. У даному матеріалі мова піде про те, як скачувати аудіокниги на "Айфон" і безперешкодно відтворювати їх на ньому.

Як скачувати аудіокниги на "Айфон": інструкція

Види аудіокниг

Аудіокниги, як і багато інші матеріали, що поставляються в різних форматах. Два з них є найпоширенішими:
 • Стандартний, знайомий всім, MP3;
 • Спеціалізований M4B.
 • Кожен формат має свої плюси і мінуси. Плюси MP3 очевидні, цей формат підтримує майже будь гаджет, плеєр та телефон. З мінусів варто виділити можливість запускати їх лише в медіаплеєрі, а отже, книги будуть перемішані з музикою і не розбиті на розділи. Також закінчивши прослуховування на якомусь моменті, не можна буде зберегти прогрес.


  Формат M4B створювався спеціально для аудіокниг, він відкривається лише в спеціалізованих програмах. Однією з такою є додаток iBooks, здатна розбивати книги на глави і зберігати прогрес "читання".
  Як скачувати аудіокниги на "Айфон": інструкція

  Створення аудіокниг

  Другий формат є пріоритетним в силу названих вище причин, тому перед тим, як завантажити аудіокниги на "Айфон" з комп'ютера, непогано було підшукати їх у належному вигляді. На жаль, таке не завжди представляється можливим, благо аудіокниги можна створити самостійно. У цьому допоможе програма, яка називається Audio Book Converter, вона дозволяє конвертувати MP3 файли в M4B в напівавтоматичному режимі. Якщо під рукою є книги в іншому форматі, то перед роботою з програмою необхідно конвертувати їх в MP3 для цих цілей може послужити будь-який мало-мальськи просунутий конвертер, включаючи M4A to MP3 Converter. Щоб створити максимально комфортну для прослуховування аудіокниги, слід скористатися додатком m4book, з допомогою якого можна розбити книгу на глави, а також прикрасити її підходящої обкладинкою.
  Як скачувати аудіокниги на "Айфон": інструкція

  Як скачувати аудіокниги на "Айфон"?

  Процес вивантаження книг "Айфон" подібний до того, як на нього ж завантажуються інші медіафайли, наприклад музика:
 • В першу чергу необхідно створити окрему папку, де будуть лежати аудіокниги (вони будуть перебувати там на постійній основі).
 • Слідом, потрібно відкрити програму iTunes і відкрити меню "Моя музика".
 • У нижній частині інтерфейсу розташований значок у вигляді плюсик, натискаємо його і вибираємо підпункт "Створити новий список відтворення".
 • Відкриваємо новоспечений плейлист і шукаємо у верхньому правому куті кнопку "Додати", в вікно, що відкрилося, необхідно перенести всі файли у форматі MP3.
 • Щоб аудіокниги опинилися на самому телефоні, потрібно провести синхронізацію зі смартфоном.
 • Додавання книг в форматі M4B дещо відрізняється:
 • Запустивши iTunes, необхідно відшукати пункт "Книги", а в ньому підпункт "Мої аудіокниги".
 • Праворуч вгорі знаходиться кнопка "Редагувати плейлист", натискаємо.
 • У вікно, що з'явилося, необхідно додати аудіокниги.
 • Щоб аудіокниги опинилися на самому телефоні, потрібно провести синхронізацію зі смартфоном.
 • Як скачувати аудіокниги на "Айфон": інструкція

  Як завантажити книги без iTunes?

  Багато користувачів всією душею ненавидять цей медіа комбайн, розроблений командою Apple, і нерідко задаються питанням: "Як завантажити аудіокниги на "Айфон" без iTunes?" Рішенням може послужити будь-яка утиліта для роботи з файлами на iPhone, але серед них є справжній діамант, який називається Waltr 2. Це самий простий метод переносу різних файлів на iTunes, досить запустити програму, підключити телефон, а потім перенести потрібні файли (незалежно від формату) в діалогове вікно програми.

  Як скачати аудіокниги на "Айфон" через торрент?

  Як би це ні було сумно, але вітчизняний ринок аудіокниг знаходиться в дуже поганому стані, тому придбати де-небудь легальну копію майже нереально. Та й багато читачів знають, що сама потужна і сучасна база книг розташована на торрент-трекерах. У "Айфон" не передбачена можливість роботи з торрент-клієнтами, тому, перед тим, як завантажувати аудіокниги на "Айфон", доведеться зайнятися їх завантаженням на комп'ютер. Є і обхідний варіант, якщо смартфон був підданий процедурі "джейлбрейка" (злому). В репозиторіях Cydia є додатки (iTransmission) здатні розпізнавати .torrent файли і вивантажувати дані безпосередньо в телефон.
  Як скачувати аудіокниги на "Айфон": інструкція

  Програми для прослуховування аудіокниг

  На закінчення варто розповісти про самому простому і доступному методі – програми в AppStore. Існує досить великий список програмного забезпечення від різних видавництв, що надають не тільки можливість слухати аудіокниги, як функціональність, але і самі книги. Одним з таких є додаток "Читай" від Літрес. Даний додаток на "Айфон" розроблено спеціально для російського ринку і забезпечує шанувальників літератури обширною базою ліцензійних книг, доступних в один дотик. Існують і інші подібні сервіси, наприклад LoudBook, який може забезпечити слухачів колекцією з 7000 аудіокниг. Завантаживши одне з цих додатків, користувачеві не доведеться замислюватися над тим, як завантажувати аудіокниги на "Айфон" через комп'ютер.

  Популярі новини
  Загрузка...