Новини високих технологій
» » Як збільшити внутрішню пам'ять телефону на «Андроїд»: докладний опис

Як збільшити внутрішню пам'ять телефону на «Андроїд»: докладний опис

26-03-2019, 22:12
17 293
З кожним новим поколінням мобільних гаджетів пам'яті у них все більше, але проблема її нестачі нікуди не зникає. І справа тут не в тому, що операційна система Android стає більш вимогливою, просто у сьогоднішнього софта апетити ростуть майже з кожним оновленням. Один з яскравих прикладів подібного обжерливості – це програми для соціальних мереж. Того ж «Фейсбуку» в 2011 році було потрібно 3 Мб внутрішньої пам'яті, в 2015 – 30 Мб, а сьогодні програма просить майже сотні мегабайт. Природно, що змусити їх «схуднути» не в нашій владі, але ми можемо спробувати збільшити внутрішню пам'ять телефону на «Андроїд». Тобто максимально оптимізувати його використання. Для власників преміальних гаджетів ця проблема не актуальна, але власникам бюджетних пристроїв поради нижче припадуть до речі. Отже, спробуємо з'ясувати, чи можна збільшити внутрішню пам'ять телефону на «Андроїд» і як це зробити максимально безболісно як для мобільного пристрою, так і для самого користувача. Розглянемо основні методи і способи реалізації даного підприємства.

Ревізія додатків

У цьому випадку не так важливо, де саме ви хочете збільшити внутрішню пам'ять: телефони Samsung, «Соні», LG або ж на всюдисущих «китайців». В кожній прошивці платформи Android є диспетчер додатків, який можна викликати з налаштувань.
Відкривши його, потрібно натиснути на кнопку меню (шестірня або три вертикальні точки) і вибрати пункт «Сортувати за розміром». Першими в списку виявляться самі «важкі» програми, що займають пристойну частину накопичувача. Вони як раз і дозволять нам збільшити внутрішню пам'ять телефону після видалення.

Відразу варто попередити, що чесати всі програми під одну гребінку і безжально від них позбавлятися не варто. В першу чергу необхідно звернути увагу на ігрові додатки. Їх робота жодним чином не відбивається на системі, так що іграшки можна сміливо видаляти. Сервіси від «Гугла» краще ігнорувати. Єдине, що ви можете з ними зробити, це відкотити оновлення, але не видалити.

Кеш

Щоб значно збільшити внутрішню пам'ять телефону зверніть увагу на браузер «Хром», клієнти соціальних мереж (особливо «Вконтакте») і сервіс «Ютуб». Це самий ненажерливий софт на платформі Android. Інший раз ці програми споживають пам'яті в рази більше, ніж розмір дистрибутива.
Для того щоб збільшити внутрішню пам'ять телефону, необхідно клікнути на кожній програмі в диспетчері і перейти в розділ «Пам'ять». Там є пункт «Очистити кеш» Тут же можна дізнатися його розмір. Після виконання процедури вільного місця має значно зрости, особливо якщо ви робили це вперше.

SD-карти

Купівля SD-карти – це найпростіший спосіб збільшити внутрішню пам'ять телефону. Після установки накопичувача можна вручну перенести на нього об'ємні дані (музику, відео тощо). Є і другий спосіб – це об'єднання карти з внутрішнім диском. Працює він на платформах починаючи з версії 7.0.

Як тільки ви вставите зовнішній накопичувач на штатне місце та ввімкніть гаджет, система запропонує вам його відформатувати. Якщо цього не сталося, необхідно запустити цю процедуру вручну через меню «Настройки» -> «Пам'ять» -> «Очистити (форматування) SD. Після процедури очищення майстер запропонує перенести на карту всі дані з внутрішнього диска. Давши згоду, ви об'єднаєте обидва диски, і система буде використовувати два накопичувача як один. Щоб платформа працювала без збоїв і не замислювалася» на тривалий час краще купувати SD-карти класу 10. Зовнішні накопичувачі з більш скромними показниками будуть гальмувати систему.

Хмарні сховища

Виробники мобільних гаджетов не дуже-то шанують карти пам'яті, все частіше ми бачимо у продажу смартфони взагалі без можливості встановлення зовнішнього накопичувача. Широко затребувані пристрою з Китаю кшталт «Сяоми», «Хуавея» або «Мейзу» змушують користувача вибирати між другим телефонним номером або SD-карткою.
Можна збільшити внутрішню пам'ять телефону без зовнішнього накопичувача? Легко. До ваших послуг хмарні сховища. Останні помітно «порозумнішали» і тепер можуть автоматично вивантажувати до себе ваші файли: фото, відео та інший контент з даними. Природно, що всі дії хмарного сховища можна обмежити.
Деякі сервіси пішли далі і при зниженні порога пам'яті на вашому пристрої самі видаляють інформацію, дублікат якої є в хмарі. Подібний функціонал в якісній реалізації можна побачити на OneDrive від компанії «Майкрософт». Сервіс дає безкоштовно 5 Гб кожному новому користувачу і ще 1 терабайт зверху за підписку на офісні продукти (Office 365). Також можна відзначити і інші сервіси, які користуються гарною популярністю. Це «Дропбокс», «Гугл Диск», «Мега» і «Яндекс.Диск». Відгуки про них в основному позитивні і працюють вони як годинник – без збоїв і гальм. Та й ціни на тарифи цілком прийнятні.

Зовнішні накопичувачі

Якщо мова йде про радикальне збільшення внутрішньої пам'яті, то можна звернути увагу на зовнішні жорсткі диски. Підключаються останні за допомогою USB-інтерфейсу і адаптера (OTG-перехідник). Деякі виробники весь необхідний для цієї процедури інструментарій включають в комплект поставки. В інших же випадках кабель з адаптером доведеться докуповувати окремо.
Якщо варіант з перехідником вас не влаштовує, то можна подивитися в бік флешок з інтерфейсом Type-C. Останній прекрасно стикується зі штатними роз'ємами сучасних смартфонів і не потребує якихось сторонніх адаптерів. Як правило, подібні флешки мають з іншого боку класичний інтерфейс Type-A. Тому проблем з підключенням до десктопних пристроїв або ноутбуків також не буде.

Особливості зовнішніх накопичувачів

На відміну від звичних флешок, вартість Type-C помітно вище. Наприклад, варіант на 128 Гб обійдеться приблизно в 2500 рублів. У той час як звичайні накопичувачі підвищеної ємності можна купити рублів за 800. Також варто відзначити вередливість зовнішніх жорстких дисків до інтерфейсу USB. Може так статися, що ваш смартфон просто не зможе прогодувати настільки ненажерливу периферію. Це в основному відноситься до моделей з бюджетного сектора. Виробники в цьому випадку економлять на всьому, чим можна й на харчуванні інтерфейсів в тому числі. За гаджетами з середньоцінового і вже тим більше преміального сегмента такого помічено не було.
Цікаво по темі
Як відформатувати карту SD "Андроїд": інструкція, особливості процедури
Як відформатувати карту SD "Андроїд": інструкція, особливості процедури
Необхідність відформатувати карту SD «Андроїд» може виникнути в ряді інших випадків, про які ми розповімо нижче. Сценаріїв може бути багато, і деякі
Відновлення видалених файлів: огляд програм, особливості та рекомендації
Відновлення видалених файлів: огляд програм, особливості та рекомендації
Напевно кожен стикався з проблемою відновлення видалених файлів. Деякі з необережність і неуважність форматують жорсткі диски, карти пам'яті або
Як відновити відео на "Андроїд": способи, інструкції
Як відновити відео на "Андроїд": способи, інструкції
Розберемося, як відновити відео на «Андроїд» після видалення, що для цього знадобиться, які шанси на успіх у тому чи іншому випадку, і як уникнути
Як додатки перемістити на карту пам'яті? 3 дієвих способи
Як додатки перемістити на карту пам'яті? 3 дієвих способи
Багато власників сучасних гаджетів намагаються всіма силами розширити пам'ять у своєму пристрої. На жаль, 4-8 ГБ вбудованої пам'яті не вистачає