Новини високих технологій
» » Як перевірити ТЕН пральної машини? Поради та рекомендації

Як перевірити ТЕН пральної машини? Поради та рекомендації

7-02-2018, 12:57
1 966
ТЕН (або трубчастий електричний нагрівач) в пральній машинці – важливий елемент, що забезпечує нагрівання води при роботі в різних програмах. Від його працездатності залежить якість прання і виконання всіх режимів роботи, передбачених виробником. Коли прилад перестає гріти воду, майстри радять провести діагностику пральної машини, перевіривши два головних елементи – ТЕН та програмний модуль. Як показує практика, найімовірніше, причиною поломки буде перший варіант. З-за жорсткої води і неякісних миючих засобів на внутрішніх частинах пральної машини утвориться вапняний наліт. Прилад починає працювати на знос, оскільки тепер для нагріву води, необхідно більше енергії, і з часом нагрівальний елемент просто перестає працювати. Як перевірити ТЕН пральної машини і переконатися, що проблема саме в ньому?


Конструктивні особливості

Нагрівальний елемент являє собою порожню вигнуту металеву трубку, усередині якої розташовується спіраль з високим опором. Ця особливість спіралі і використовується для нагрівання води. Всередині все простір трубки заповнено діелектричним речовиною з високою теплопровідність. ТЕН в пральній машині знаходиться в режимі постійної зміни температури. Такі конструктивні особливості Тенів рано чи пізно призводять до виходу з ладу спіралі. У цьому випадку нагрівач перестає гріти воду і його доведеться міняти. Ці типові несправності в пральних машинах «Зануссі», а вирішити їх без допомоги не завжди просто, оскільки не у всіх моделях він знаходиться в задній частині.


Як перевірити ТЕН пральної машини без приладу?

При виході з ладу нагрівального елемента прилад може працювати, але виконувати задані програми некоректно. Помітивши нехарактерні ознаки для нормальної роботи, можна зрозуміти без приладу, що нагрівач несправний. Задуматися про подібних несправності і їх усунення в пральних машинах «Зануссі», Candy, Whirpool, Indesit, Ariston, Electrolux необхідно у випадках, якщо: білизна має нехарактерний запах після прання; дверцята люка при пранні залишається кімнатної температури, не нагрівається (при нормальній роботі режимів скло від гарячої води злегка нагрівається); білизна не відпирається як зазвичай, помітно погіршилася якість прання; пральна машина набирає воду, але не виконує задану програму; вибиває автоматику електрощитка; відразу після заливу води відбувається її злив; машинка закінчує частина режимів прання раніше звичайного. Якщо ці ознаки проявляються при роботі вашого приладу, варто провести діагностику пральної машини.

Як знайти ТЕН?

Сучасні виробники встановлюють нагрівальний елемент як спереду, так і позаду приладу:
оглянути задню стінку приладу, якщо вона великих розмірів, то, швидше за все, виробник встановив ТЕН ззаду; нахиливши агрегат на бік і заглянувши знизу, можна встановити точне місце розташування Тена; якщо після зняття задньої захисної панелі нагрівальний елемент в нижній частині бака не виявлено, доведеться знімати лицьову панель.

Як дістатися до нагрівача?

Варіантів, як перевірити ТЕН пральної машини, кілька. Але щоб провести дану діагностику, важливо дістатися до самого нагрівача.
Легше всього зробити це, коли нагрівач розташований в задній частині приладу. Для цього достатньо: відключити прилад від мережі; злити воду з бака, через нижній фільтр; зняти задню захисну панель, відкрутивши фіксуючі болти. У нижній частині під баком буде видно дроти, що ведуть до нагрівника. Складніше дістатися до Тена, коли він розташований спереду. В цьому випадку доведеться знімати передню кришку корпусу. План дій такий: зняти фіксуючий манжету хомут, загнувши краї гумки всередину машинки; зняти блокування люка пралки (найчастіше фіксується двома болтами); зняти панель управління машинки, пластиковий дозатор порошку, дверцята люка; зняти передню панель.
І в цьому випадку ТЕН зазвичай розташовується внизу бака пральної машинки. Де б не перебував нагрівач – спереду чи ззаду машинки – не варто його відразу виймати. Перед тим як зняти ТЕН з пральної машини, варто продзвонити його мультиметром. Це дозволить уникнути зайвої роботи.

Як перевірити ТЕН пральної машини приладом?

Для перевірки достатньо від'єднати від нього мережеві електрокабелі. Це дозволить перевірити справність нагрівача, продзвонивши тестером або мультиметром. Важливий параметр Тена – опір. Його можна розрахувати за формулою R=U*U/P, де U – напруга, а P – потужність нагрівача. Номінальна напруга для всієї побутової техніки в Росії – 220 вольт. Потужність більшість виробників вказують в техпаспорті керівництва по експлуатації. Наприклад, для пральної машинки з потужністю 1800 вт, виходить, що опір Тена повинно бути 268 Ом.

Як правильно продзвонити ТЕН?

Живлять електропроводи повинні бути відключені від нагрівача. Мультиметр ставимо в режим вимірювання опору в омах на 200. Торкаємося датчиками клем Тена. Якщо на приладі 26 Ом, значить, нагрівач справний.
Якщо вимірювальний прилад покаже 1 це означає обрив або перегорання спіралі всередині нагрівача. Якщо прилад видасть 0 або близький до нього показник, значить, стався пробій на корпус. Дані виміри показують тільки стан всередині спіралі Тена. При справній спіралі може бути пробою на корпус. Для перевірки цієї несправності мультиметр необхідно поставити в режим продзвонювання. Дроти приладу перевіряють, з'єднавши їх разом, поява звукового сигналу, при цьому повинен загорітися індикатор. Після перевірки однієї клемою мультиметра торкаємося нагрівача, а інший – корпусу пральної машинки або заземлюючого проводу. При пробої всередині нагрівача з'явиться звуковий сигнал і загориться індикатор, як у разі перевірки роботи мультиметра.

Висновок

У всіх випадках несправності спіралі або пробою нагрівача доведеться замінювати його новим Теном. Справний нагрівач при перевірці повинен показувати розрахунковий опір і не мати пробоїв на корпусі. Несправну деталь важливо замінювати тільки на аналогічні комплектуючі від виробника. Найкраще деталі для пральної машини купувати в спеціалізованих авторизованих сервісних центрах.
Цікаво по темі
Ремонт пральних машин. Заміна щіток в пральній машині
Ремонт пральних машин. Заміна щіток в пральній машині
Пральна машина - це складний технічний пристрій, «серцем» якої є електродвигун. Щітки в даному випадку є обов'язковою складовою його нормальної
Характеристики і опис пральної машини BEKO WKB 61021 PTMA
Характеристики і опис пральної машини BEKO WKB 61021 PTMA
Для тих, хто не хоче витрачати велику суму на покупку побутової техніки, рекомендується звернути увагу на торгову марку BEKO. Продукція цього
Пральна машина AEG L 56126 TL: відгуки та опис
Пральна машина AEG L 56126 TL: відгуки та опис
Техніка німецького виробника відноситься до преміум-класу, тому є доступною не кожному вітчизняному покупцю. Але ті, хто все-таки придбали модель AEG
Манжета для пральної машини: як поміняти
Манжета для пральної машини: як поміняти
Хоча пральна машина відноситься до розряду техніки, яка служить впродовж довгого часу, все ж з часом і вона може вийти з ладу. Досить часта проблема
Як вибрати ТЕН для пральної машини? Правила його заміни
Як вибрати ТЕН для пральної машини? Правила його заміни
У всіх хто має пральну машину рано чи пізно постає питання її ремонту. Найпоширенішою проблемою є поломка Тена - нагрівального елемента. Найчастіше
ТЕН для пральної машинки: заміна. Як зняти ТЕН з пральної машинки?
ТЕН для пральної машинки: заміна. Як зняти ТЕН з пральної машинки?
Як відомо, сучасні моделі пральних машин підключаються тільки до холодної води. В процесі прання вона нагрівається до потрібної температури за