Акумулятор для сонячної батареї: огляд, види, характеристики, особливості та принцип роботи

656 0 Новини високих технологій

В сучасному світі люди часто стали використовувати сонце, так як це прекрасна заміна будь-якого іншого джерела енергії. Нинішні технології дозволяють застосовувати сонячні батареї для здійснення вуличного освітлення. Також нерідко їх використовують для опалення будинків. На даний момент це джерело не є рідкістю для дач, обладнання яких в літній період працює саме на такий електроенергії.

Акумулятор для сонячної батареї: огляд, види, характеристики, особливості та принцип роботи

Загальний опис

Що являє собою сонячна батарея? Це пристрій, який має велику кількість фотоелектричних елементів. Вони з'єднані в одну систему. Промені нашого світила повинні потрапляти прямо на батарею. Тільки тоді енергія буде перетворюватися в струм.


Як правило, встановлюють системи в тих районах, де сонячних днів в році дуже багато. На ефективність роботи таких батарей впливає географічна широта. Чим далі від полюсу буде перебувати система, тим більше сонячних променів вона отримає. Слід зауважити, що в середній смузі Росії в зимовий період часу такі батареї залишаються активними. Вони дозволяють зменшувати використання звичайної електромережі, а влітку навіть є можливість продавати іншим користувачам надлишки струму. Сонячні батареї випускаються декількох типів. Існує монокристалічний, полікристалічний і тонкоплівковий варіанти. Якщо є потреба в тому, щоб знизити повну залежність від прямих попадань сонячних променів, слід вибирати другий варіант. Тут кристали направлені в різні сторони. Такі батареї купуються найчастіше. Їх використовують для того, щоб висвітлювати приватні або громадські будівлі. Також зараз зустрічаються системи для вуличних ліхтарів, які працюють на сонячних батареях. Це дозволяє істотно економити міський бюджет.


Пристрої для дачі

Раніше люди не встановлювали у себе на дачі сонячні батареї з причини того, що вони дорого коштують. Зараз такі прилади виготовляють вітчизняні виробники, тому конкурентоспроможність підвищується. Відповідно, ціни починають падати. Також з кожним роком стає доступнішим сервісне обслуговування. За рахунок таких технологій можна впоратися не тільки з освітленням всього ділянки і будинку, але і повністю забезпечити роботу побутових приладів. Однак для цього потрібні акумулятори для сонячних батарей. Power Bank - один з них. Про нього ми детальніше розповімо нижче. Також слід придбати контролер заряду та інвертор, який перетворює струм з одного виду в інший.
Акумулятор для сонячної батареї: огляд, види, характеристики, особливості та принцип роботи
Зараз купити такий комплект можна в будь-якому спеціалізованому магазині. У продажу є невеликі системи – міні електростанції. Вони будуть ефективні для дачі або будинку. Такі комплекси здатні працювати близько 24 годин. Їх потужність складає 235 Вольт. При даному показнику акумулятор для сонячної батареї повинен характеризуватися 25 кВт/год виробленої енергії.

Акумулятори для батарей

Пристрої, що використовують для своєї роботи енергію природи, мають істотний недолік. Він полягає в тому, що будь-які природні явища, чи то вітер, припливи-відливи або наше світило, непостійні. Тому акумулятори є важливими елементами в подібних енергетичних системах. Якщо мова йде про Сонце, то в літні дні його надлишок, у хмарні – недолік, а вночі немає зовсім. Тому батареї в один часовий проміжок виробляти набагато більше енергії, ніж необхідно для роботи приладів, а в іншій припиняти функціонувати. Щоб забезпечити стабільність роботи систем, потрібні акумулятори для сонячних батарей. Він дозволяє використовувати ресурси безперебійно. Такі пристрої вільно придушують будь-які перевантаження в системі, з якими не здатні впоратися фотомодулі. Батареї можуть компенсувати вироблення електроенергії в похмуру погоду, а також забезпечити висвітлення в нічний час доби.

Способи підключення АКБ

Одного акумулятора для сонячної батареї буде недостатньо. Щоб забезпечити повноцінну роботу електростанції, необхідно використовувати кілька однотипних пристроїв. Бажано, щоб вони були навіть з однієї партії, тоді все характеристики збігаються. Якщо потрібно підвищити загальну ємність системи, то слід використовувати один з трьох способів з'єднання даних батарей. Мова йде про паралельний, послідовний чи комбінованому з'єднанні. При паралельному складаються ємності наявних батарей і порівнюються із загальним напругою, що використовується. При послідовному з'єднанні підсумовується останній показник. До нього береться ємність тільки однієї батареї, а не загальна.
Акумулятор для сонячної батареї: огляд, види, характеристики, особливості та принцип роботи
На даний момент найчастіше використовуються комбіновані з'єднання. При ньому потрібно підсумувати ємність і напруга. Однак цей спосіб має свої недоліки. При такому з'єднанні акумулятори для сонячної батареї можуть разбалансироваться. У результаті сумарна напруга буде колишнім, а ємності почнуть змінюватися. Через це одні пристрої будуть недозаряжаться, інші - перезаряджатися. Відповідно, їх експлуатаційний термін буде знижуватися. Саме тому в комплект до системи потрібно купувати спеціальний контролер, а також перемички, за допомогою яких можна вирівняти напруга батарей.

Особливості акумуляторних батарей для геліосистем

Акумулятор повинен задовольняти усім вимогам електромережі. Відповідно, такі пристрої зобов'язані витримувати постійні цикли заряду. При цьому повинен бути саморозряд на мінімумі, а діапазон робочих температур високим. На даний момент випускаються спеціальні сонячні акумулятори, які призначені безпосередньо для використання в таких мережах. Якщо застосовувати ці пристрої, то купівля батарей повністю окупиться. Якщо говорити про мережевому інверторі, то він потрібен для перетворення електроенергії, щоб запускати в роботу побутові прилади.

Критерії вибору

Дуже важливо правильно підібрати акумулятор, тоді і сонячна система буде працювати максимально ефективно. Звертати увагу потрібно на кілька параметрів. Найбільш важливим є ємність. Вона повинна розраховуватися, виходячи з необхідного електроспоживання. Цей показник слід збільшити на 50 %. Тому потрібно замислюватися про те, який акумулятор для сонячних батарей вибрати, щоб його потужності вистачило. Як правило, середні пристосування здатні тримати енергію до 4 діб.
Акумулятор для сонячної батареї: огляд, види, характеристики, особливості та принцип роботи
При виборі акумулятора, що працює від енергії сонця, необхідно звертати увагу на цикли розрядки і зарядки. Слід вибирати той прилад, який буде швидше підживлюватися. Також слід при купівлі дивитися на цифри, вказані в документації. У супровідних паперах завжди пишеться кількість циклів розряду. Саме стільки здатні витримати батареї за експлуатаційний термін. Також обов'язково прописується рівень саморозряду за місяць.

Power Bank з сонячною батареєю на 50 тис. маг

На даний момент поширилася інформація, що є сонячна батарея в акумуляторі Power Bank. Причому зараз популярні в інтернет-магазинах сумнівної якості пристрою на 50 тис. маг. В характеристиці, що додається до них, пишуть, що вони здатні зарядити iPhone до 25 разів. При цьому буде достатньо його просто покласти на сонці, трохи почекати, і пристрій знову буде готовий до роботи. Однак це не зовсім так. Далі розглянемо деякі аспекти, на які потрібно звернути увагу, щоб не купити непотрібну річ.

Маса

Розберемо характеристики портативного приладу, який дозволить заряджати телефон та іншу техніку. Це пристрій має бути легким та невеликим (якщо воно портативний). Вага одного такого акумулятора буде становити 30 г, при ємності в 2000 маг. Power Bank на 20 тис. мАч, враховуючи, що у пристрої є також накопичувальні елементи, корпус, мікросхеми та інші деталі, буде важити близько 500 р. Виробники повідомляють, що акумуляторна батарея на 50 тис. маг має масу більше кілограма.
Акумулятор для сонячної батареї: огляд, види, характеристики, особливості та принцип роботи

Зарядка від Сонця

На жаль, багато виробників до своїх зовнішніх акумуляторів на сонячній батареї не вказують характеристики, пов'язані з часом зарядки. Однак їх цілком реально підрахувати. За один світловий день можна домогтися зарядки лише від 0.3 %. Відповідно, пристрій до максимуму "дійде" приблизно за 260 діб. Проте сонце світить не цілодобово, тому ні батарея, ні телефон не зарядяться ніколи. Багато фахівців відзначають, що сонячних панелей на таких приладах буде вистачати для того, щоб живити світлодіод пристрою, який повідомляє про розрядження батареї.
Акумулятор для сонячної батареї: огляд, види, характеристики, особливості та принцип роботи

Інші портативні батареї на сонячному акумуляторі

Вище було доведено, що не існує зовнішнього акумулятора на сонячній батареї ємністю 50 тис. маг. Але подібні прилади меншої потужності благополучно виробляються. Вони є професійними. Відмінним варіантом буде Solar Laptop Charger. Цей прилад розрахований на 11 тис. маг. Він працює від сонячної батареї, здатний заряджати не тільки мобільні пристрої, але і ноутбуки. Вартість такого зовнішнього акумулятора на сонячній батареї Power Bank буде складати до 7 тис. руб. Таке непогане пристрій - IconBIT FTB 23000S. Його потужність - 23 тис. маг. Це пристосування важить 650 г, тому носити його з собою трохи незручно. Поверхня приладу - пластик, який здатний витримувати удари і падіння. За рахунок того, що є яскрава вставка, це пристрій вражає гарним оформленням. Даний зовнішній акумулятор для телефону на сонячній батареї має спеціальну панель на лицьовій частині. Щоб зрозуміти, наскільки заряджений пристрій, слід подивитися на індикатори LED. Їх чотири. Цим приладом можна заряджати не тільки телефони, але і ноутбуки, оскільки вихідна потужність складає до 3 А. Нижче представлена схема сонячної батареї. Акумулятори, інвертор, контролер і сонячні панелі - її основні елементи.
Акумулятор для сонячної батареї: огляд, види, характеристики, особливості та принцип роботи

Вибір портативної сонячної батареї

Щоб не помилитися при виборі пристрою, необхідно розуміти, яка потужність батареї людині потрібна. Для зарядки планшетів і смартфонів цілком вистачить приладу, який має показник в 5 тис. маг. Якщо потрібно підживлювати ноутбуки, то тут підійде Power Bank з напругою в 220 Вольт. Вихідна сила струму повинна бути не менше 3 А. Зарядка акумуляторів від сонячної батареї - процес довгий. Варто це розуміти і враховувати при плануванні використання своєї техніки. Чим потужнішим буде пристрій, тим більше його габарити. Вони повністю залежать від ємності, розміру панелі і наявності додаткових функцій. Тому портативний акумулятор з сонячною батареєю може бути досить важким і габаритним.

Підсумки

При купівлі акумулятора, як і самої системи, слід бути уважним і обережним. Здійснюючи монтаж не можна забувати про техніку безпеки. Тоді будинок і його мешканці будуть у повному порядку, а економія електроенергії стане максимальною.

Популярі новини
Загрузка...