Новини високих технологій
» » Яка Windows краще? Відгуки користувачів

Яка Windows краще? Відгуки користувачів

17-12-2017, 18:07
1 085
Цілком природно, що будь-який користувач при купівлі або установці операційної системи на стаціонарний комп'ютер або ноутбук задається питаннями з приводу того, яка Windows - найкраща. Яку систему інсталювати на певну конфігурацію, щоб досягти максимальної продуктивності? Відповідь не така проста, як це може здатися. Тут, що називається, палиця о двох кінцях. З одного боку, система пред'являє свої вимоги до «заліза», з іншого – не всяке «залізо» підтримує новітні або застарілі операційні системи.

Яка Windows краще: короткий огляд

Взагалі, порівнювати Windows-системи, які відрізняються рангом, - справа абсолютно невдячна. У кожної з них є свої плюси і свої мінуси. Інше питання, коли мова йде про операційні системи однієї групи.Ось, наприклад, яка Windows 7 краще? Як кажуть відгуки користувачів, все залежить від типу виконуваних завдань. Але в цілому найбільше поширення у нас отримала розширена (максимальна) модифікація (Ultimate). Вона і вважається найкращою, хоча більшість користувачів на ділі інші версії і не пробували. Це в певному сенсі можна назвати стереотипом.
Тут в питанні того, яка Windows 7 краще, варто загострити увагу на одному факті. Ви не помічали, наскільки довго останнім часом відбувається оновлення «сімки»? Часу це займає порядно (почитайте відгуки користувачів в Інтернеті, і ви все зрозумієте).

Питання апдейтів

Гаразд би тільки це, а то після оновлення Windows 7 з установкою найсвіжіших пакетів апдейтів і вся система, що називається, «вилітає». Чи То справа версія ХР. Як працювала, так і працює. Її проблема в іншому – підтримка закінчується. Мається на увазі, що ні виробники «заліза», ні розробники драйверів до нього, не кажучи вже про творців іншого програмного забезпечення, що більше на цю модифікацію не орієнтуються, воліючи восьму, десяту і сьому версії.

Що не так з останніми системами?

Тут в питанні того, якою Windows краще встановити, є ще одна деталь. «Вісімка», адаптована під планшети, заявленої популярності так і не отримала. Версія 8.1 теж була недалека від своєї попередниці, хоча розробники і спробували виправити баги.

«Десятка» спочатку, що називається, підірвала світ, але потім виявилося, що і з нею не все так просто. На десятій модифікації зупинимося трохи пізніше, а поки кілька слів з приводу архітектури.

Вибір архітектури

На сьогоднішній день існує два стандарти: х86 і х64 тобто 32 біт і 64 відповідно. Різниця полягає в процесорах, що використовуються в комп'ютерній системі. Але цікаво те, що 32-бітна система на таких процесорах працювати може, навпаки – ні. Те ж саме стосується і програм. Класичні додатки Win32 ОС з архітектурою 64 біта функціонують без проблем, а ось 64-бітні програми на 32-бітної системі не те що працювати не будуть, а навіть не встановляться. Яка Windows краще? Звичайно, х64 оскільки в ній оптимізація використання програмного і апаратного забезпечення набагато вище, ніж в системах х86. А якщо узяти в розрахунок ще й можливості мультимедіа, тут всі випущені до десятої версії системи програють по всіх параметрах, не гогворя вже про використовуваних програмах.

Системні вимоги

Говорячи про те, яка Windows краще, не можна обійти стороною і вимоги, що пред'являються до комп'ютерного «заліза» з боку самих операційних систем.
Зрозуміло, що ХР працює навіть на самих відсталих на сьогоднішній день процесорах з мінімальними обсягами оперативної пам'яті. Але ж ця система не підтримує звернення до жорстких дисків і розділів GPT розміром більше 2 Тб, а тим більше - не може співіснувати з новітніми системами первинного вводу/виводу UEFI. До речі, сьомої версії це стосується в рівній мірі.
Про «Вісті» зараз і мови немає. Система не прижилася настільки, що корпорація Microsoft в плані її просування і оновлення воліла тихо забути. «Сімка» теж спочатку здавалася системою абсолютно нового рівня, але з часом стало зрозуміло, що і в ній, як завжди, повно помилок і недоробок. Навіть постійно виходять апдейти після установки викликають поява синіх екранів, а займатися їх усуненням припадає найбільш кардинальними методами, аж до втручання в реєстр.

Драйвери

Як виявляється, сама головна проблема всіх систем цього типу полягає у взаємодії з «залізним» обладнанням, званим апаратною частиною комп'ютера. Зараз всі розробники орієнтуються на останню версію Windows десятої модифікації. І самі пристрої, драйвери, які можуть працювати в застарілих системах на кшталт ХР, вже відходять у небуття. Windows 7 поки ще тримається на плаву. Але довго їй залишилось? Ось люди на форумах сперечаються з приводу того, яка найкраща Windows 7 зовсім не віддаючи собі звіт в тому, що років так через п'ять про неї будуть згадувати, як зараз про ХР.

Так яку Windows краще встановити? Важливий аспект, який можна торкнутися, відноситься ще і до того, наскільки добре операційна система підтримує серверні розробки. Погодьтеся, до цих пір в якості серверних ОС чомусь використовують саме Windows Server 2008 і 2012. ХР, «Віста», 788.1 та 10 на це просто не орієнтовані. Але чому ж фахівці корпорації Microsoft зосередили свої зусилля на розробці десктопних, а не серверних версій, в той час як мережеві UNIX-системи прогресують?
Відповідь проста. Серверна версія, розрахована на розгортання локальної мережі, занадто дорога, щоб «всучити» її першому зустрічному-поперечному. А ось десктопні модифікації мають такий же набір (нехай навіть трохи більш обмежений), і ціна на них нижче. Тут спрацьовує одне з основних правил маркетингу: збільшення прибутку за рахунок збільшення обсягу торгівлі програмними продуктами з більш низькою вартістю. Грубо кажучи, корпорації Microsoft простіше продати десять копій Windows для домашнього користування і заробити на цьому, ніж одну-дві серверні системи. Незважаючи на це, серверна версія-2016 все ж з'явилася.

Яку Windows краще встановити на малопотужний комп'ютер?

Що ж стосується практичного використання, найкраще ставити все-таки Windows 10. За нею майбутнє.
Яка Windows краще? Відгуки користувачів
Принаймні, всі розробники програмного забезпечення орієнтуються саме на неї. Яка Windows 10 краще, сказати важко. Справа в тому, що деякі модифікації орієнтовані на виконання конкретно поставлених завдань. Але якщо до питання того, яка Windows 10 краще, підходити виключно з практичних міркувань, думається, професійна версія влаштує всіх користувачів. І не треба лякатися. Десята модифікація в її оригінальному виконанні прекрасно працює на конфігураціях з 2-ядерним процесором середнього класу і 2 Гб оперативної пам'яті. Погодьтеся, це вже не такі високі вимоги. Що ж до більш потужних систем, наприклад, на основі процесорів Core i7 другого покоління з оперативною пам'яттю на рівні 8 Гб і вище, система просто «літає».
Тут, правда, питання того, яка Windows краще, меркне на тлі недавнього старту продажів корпорація Apple самого дорого і найбільш потужного комп'ютера сучасності (iMac Pro) на основі 18-ядерного процесора в поєднанні з 128 Гб оперативної пам'яті і пам'яттю графічного адаптера на рівні 16 Гб. Один тільки дисплей моноблока підтримує мільярд квітів.

Підсумок

Але ми трохи відволіклися. Насправді, кажучи про те, яка Windows краще, можна знайти найпростіший відповідь у вигляді встановлення десятої модифікації. Подобається вона вам чи ні, не суть важливо. Але саме ця система на сьогоднішній день визнана найбільш актуальною для комп'ютерів стандарту PC. А якщо взяти до уваги останні оновлення (Creators Update і Fall Creators Update), тут стільки можливостей, що позаздрить будь-хто (взяти той же ігровий режим).
Цікаво по темі
msvcr71 dll: що це за бібліотека і як виправити помилку, пов'язану з її відсутністю
msvcr71 dll: що це за бібліотека і як виправити помилку, пов'язану з її відсутністю
Користувачі операційної системи Windows в якийсь момент можуть зіткнутися з помилкою, викликаною відсутністю потрібної бібліотеки. Це відбувається
«Windows 11» – назва наступної версії операційної системи від Microsoft?
«Windows 11» – назва наступної версії операційної системи від Microsoft?
Не так давно світ побачив нову версію операційної системи Windows від Microsoft, їй присвоїли номер 10 а не 9 як думали багато хто зацікавлені
Як активувати "Віндовс 8"? Способи активації Windows 8
Як активувати "Віндовс 8"? Способи активації Windows 8
Восьма версія ОС Windows відноситься до того типу програмних продуктів, які для нормальної роботи або ...
Які оновлення Windows 7 можна встановлювати? Шкідливі оновлення Windows 7
Які оновлення Windows 7 можна встановлювати? Шкідливі оновлення Windows 7
Не всі користувачі комп'ютерів і ноутбуків пробували на ділі Windows 7. Багато з тих, хто належить до IT-спільноти, використовують в якості