Intel Core 2 Quad Q6600: розгін процесора

198 0 Новини високих технологій

Власники процесорів Intel Core 2 Quad зараз страждають як ніколи, оскільки такі чіпи перестали справлятися зі своїми завданнями. Час йде, і новинки витісняють вже "досвідчений" продукт. Єдине, що, можливо, допоможе хоч якось поліпшити систему – розгін Q6600. Про це процесорі і поговоримо далі.

Поява

Історія цього «кристала» починається в 2007 році. Тоді компанія Intel анонсувала двоядерні процесори сімейства Core. Вони виявилися непоганим продуктом, який зміг замінити застарілі версії.
Intel Core 2 Quad Q6600: розгін процесораЩоб покупець не розслаблявся, виробник слідом випускає чотирьохядерні версії. Так з'явився Intel 2 Quad Q6600. Розгін його ще не був вивчений, та й особливої необхідності в цьому не було. Хоча така активність компанії здавалася похвальною, все ж над реалізацією новинок не сильно морочилися. Щоб отримати чотирьохядерний чіп, взяли два ядра з Core 2 Duo і помістили їх на одну платформу. У підсумку на ділі ми отримали одночасно і двопроцесорну систему, і чотирьохядерний кристал. Щоб користувачі могли випробувати нові продукти, спочатку вирішили випустити екстремальну версію QX6700. Вона відрізнялася і потужної архітектурою, і немаленькою вартістю. І поки ентузіасти задовольнялися продуктивним кристалом, виробник порадував «простих смертних» бюджетної версією Core 2 Quad Q6600. Розгін все одно можна було випробувати, але очікувати небувалого приросту не коштувало. Єдина проблема, з якою довелося зіткнутися під час вступу на ринок, стала висока вартість. З одного боку, перед нами бюджетний чіп, з іншого – еквівалент 500 доларів низькою ціною не назвеш. Благо через кілька місяців відбувся різкий спад цін, модель стала дешевше в 2 рази.


Продаж

У 2007 році більшість чіпів поставлялися в тестові лабораторії без упаковок і комплектацій. Ця модель стала винятком. Коробка вже звична для покупця від компанії Intel. Виконана в синьому кольорі з мінімальними графічними елементами.
Intel Core 2 Quad Q6600: розгін процесора
Спереду є згадка про те, яка модель процесора перед нами. З боків є більш розгорнута інформація. Сам чіп покладений в пластиковий захисний контейнер. Він невеликих розмірів з звичним зовнішнім виглядом. Крім процесора, були кулер з мідним сердечником і інструкція з експлуатації.

Загальна інформація

Дивлячись на теплорозподільну панель продукту, можна було помітити основну інформацію про нього. Великими літерами була вказана його модель – Intel Core 2 Quad Q6600. Розгін новинки тоді не можна було визначити на перший погляд, і можна було лише здогадуватися про те, що може видати процесор. Тут же формулювалася робоча частота 2400 МГц, значення кеш-пам'яті другого левела і показники частоти шини. Наступний шифр давав інформацію про харчування материнки. Цей показник, до речі, став менш суворим, тому кількість підтримуваних системних плат збільшилася, а значить, і варіацій зібраних систем стало більше.

Технології

Зараз деякі технології, які використовувалися 10 років тому, еволюціонували і стали краще, деякі зовсім зникли через непотрібність. Так чи інакше, тоді технологіями, застосовуваними в чіпах, хвалилися, а частина з них могла вплинути і на розгін.
Приміром, Intel Thermal Monitor 2 стежив за температурою нагріву і, в разі підвищення показників до критичних, вводив комплексні заходи. Активувалися тактові імпульси, знижувалися частота і робоче напруга. Все це потрібно було робити і для запобігання виходу системи з ладу.
Intel Core 2 Quad Q6600: розгін процесора
Intel Virtualization Technology була допоміжних інструментів. Технологія отримувала доступ до апаратних ресурсів за запитом віртуальних машин. Схожу функцію виконувала і технологія Enhanced Halt State. Вона зберігала показники тепловиділення і енергоспоживання за рахунок відключення блоків у момент простою процесора.

Переваги

Вищевказані опції зустрічалися і в ранніх поколіннях, але крім них були оновлені, які з'явилися в новому сімействі. Вони впливали на архітектурний потенціал і виділяли новий продукт серед інших. Розгін процесора Q6600 не міг відбутися без PECI. Ця технологія виконувала одразу кілька завдань з контролю за системою. Вона автономно обробляла показники термодатчиків. Якщо потрібно було, легко керувала швидкістю вентиляторів: основного і корпусних. Щоб ця опція працювала в повній мірі, потрібно було її наявність і на материнській платі. Якщо вона там була, то всі показники ставали більш точними, а значить, і оверклокінг ставав безпечнішим.

Основні параметри

Перш ніж починати розгін Quad Q6600 важливо було вивчити всі характеристики новинки. Перед нами чіп, який працював з роз'ємом Socket T. Його тактова частота становила 24 ГГц. Частота шини досягала 1066 МГц.
Intel Core 2 Quad Q6600: розгін процесора
Другий рівень обсягу кешу мав 8 Мб. Ядро стали називати Kentsfield. Всередині було чотири ядра. Кристал підтримував ряд інструкцій. Працював при напрузі живлення 1100-1372 Ст. В середньому показник потужності, що розсіюється склав 105 Вт.

Активація

При правильному підборі системної плати процесор автоматично визначався системою при старті. Ніяких додаткових операцій і установок робити не треба було. Щоб працювати паралельно з чотирма незалежними потоками, потрібно було відразу перезавантажити систему. Тоді чотири логічних процесора вступали в роботу.
Звичайно, чотири ядра потрібні були не для кожної програми. Були текстові пакти і ігри, які навантажували два ядра. Були і такі софти, які завдяки багатопотоковою процесів збільшували швидкість своєї роботи.
Intel Core 2 Quad Q6600: розгін процесора
Навіть якщо не використовувати розгін Q6600 можна було сміливо використовувати наявні параметри для будь-яких завдань. Активні технології підвищували продуктивність, адаптували неоптимізованих програми і використали максимум ресурсів.

Тести

Але щоб випробувати новинку і перевірити її потенціал, потрібно було не просто провести тестування, але і випробувати розгін. Тестування, до речі, показали не дуже хороший результат, але дали можливість зробити деякі висновки. Виявилося, що новинка практично ніяк не вплинула на продуктивність і стандартних додатків. Чотирьохядерний процесор виявився корисним тільки тим, хто хотів робочу станцію, систему для 3D-моделювання або простенький сервер. Для комп'ютерних ігор довелося б вибирати щось інше.

Оверклокінг

Розгін процесора Quad Q6600 виявився нагальною проблемою. Тоді будь-який продукт мріяли поліпшити і випробувати потенціал. Тоді головною проблемою оверклокінгу ставала система охолодження. Штатний кулер рідко справлявся зі сверхоперациями. Те ж саме сталося і цього разу. Повітряне охолодження умовно підняло частоту до 36 ГГц. Система ж змогла запуститися тільки при стабільному показнику 34 ГГц.
Intel Core 2 Quad Q6600: розгін процесора
Якийсь час роботи при такій швидкості показало, що і це значення не є стабільним. Виною тому стало стендове охолодження. Температура піднялася до 75 градусів, при критичному показнику – 62. Щоб система працювала стабільно, довелося знизити частоту до 31 ГГц. В цьому випадку процесор отримав самий якісний розгін. Q6600 в потенціалі виявився дуже непоганим оверклокерським продуктом, але при покупці гарної системи охолодження. У результаті бюджетного процесору ми отримали хороший продукт з можливістю поліпшити характеристики. Оверклокінг склав 30% і вплинув на загальну працездатність процесора, його ефективність, оптимізованість і продуктивність.

Висновки

У підсумку перед нами цікава модель, про яку ще багато що можна сказати. Ті, хто працював з нею, пам'ятають, наскільки вона випередила свій час. У момент виходу було важко знайти програми, які б змогли навантажити цей чіп на всі 100%. До таких софтам можна було віднести ЗА для 3D-моделювання, візуалізації, обробки відео, кодеки. У цьому випадку багатоядерна архітектура реалізовувала себе повністю.
Intel Core 2 Quad Q6600: розгін процесора
А поки більшість покупців використовували прості програми, які не розкривали новий продукт повністю, ця модель з трудом могла стати лідером продажів. Навіть незважаючи на непогані показники розгону процесора Intel Q6600 він все одно залишався в тіні більш ефективних, нехай і менш продуктивних чіпів. Тому покупці, які планували збирати домашній ігровий ПК, навіть не звернули уваги на цю модель. А ось через кілька років процесор став дійсно корисним і потрібним, хоча і менш конкурентоспроможним.

Популярі новини
Загрузка...