Характеристики процесора AMD FX-4350: порівняння з конкурентами і відгуки

309 0 Новини високих технологій

Компанія AMD весь час намагається подбати про випуск нової продукції, зробити її якісніше, ніж у головного конкурента, і, звичайно ж, більш продуктивною. І якщо раніше покупець вибирав частіше процесори Intel, то зараз він починає замислюватися, а чи потрібна покупка практично ідентичного чіпа за підвищеною ціною. Як показують тестування і порівняння, останні моделі процесорів від Intel все ж кілька продуктивніше варіантів від AMD. Але якщо брати середній сегмент, який добре справляється з повсякденними завданнями і простими іграми, то швидше віддадуть перевагу саме «червоним» моделям.

Чіп

Так ми підходимо до однієї з найбільш простих і доступних моделей процесорів – AMD FX-4350. Взагалі, вся ця серія на ринку відома вже більше двох років. До 2015 року вона стала унікальною і популярної серед усіх, що були призначені для настільних ПК. Її головною перевагою було те, що покупець зовсім не переплачує за вбудоване графічне ядро, а за доступну вартість збирає стабільний ігровий комп'ютер. Приємним доповненням до серії став розгінний потенціал кожного процесора.
Характеристики процесора AMD FX-4350: порівняння з конкурентами і відгуки
Як і в будь-якої серії, в цій можна було виділити кілька висококласних, середніх і "молодших". Описуваний нами відноситься до останньої категорії. Але він не стає від цього менш продуктивним. Звичайно, процесор FX-4350 не підійде для суперпотужних ПК, але, маючи чотири ядра, частоту 43 ГГц, можливість оверклокінгу, цілком згодиться для непривередливого користувача, який не бажає переплачувати за бренд, маркетинг і т. д.

Упаковка

Поставка нічим примітним не виділяється. Все як зазвичай. Перед нами невелика коробка, в якій знаходиться чіп AMD FX(TM)-4350 Quad Core Processor, це ще одне розгорнуте ім'я моделі. Упаковка виконана у фірмових кольорах з переважанням червоного. Спереду практично ніякої інформації немає, лише вказано серію моделі і її розблокування. На звороті специфікацій побільше. І хоча тут представлена інформація відразу на декількох мовах, все ж основне, що повинен зрозуміти користувач, тут відображено. Приємно, що й російською не забули вказати основні переваги чіпа.
При вигляді коробки для AMD FX-4350 Quad Core створюється враження, що всередині нас очікує не тільки маленький чіп. Це подвійно приємно, адже сюрпризи люблять всі. Так, усередині крім самого процесора знаходиться система охолодження, наклейка на корпус і керівництво по установці чіпа і кулера на материнську плату.
Характеристики процесора AMD FX-4350: порівняння з конкурентами і відгуки

Особливості

Зовнішність у чіпа досить звичайна, така зустрічається у всіх існуючих моделей. На кришці, яка розсіює тепло, є коротка інформація про процесор та його маркування. Внизу невеликими літерами зазначено родовище кристала (Німеччина) і та країна, в якій здійснили збірку (Малайзія). Зворотна сторона ще менш примітна. Тут видно контакти з міді, дуже крихкі і тонкі, які націлені на співпрацю з материнськими платами на базі роз'єму Socket AM3+.

Кулер

Окремо варто сказати і про систему охолодження для AMD FX(TM)-4350 Quad Core. Штатний кулер зазвичай нічим не дивує, але як доповнення досить приємне для кожного покупця. Він представлений вентилятором, мідними трубками тепловідведення і радіатором. Таку систему можна побачити в кожному комплекті цієї серії. Зазвичай компактність продиктована тим, що чіпи не споживають більше 125 Вт. Якщо ж процесор більш ненажерливий, то всередині покупця може чекати щось інше.

За охолодження відповідає вентилятор. Він невеликий – всього 70 мм в діаметрі. Прикріплений він до пластиковій рамці і підключається до материнці з допомогою проводка з чотирма контактами. До речі, завдяки такому підключення можна керувати швидкістю обертання лопатей. Радіатор також досить великий, зроблений з поздовжніх нікелевих пластин. Безпосередньо він не доторкається до чіпа, а контактує з ним через серцевину з міді. До речі, зверху на цю основу вже нанесена термопаста. Якщо ви будете використовувати штатний кулер, не забувайте змінювати її. Інакше тепло буде нерівномірно розподілятися по площі і можуть спостерігатися перегріви.
За відвід тепла, як звичайно, відповідають мідні трубки тепловідведення. Вони рівномірно розподілені по всьому корпусу кулера і надійно закріплені. Вся конструкція системи також виглядає досить міцно і не викликає ніяких сумнівів у своїй працездатності. Єдине, що користувачі, особливо досвідчені, рідко використовують штатну систему охолодження.

Характеристики

Ось ми і дісталися до докладного опису FX-4350. Характеристики чіпа хоча і посередні, зате досить універсальні. Як вже говорилося раніше, процесор працює на чотирьох ядрах. Ті, в свою чергу, легко функціонують відразу на чотири потоки. Якщо навантажити систему повністю, але не включати технологію «Турбо», то частота буде коливатися в районі 42 ГГц. Опорна при цьому дорівнює 200 МГц. У цьому випадку напруга на ядрі досягає позначки 1344 Ст. Останнє значення нам дає зрозуміти, що штатний кулер може виявитися марним, і для такої потужності доведеться придбати систему охолодження солідніше.
Характеристики процесора AMD FX-4350: порівняння з конкурентами і відгуки
До речі, якщо ж задіяти технологію «Турбо» і навантажити ядро максимально, то частота піднімається до 4300 МГц, а дивним є те, що напруга хоча і незначно, але подає на 0864 Ст. В цілому ж, чіп відповідає своїй назві AMD FX-4350 Quad Core 42 Ггц. Хоча при тривалому навантаженні частота може опуститися на 100 МГц. Діапазон показників напруги весь час знаходиться в районі 1320 і 1360 Ст. Температура кристала, в принципі, стабільна. Але це за умови більш потужної системи охолодження, ніж штатна. Так, чіп не нагрівається більше 52 градусів. Якщо спостерігається простої системи, тоді тактова частота може впасти на 1 ГГц, а напруга знизиться на 0864 Ст. Чіп легко підтримує двоканальний режим і ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті типу DDR3 з частотою, що не перевищує 1866 МГц.

Тестування

Після виходу AMD FX-4350420 GHz не раз проходив тестування різного роду. Варто відзначити, що приріст продуктивності спостерігається, якщо активувати технологію «Турбо». Частота збільшується на 100 МГц, а чіп стає краще на 1%. Враховуючи те, що різниця невелика, то примусове відключення цієї технології в принципі безглуздо, так як надмірного нагрівання ядра воно за собою не несе.

Суперники

Тестування проходило разом з ще кількома конкурентних моделей. Наприклад, APU AMD A8-7600 програло нашому кристалу на 11% продуктивності. Таке ураження викликане тим, що даний чіп працює на більшій частоті, а також отримав кеш-пам'ять третього рівня. У підсумку, якщо вам потрібно велика продуктивність, вибираєте AMD FX-4350 якщо ж вам важливіше вбудоване графічне ядро, віддаєте перевагу AMD A8-7600.
Характеристики процесора AMD FX-4350: порівняння з конкурентами і відгуки
Другим суперником під час тестування став процесор AMD FX-8320E. Це більш потужний варіант і відноситься до висококласним моделям серії. Природно, він став сильніше, ніж досліджувана нами чіп з багатьох причин. Насамперед він має вісім обчислювальних ядер, а також помітно зменшене енергоспоживання – 95 проти 125 Вт. У результаті продуктивність старшого брата стала більше на 27%. Але помітно збільшилася і вартість. Приблизно рівні моделі від «синіх» - це Intel Core i5-4690K і Intel Core i7-4770K. Вони набагато потужніші і показали різницю в продуктивності на 61 і 91% відповідно. Незважаючи на те, що ці варіанти чіпів не мають, як і наш розглянутий, вбудованого графічного ядра, їх вартість в рази вище, що не завжди є виправданим. В результаті тестування показало, що AMD FX-4350 – рівний і стабільний процесор, який отримав досить високу швидкодію. Незважаючи на свою вартість, він може легко помістити на материнську плату разом з середньої або дорогий відеокартою, і відмінно працювати з новинками у геймерському індустрії.

Потенціал

Головною перевагою новинки стала можливість добре розігнати. Не багато моделей від «червоних» мають розблокований множник. Цей варіант дозволяє нам творчо підійти до розгінному потенціалу та розкрити всі можливості процесора.
Характеристики процесора AMD FX-4350: порівняння з конкурентами і відгуки
Оверклокінг варто проводити при зміні процесорного множника. Під час самого процесу його варто підняти до х245. Це те стабільне значення, при якому частота піднімається до 4916 МГц. Щоб показник не змінювався, варто також відрегулювати напруга і підняти його до 1512 Ст. У результаті приріст становить 17% в номінальному режимі, а в «Турбо» - 14%. Розгін виявив і проблеми з перегріванням. Точніше, те, що нагрівання ядра в принципі невідчутний. CPU ставало тепліше на 59 градусів, а ядра на 63 градуси. Звичайно, такі показники не впливають на працездатність чіпа і він показував стабільний результат. Підняти частоти до 5 ГГц не представляється можливим, оскільки перегрів відчутний.

Продуктивність

Хоча в інтернеті є інформація про те, що один з користувачів з Франції зміг прискорити чіп на 55 ГГц, при це йому потрібно було придбати додатково рідинну систему охолодження, яка, звичайно ж, є ефективніше. Якщо говорити про продуктивність після розгону, то тут можна стверджувати, що оверклокінг допоміг поліпшити результати в іграх і бенчмарках на 14%. Це, звичайно, не рекордний показник, але досить приємний, враховуючи вартість процесора.

Конкуренти

Суперників у AMD FX-4350 багато. Тут важливо розуміти, за яким критерієм їх підбирати. Все ж, основними вважають відносно недорогі оверклокерські версії чіпів: AMD FX-6300 AMD Athlon X4860K і Intel Pentium G3258. Перший варіант, як і наш, отримав кодове ім'я Vishera. Він також сумісний з роз'ємом Socket AM3+. AMD Athlon X4860K працює з Socket FM2+, а «синій» процесор - з LGA1150.
Характеристики процесора AMD FX-4350: порівняння з конкурентами і відгуки
Перший варіант у нашій лінійці конкурентів отримав 6 ядер, другий – чотири ядра, як і наш розглянутий, а третій - всього лише 2 ядра. У них немає технології Hyper-Threading. Частота більше всіх у героя нашого огляду – 4200 МГц. Інші чіпи показали швидкість від 3200 до 3700 МГц. У всіх суперників є можливість розгону. Вони підтримують тип пам'яті DDR3 але варіант від Intel дозволяє мати частоту ОЗП до 13 ГГц. Вбудована графіка є тільки в останнього чіпа від «синіх». Енергоспоживання найбільше у нашого героя, іншим вистачає 95 Вт. Цікаво, що і техпроцес різниться. AMD FX-6300 і AMD FX-4350 працюють на 32-нм, Athlon X4860K – на 28-нм, а Pentium G3258 – на 22-нм. Вартість на момент виходу середня – 85 доларів. Герой нашого огляду коштував 97 «зелених», а найдешевшим виявився і найбільш слабкий варіант від Intel – всього 70 доларів.

Відгуки

Ось таким досить простим і стабільним вийшов FX-4350. Відгуки в черговий раз підтверджують всі його сильні і слабкі сторони. І все ж незадоволених покупців практично немає. Ті, хто розумів, що він бере, виявилися приємно здивовані і можливостями і потенціалом кристала.
Характеристики процесора AMD FX-4350: порівняння з конкурентами і відгуки
Зараз процесор можна придбати за 130 доларів. Модель хвалять за співвідношення ціни і якості. Були і такі, хто вже встиг спробувати цей чіп разом з топової на даний момент відеокартою GTX 1080. Система виявилася швидкою і потужною. Чіп вдалося розігнати до 4800 МГц, у нього є хороший запас кеш-пам'яті, а також універсальний роз'єм сокета. Хвалять процесор і за актуальність, адже до 2017 року з'явилося безліч інших новинок, які могли б замінити цей чіп. Але люди досі купують модель і підключають її разом з потужними графічними прискорювачами. Ті, хто придбав кристал 3 роки тому, також хвалять добру роботу і відсутність збоїв і проблем у принципі. Єдине, про що говорять практично всі користувачі – це про необхідність покупки гарної системи охолодження. Через досить великого енергоспоживання виділяється багато тепла, яке потрібно розганяти. Штатний кулер, природно, не справляється з цим, а для такого випадку необхідний нехай і не самий кращий вентилятор, але все ж один із таких.

Популярі новини
Загрузка...