Новини високих технологій
» » Потрібна хороша читалка для "Андроїда"? Вибирайте з числа кращих

Потрібна хороша читалка для "Андроїда"? Вибирайте з числа кращих

2-11-2016, 14:45
1 118
Що б не говорили медики про шкоду читання з екрану смартфона, ніхто не перестане поглинати нові книги, використовуючи підручні девайси. Адже це дуже зручно. Проте не кожна читалка може похвалитися великою кількістю функцій і стабільною роботою. Тому в цій статті описані найкращі і популярні варіанти. Легко встановлюються дані читалки на "Андроїд". Російською мовою ви можете завантажити будь-який цікавить вас видання.

AlReader

Мабуть, AlReader - найстаріший рідер для мобільної ОС. Додаток побачило світ у 2009 році. Тоді воно працювало під управлінням Android 1.6. Завдяки оптимізації коду, займає програма всього шість мегабайт. Незважаючи на все вищесказане, утиліта постійно поліпшується. У ній з'являється новий функціонал. AlReader вміє відкривати майже всі електронні текстові формати. Єдиний недолік програми - воно не вміє працювати з форматами Djvu та PDF. Автор пояснює це тим, що не хоче перетворювати програму "важкий комбайн". На його думку, хороша читалка для "Андроїда" повинна бути легкою і швидкою, використовувати мінімум системних ресурсів.


AlReader може працювати з архівами. Майже будь-яку дію можна виконати свайпом. Також в додатку реалізовано перегортання сторінок з анімацією. Програма може відтворювати мова, використовуючи майже будь TTS-движок. Варто сказати, що утиліта відмінно показує себе на екранах, реалізованих за технологією електронного чорнила. Якщо вам потрібна хороша читалка для "Андроїда" старої версії, AlReader - кращий вибір. Програма абсолютно безкоштовна. Розробник нерідко відповідає на запитання користувачів в коментарях Google Play.


Cool Reader

CoolReader - додаток, розробку якого веде російський програміст Вадим Лопатин. Користувачі Google Play завантажили його на свої смартфони більше десяти мільйонів разів, а численний фан-сектор говорить про високу якість продукту. Крім популярних форматів, цей рідер вміє працювати з CHM-файлів. Дизайн програми дещо застарів. Головне меню виконано у вигляді дерев'яної книжкової полиці. Фон сторінок нагадує пожовклий папір, а іконки дуже схожі на значок Windows XP. Однак не варто судити про книгу по обкладинці, так і не варто викреслювати електронну читалку із списку кращих з-за оформлення меню. Фон читаної книжки завжди можна змінити на будь-який інший. Ця безкоштовна читалка для "Андроїда" несе в собі файловий менеджер, підтримку голосових движків, змінювані профілі для дня і ночі, підтримку сторонніх словників, можливість пошуку книг в онлайн-магазині. Розробник заявляє, що підтримка формату FB2 в його дітище реалізована найбільш повно. Ні одна мобільна програма сьогодні не дотягує до рівня CoolReader. Додаток поширюється безкоштовно, реклами в ньому немає.

PocketBook Reader

PocketBook Reader - читалка, розроблена компанією Obreey Products. Вона приваблює користувачів якісним і симпатичним дизайном. Схема управління організована трохи незвично для програм подібного роду. Замість великої кількості бічних панелей або свайпов, в ній досить натиснути на екран, щоб висвітилося круговий меню. Свайп в бік будь-якого пункту запустить відповідну функцію. Треба сказати, що додаток вміє відкривати файли Djvu та PDF. Читалка для "Андроїда", однак, працює і з усіма іншими популярними форматами текстової інформації.
PocketBook дозволяє користувачеві залишати позначки в самій книзі. Перегортання сторінок можна налаштувати на гойдалку гучності, тапи по екрану або свайпи. Для перекладу тексту використовуються сторонні словники, що не входять в стандартний комплект програми. Їх доведеться викачувати і встановлювати окремо. У додатку немає вбудованих покупок і реклами. Інтерфейс представлений повністю російською. PocketBook Reader - кращий вибір для тих, хто воліє програми типу "десять в одному". Користувачів ж, люблять мінімалізм, ця читалка книг на "Андроїд" відлякає занадто великою кількістю функцій.

FBReader

FBReader - крос-платформний продукт. Він працює в таких популярних ОС, як Android, Mac, Windows, BlackBerry. Тобто користувач зможе читати книги в одній і тій же програмі на будь-якій платформі. Інтерфейс програми зручний і зрозумілий. Читалка дозволяє відкривати книги форматів EPUB, FB2 HTML, DOC, TXT, RTF. Цим обмежується тільки функціонал стандартної версії. Хочете більше? Встановіть додаткові плагіни. Благо, їх є безліч. І всі вони доступні в магазині Google. Ця гарна читалка для "Андроїда" дозволяє встановлювати сторонні шрифти, змінювати теми оформлення для різного часу доби, налаштовувати інтерфейс. Програма має повну підтримку E-Ink-екранів. Книги можна синхронізувати за допомогою вбудованого сервісу. Але якщо він не доведеться по душі, ніщо не завадить підключити хмару Google.

Moon+ Reader

Ця програма родом з Піднебесної. Саме там придумали папір, яка довгий час залишалася єдиним носієм текстової інформації. Хоча і розроблено додаток в Гонконзі, воно повністю русифіковано. Звичайно, іноді в пунктах меню можна бачити англійський текст, але це анітрохи не заважає. Moon+Reader - це дуже хороша читалка на "Андроїд". Важко перелічити всі безліч форматів, з якими вона вміє працювати. Крім цього, книги, що зберігаються в архівах, також будуть легко відкриті програмою без зайвих маніпуляцій в інших файлових менеджерах.
Схеми оформлення для різного часу доби вже налаштовані і входять в стандартний набір Moon+Reader. Вони піддаються користувача конфігурації. Області управління для перегортання сторінок змінні. А якщо клікати по екрану не хочеться, управління можна здійснювати гойдалкою гучності. Настроївши програму для синхронізації з DropBox, користувач завжди буде впевнений, що закладки ніколи не загубляться. На цю можливість варто звернути увагу того, хто має кілька робочих гаджетів або любить тестувати нові прошивки. Moon+Reader підтримує формат EPUB3. Він створювався спеціально для книг, які можуть включати в себе аудіофайли і відеозапису. Цей факт заслуговує окремої похвали.

Недоліки Moon+Reader

Хоча Moon+Reader - хороша читалка для "Андроїда", вона має і недоліки. По-перше, програма поширюється безкоштовно з обмеженим функціоналом. Якщо її заплатити розробнику, час від часу на екрані смартфона будуть відображатися рекламні пропозиції. По-друге, формат PDF не підтримується у безкоштовній версії. По-третє, немає синхронізації файлів з мережевими сховищами.
Цікаво по темі
Як скачувати аудіокниги на "Айфон": інструкція
Як скачувати аудіокниги на "Айфон": інструкція
Детальніша інформація по роботі з аудіокнигами, завантаженням їх на "Айфон" і інших методах прослуховування аудіо-літератури на смартфоні.
Як на «Андроїд» збільшити швидкість Інтернету: три простих методи
Як на «Андроїд» збільшити швидкість Інтернету: три простих методи
Хоча "Андроїд-системи", що встановлюються на смартфонах і планшетах, і вважаються досить стабільними і в деякому роді навіть «просунутими», на них
Як на «Андроїд» збільшити системну пам'ять? Брак системної пам'яті «Андроїд»: що робити?
Як на «Андроїд» збільшити системну пам'ять? Брак системної пам'яті «Андроїд»: що робити?
Багато власників смартфонів і планшетів дуже часто задаються питанням про те, як на «Андроїд» збільшити системну пам'ять. Проблема полягає в тому, що
STL-формат і його особливості
STL-формат і його особливості
У даному матеріалі ми опишемо формат .stl. Чим відкрити дане розширення і в чому його особливості, опишемо далі. Мова йде про файлі моделі для
Як заборонити оновлення до Windows 10: покрокова інструкція
Як заборонити оновлення до Windows 10: покрокова інструкція
Компанія Microsoft завжди проводила жорстку маркетингову політику, однак з виходом останньої версії маркетологи перейшли межу дозволеного. Тепер
Файрвол для «Андроїда»: типи додатків і їх можливості
Файрвол для «Андроїда»: типи додатків і їх можливості
Захист від стеження або збереження конфіденційності абсолютно для всіх комп'ютерних і мобільних пристроїв є нагальною проблемою. Для цього