Програма 1С: налаштування, версії

1045 0 Новини високих технологій

Напевно, кожна людина, так чи інакше пов'язаний з підприємницькою діяльністю, хоч раз, але стикався з продуктами 1С. Програма здатна спрощувати завдання управління, нарахування зарплати і ведення всіх видів обліку на підприємстві.

Створення

У часи DOS почався шлях "1С: Підприємства" у всі сфери підприємництва. Для цієї операційної системи були випущені версії 3 4 і 5. Саме в останньому і з'явився вбудований мова програмування, який дозволяв гнучко налаштувати необхідні операції, проводки та форми.


Програма 1С: налаштування, версії
Потім, з приходом Windows 3.1 з'явилася версія і під цю платформу. Вона була названа "1С:Бухгалтерія 1.0". Однак великого поширення не отримала. Наступна версія була відразу 6.0. Але самим ходовим програмним забезпеченням стала "1С:Підприємство 7.7". Хоча вона і вважається застарілою, 7.7 досі можна зустріти в багатьох фірмах і підприємствах.

Структура 1С

По суті, будь-яке уявлення 1С — це програмна оболонка, яка управляє базою даних. У версії 7.7 використовувався формат DBF, в 8.0 розробники застосували власний формат — 1CD. У подальших версіях була додана підтримка Postgre і Oracle.
Програма 1С: налаштування, версії
Практично кожен примірник 1С складається з головної оболонки і бази даних. Потім, в залежності від необхідних завдань, до них підключаються додаткові компоненти. Серед них відомі «Бухгалтерський облік» або «Оперативний облік». Кожна програма може працювати в декількох режимах, в залежності від прав користувача:
 • Основний режим. Тут виконується вся основна робота по внесенню даних підприємства, здійснення необхідних процесів, пов'язаних з його діяльністю, формуються звіти та форми.
 • Конфігуратор. В цьому режимі проводиться налаштування 1С, зміна і адміністрування поточної конфігурації.
 • Відладчик. Спеціальний режим, в якому проводяться заміри різних параметрів продуктивності і роботи системи.
 • Монітор. Своєрідний журнал для перегляду поточних діяльності користувачів.
 • Налаштування 1С 7.7

  Весь процес конфігурування і первинних установок для "1С:Підприємства" виробляються в режимі Конфігуратора». Він являє собою зручне графічне середовище з можливістю створення таблиць, форм, документів. Також в цьому режимі можна реалізувати спеціальні процедури на вбудованій мові програмування. Для тонкого налаштування 1С і всіх компонентів додається докладна документація.


  Програма 1С: налаштування, версії
  Особливо варто відзначити можливість "1С:Підприємства" використовувати сторонні бібліотеки, значно розширюють функціонал. За роки перебування платформи 1С на ринку користувачі створили безліч різних компонентів і доповнень, які спрощують роботу з FTP, HTTP, поштою та іншими суміжними технологіями.

  1С 8

  У 2003 році на ринок вийшла восьма версія 1С. В тих або інших варіантах вона використовується і донині. Основними відмінностями від 7.7 стало включення в базову версію 1С відразу всіх основних компонентів - «бухгалтерський облік», «оперативний облік», «розрахунок» та інших. Тобто тепер користувач, купуючи конфігурацію, може скористатися розширеними можливостями, без додаткової установки різних компонентів.
  В 1С 8 був значно перероблений вбудований мова. Була змінена його логіка і концепція. Вони наблизилися до об'єктно-орієнтованим парадигм. З'явилися нові об'єкти, колекції і контейнери.
  Програма 1С: налаштування, версії
  У базовій версії 1С 8 є всього два режими — основний, або "Підприємства", і "Конфігуратор". У першому відбувається вся робота, основні операції та діяльність. У другому проводиться налаштування 1С та її конфігурування. Інші два режими — "Налагодження" і "Монітор" - виключені з версії 8.0 так як їх містить «Конфігуратор». Розробники також випускають спеціальні навчальні комплекси для швидкого освоєння і переходу, наприклад, з версії 7.7.

  Захист програми

  Зазвичай з різними комплектами програми можуть поставлятися і ключі захисту. Вони гарантують достовірність ліцензії і перешкоджають копіювання програмного забезпечення. Вони являють собою якусь подобу USB флешки, яка повинна бути вставлена в момент роботи програми. Також є і програмні засоби захисту від копіювання, які можуть поширюватися як на один локальний комп'ютер, так і на кілька ліцензій одночасно.

  Поточна версія

  Остання стабільна і випущена версія 1С — 8.3. З основних відмінностей від попередніх оновлень 1С можна відзначити наявність підтримки 64 бітних Linux і Mac. 64 розрядний конфігуратор з'явився і для лінійки операційних систем Windows.
  Програма 1С: налаштування, версії
  Так як мобільний ринок значно збільшив свій вплив в сегменті IT, то існують додатки і для всіх відомих портативних платформ.

  Перелік відомих конфігурацій і компонентів 1С

  Безліч 1С версій 7.7 включають в себе наступні продукти:
 • 1С:Підприємство. Комплексна поставка. Поєднує в собі велику кількість різних функцій і компонентів. Має кілька варіацій і аналогів.
 • 1С:Бухгалтерія. Оптимізований для ведення бухгалтерського обліку дистрибутив.
 • 1С:Торгівля і Склад. Спеціальна версія для підприємств, зайнятих у сфері продажів.
 • 1С:Зарплата і Кадри. Спрощена система для ведення кадрового обліку та нарахування заробітної плати.
 • 1С:Web розширення. Служить для написання клієнтських додатків, здатних працювати віддалено, використовуючи загальний сервер баз даних.
 • Для всієї лінійки 8 версії є трохи інші дистрибутиви і комплекси:
 • 1С:Бухгалтерія. Велика колекція документів, форм і таблиць для ведення обліку практично будь-якого підприємства.
 • 1С:Управління торгівлею.
 • 1С:Роздріб.
 • 1С:Управління холдингом.
 • 1С:Платник податків.
 • 1С:Зарплата і кадри бюджетної установи.
 • Цей список не повний, так як насправді платформ куди більше, і всі вони можуть покрити конкретні потреби будь-якого підприємства.

  Висновок

  Однією з причин успіху програмних комплексів 1С стала розширюваність. Тобто з допомогою розробників або власними силами користувачі можуть видозмінювати конфігурацію на свій розсуд. Зміни можуть стосуватися як зовнішнього вигляду, так і алгоритмів і систем обчислення різних параметрів. Крім усього іншого, фірма 1С може запропонувати версію, вже створену для окремого підприємства з урахуванням його специфіки та характеристик. Таким чином, клієнти отримують відразу готове рішення, здатне допомогти в комфортній і оперативної роботи з усіма видами обліку.

  Популярі новини
  Загрузка...