MySQL select select from: оператор вибірки

726 0 Новини високих технологій

MySQL, як і будь-яка інша реляційна система управління базами даних, має у своїй структурі оператор вибірки SELECT. Це не дивно, адже бази даних зберігають у собі інформацію насамперед для того, щоб витягувати її, коли в цьому є необхідність. Оператор MySQL select from SELECT дозволяє робити це безліччю різних способів, надаючи великий набір інструментів.

Встановлення MySQL

MySQL реалізована як під Windows так і під Linux. Щоб встановити MySQL Ubuntu, достатньо виконати дві команди в терміналі даної ОС: - Sudo apt-get install mysql-server. - Sudo apt-get install mysql-client. Для MySQL Windows досить завантажити з офіційного сайту "СУБД" відповідні інсталяційні пакети і запустити їх.

Загальна структура оператора SELECT

Повна структура в MySQL select SELECT from оператора виглядає наступним чином: 1. SELECT - імена стовпців (полів). 2. FROM - імена таблиць. 3. WHERE - умова, за якою роблять вибірку. Зверніть увагу на те, що, хоча синтаксис мови SQL не чутливий до регістру, хорошим тоном вважається писати оператори і зарезервовані ключові слова (FROM, WHERE тощо) великими літерами, а імена таблиць і їхніх стовпців – маленькими. Найпростіший приклад використання оператора MySQL select from SELECT наведено на малюнку нижче.


MySQL select select from: оператор вибірки
Зірочка після слова SELECT є аналогом ключового слова ALL і означає, що із заданої таблиці потрібно вибрати всі стовпці. Якщо ж вас цікавлять тільки деякі поля таблиці, їх потрібно вказати у відповідному місці через кому. Те ж саме стосується і імен таблиць – якщо їх декілька, вкажіть їх все через кому.

Використання WHERE

Очевидно, ви не могли не помітити, що в попередньому прикладі відсутня ключове слово WHERE – це тому, що в даному випадку воно нам і не потрібно. Цей оператор не є обов'язковим, і таких необов'язкових операторів SELECT є багато, але про них трохи пізніше. Якщо ви допишете після імені таблиці WHERE і будь-яка умова, наприклад type='dog', то в результуючій вибірці отримаєте тільки один рядок з вихованцем по імені Edison. На малюнку нижче показаний приклад. Не звертайте поки уваги на оператор ORDER BY, тут він не грає ніякої ролі, і про нього мова піде трохи пізніше.


MySQL select select from: оператор вибірки
Варто відзначити, що після WHERE також можна писати кілька умов, проте вже не через кому. Для цієї мети ви повинні використовувати такі ключові слова, як AND або OR. Все залежить від того, яким чином ваші умови повинні дотримуватися. Якщо вас цікавить результат, що задовольняє всім зазначеним вами умовами, тоді між ними має перебувати AND, якщо ж результат повинен відповідати хоча б одному з них, тоді використовуйте OR.

Оператор ORDER BY

Ми згадували, що крім WHERE в операторі SELECT є безліч інших ключових слів, за допомогою яких можна маніпулювати результуючої вибіркою так, як потрібно в конкретній ситуації. Одним з таких «ключів» є ORDER BY. Він дозволяє сортувати результати вибірки по певному полю, як за зростанням, так і за спаданням. Для цього досить лише вказати після нього ім'я стовпця, за значеннями якого вам потрібно відсортувати дані. Важливо дотримати кілька умов: перше – ім'я, вказане в операторі ORDER BY, обов'язково має бути присутнім і в самому SELECT; друге - ORDER BY необхідно поміщати в самому кінці запиту.
MySQL select select from: оператор вибірки
За замовчуванням сортування виконується за зростанням (ASC), але якщо вам потрібно відсортувати результат за спаданням, напишіть після імені поля замість ASC ключове слово DESC.

Висновок

Ми розглянули основні, але далеко не всі інструменти оператора MySQL select from. SELECT, крім зазначених вище, має масу інших функцій, що дозволяють гнучко і ефективно отримувати дані з БД.

Популярі новини
Загрузка...