"Майнкрафт": персонажі - самі дурні НПС

256 0 Новини високих технологій

"Майнкрафт" – проста і водночас дуже складна гра в жанрі "пісочниця". Проста генерація світу, нескінченні биомы і локації, динамічні бої з низкополигональными і квадратними супротивниками, а також будівництво. Окремих слів заслуговують персонажі в "Майнкрафте".

"Майнкрафт": персонажі - самі дурні НПС

Дурненький ІІ

Багато сучасні ігри маю спільну проблему – це ІЇ. Штучний інтелект НПС завжди був наріжним каменем. Однак у багатьох захоплюючих іграх НПС діють логічно і обгрунтовано, вони взаємодіють з навколишнім світом і використовують його. Персонажів у "Майнкрафте" це не стосується. Місцеві НПС надзвичайно дурні. Не можна сказати, що ними взагалі керує хоч що-небудь, схоже на ШІ.


Про них мало що можна сказати. Всі їх взаємодія з світом зводиться до стояння на одному місці, рідкісним хаотичним переміщенням і порятунку від агресивних монстрів. Час від часу гравець активує скрипт, який дозволяє торгувати з ними. Однак це лише мирні або нейтральні НПС, що ж можна сказати про інших? Інші персонажі в "Майнкрафте" теж не відрізняються кмітливістю. Велика частина з них агресивна і сильно заскриптована. Вони можуть битися між собою, але це не прояв ШІ, а звичайне спрацьовування скрипта. При наближенні до них гравця вони починають нападати. Вони застосовують максимально простий набір атак і зовсім не використовують навколишній рельєф. Гравець може запросто їх обхитрити.

Сила в модах

Модифікації здатні кардинально змінити весь ігровий процес. Вони бувають глобальними і невеликими. Глобальні моди змінюють, в буквальному сенсі, всі навколо. Змінюються текстури, додаються моделі і навіть стиль гри піддається змінам. Невеликі модифікації змінюють або текстури, або додають моделі, або роблять ІІ набагато більш розумним. В результаті цього персонажі в "Майнкрафте" стають цікавішими. Вони більше не доброзичливі і можуть атакувати, вони починають використовувати зброю, зілля і навіть укриття. Агресивні НПС стають ще більш небезпечними. Деякі з них отримують здатність підкоряти інших. Іншими словами, модифікації можуть змусити персонажів жити своїм життям, яка мало залежить від гравця. Особливо це стосується тих модів, які додають держави і фракції.


Прокачування

Тим, хто награв кілька сотень годин, звичайний ігровий процес здається нудним. Якщо таке відбувається, рятує мод на прокачування персонажа в "Майнкрафте". Гра стає повноцінною РПГ. Прокачувати можна не тільки головного героя, але і власне поселення і навіть супутників. Звісно, цікавіше ситуація з головним героєм.
"Майнкрафт": персонажі - самі дурні НПС
В залежності від модифікацій він володіє різними вміннями. Цікаво те, що не всі вони однаково корисні. Деякі здібності дозволяють підвищити витривалість і регенерацію, а інші - раз в день спавнить тортик. Список прокачування здібностей залежить від конкретної модифікації.

Популярі новини
Загрузка...