QkSee: що за програма і як її видалити цілком і повністю

396 0 Новини високих технологій

Деякі користувачі комп'ютерів, так чи інакше пов'язані з інтернет-серфінгом, іноді стикаються з невідомо звідки взявся в системі процесом QkSee. Що за програма і як її видалити (а зробити це потрібно в обов'язковому порядку), зараз і буде розглянуто. Для цього можна використовувати кілька простих методик.

QkSee: що за програма?

На жаль, доведеться засмутити всіх користувачів відразу: QkSee – це вірус, що представляє собою категорію так званих викрадачів браузерів.
QkSee: що за програма і як її видалити цілком і повністю
Як правило, особливо критично на систему цей вірус не діє. Тобто працездатність не порушується, але от при доступі в інтернет починаються проблеми, про що буде сказано трохи пізніше.

Як програма проникає на комп'ютер і впливає на систему

Отже, подивимося на природу вірусу. Що це за програма - QkSee, стане зрозуміло, якщо подивитися на те, як вона проникає в комп'ютерну систему і яку дія робить на неї. Зазвичай програма інсталюється в якості так званої партнерської програми, про що пересічний користувач може навіть не здогадуватися.


Більшість таких юзерів встановлюють деякі додатки, завантажені з сумнівних джерел або з сайтів, що містили піратський контент. Код вірусу як раз і чіпляється до установчого дистрибутиву, а в процесі інсталяції активується. Але ось користувачі бездумно клікають по кнопках продовження інсталяції, навіть не особливо розбираючись, які додаткові елементи або панелі встановлюються в систему.
QkSee: що за програма і як її видалити цілком і повністю
Тепер ще один аспект, пов'язаний з вірусом QkSee. Що за програма перед нами в самому широкому розумінні? Це фонова служба, яка після активації встановлює в браузери непотрібні плагіни, підміняє стартові сторінки і пошукові системи, перенаправляє користувача на сумнівні сайти, видає купу реклами і т. д. Але найголовніше полягає в тому, що з її допомогою, коли станеться глибока інтеграція в систему з створенням власних копій вірусу, може бути вкрадена і персональна інформація користувача. Саме тому при появі перших ознак зараження необхідно видалити цю загрозу, не зволікаючи ні секунди.


QkSee: що за програма і як видалити її стандартним методом?

Тепер кілька слів про деінсталяції. Сам вірус від користувача не ховається, тому у вирішенні проблеми того, як видалити програму QkSee, можна використовувати стандартну методику, яка застосовується в системах Windows.
QkSee: що за програма і як її видалити цілком і повністю
Для початку заходимо в розділ програм і компонентів, розташований в «Панелі управління», знаходимо компонент QkSee і виробляємо звичайну процедуру деінсталяції. Правда, перед цим потрібно відключити процес QkSee.exe в «Диспетчері завдань» і видалити цей компонент з меню автозавантаження в конфігурації системи («Виконати» - msconfig – «Автозавантаження»), а у випадку з Windows 10 використовувати ключ автозавантаження в «Диспетчері завдань». Після цього потрібно знайти і видалити файли в Провіднику, а потім викликати редактор системного реєстру (команда regedit в консолі «Виконати») і задати пошук за назвою (QkSee), після чого видалити всі знайдені ключі і запису. Наостанок бажано перевірити систему яким-небудь оптимізатором начебто CCleaner.
Зауважте, про застосування антивірусного ПО мова не йде, оскільки програма здатна обходити захист тільки тому, що має статус довіреної.

Як видалити програму за допомогою спеціальних утиліт

Щоб заощадити час і не займатися ручним пошуком залишкових компонентів, краще використовувати вузькоспрямовані програми-видалення начебто Revo Uninstaller або iObit Uninstaller.
QkSee: що за програма і як її видалити цілком і повністю
В них відображається список, подібний до стандартного набору Windows, але спочатку проводиться видалення за допомогою вбудованого засобу системи, а потім слід глибоке сканування, після чого активується видалення залишкових компонентів, включаючи файли, теки і записи в реєстрі.

Налаштування в деяких браузерах

Але найголовніша проблема полягає в тому, що навіть після видалення вірусу, його складові компоненти можуть залишитися в браузерах у вигляді розширень і доповнень. Тому їх тут потрібно прибрати.
QkSee: що за програма і як її видалити цілком і повністю
У Google Chrome в адресному рядку вводиться chrome://extensions, в списку встановлених плагінів знаходиться потрібний компонент, що відключається, а потім видаляється шляхом натискання на значок корзини. У Mozilla Firefox в якості адреси потрібно прописати about:addones, на вкладці розширень знайти QkSee, а потім, як і в попередньому випадку, вимкнути і видалити його. В Internet Explorer операції ідентичні. Тільки для доступу до налаштувань використовується поєднання Alt + X, після чого вибирається розділ надбудов, де компонент QkSee, знову ж таки, відключається і видаляється. Загальним правилом для всіх веб-браузерів є перезапуск програм після відключення і видалення вищевказаного доповнення.

Замість підсумку

Такий вірус QkSee. Що це за програма, загалом-то, вже зрозуміло. Вона багато в чому схожа на ідентичні їй аплети. Особливу загрозу на перших порах вірус не несе, тому при перших ознаках зараження слід використовувати негайне видалення. Якщо цього не зробити, наслідки, коли вірус адаптується в системі і наробить власних копій, можуть бути досить серйозними. Що ж стосується вибору інструменту видалення, антивірусне ПЗ тут особливо не допоможе, тому доведеться використовувати ручне видалення або задіяти спеціальні програми. На крайній випадок можна, звичайно, перевірити систему за допомогою сканера Anti-Malware, але, як показує практика, надії на те, що вірус буде знайдений і вилучений повністю, немає (особливо це стосується ситуациий, коли загроза проникла в систему дуже глибоко). Але в деяких випадках на перших порах зараження така методика може спрацювати, так що нехтувати цим варіантом не варто.

Популярі новини
Загрузка...