Як на ноутбуці відключити вай-фай? Як змінити пароль на вай-фай

695 0 Новини високих технологій

Бажання відключити вай-фай на ноутбуці може виникнути з різних причин. Наприклад, ви знаходитесь в дорозі. Немає ніякого інтернету, і передавач просто витрачає заряд лептопа на пошук неіснуючих мереж. Або ж у вас підключений до ноутбука провідний інтернет, і вам цей самий вай-фай і даром не потрібний. У будь-якому випадку потрібно знати, як на ноутбуці відключити вай-фай. Та ж історія і з заміною пароля. Якщо ви помітили, що до вашої мережі присмоктався "вампір", то найкращий варіант - дізнатися, як змінити пароль вай-фай, і зробити це. Так що цей невеликий "лікнеп" буде корисний кожному.


Як на ноутбуці відключити вай-фай? Як змінити пароль на вай-фай

На що може вплинути відключення вай-фай?

Це законне питання, оскільки кожен хоче знати про можливі ризики, наслідки і бонуси. В принципі, якщо мережа вай-фай відключена на вашому лептопі, то нічого страшного не станеться. Ну пропаде інтернет. Тільки і всього. Натомість ви отримаєте відмінний бонус: ваш ноутбук зможе набагато довше працювати від акумулятора. У деяких випадках це має вирішальне значення. А інтернет не так вже і важливий. Прожити можна і без нього. Така ж історія і з заміною пароля. Але тут все трохи складніше. Ваш ноутбук перестане автоматично підключитися до точки доступу, оскільки пароль було змінено. Доведеться наново настроювати підключення. Тільки і всього. Зате, якщо ви придумаєте "зубодробильних" пароль, то жоден зловмисник не зможе більше нахабно підключатися до вашого вай-фай і безсоромно користуватися благами халявного інтернету.

Lenovo. Відключення вай-фай

Як відключити вай-фай на ноутбук "Леново"? Це можна зробити кількома способами. Перший - використання гарячих клавіш лептопа. У більшості моделей для відключення вай-фай досить натиснути комбінацію клавіш Fn+F5. Це відразу ж відключить передавач. Ввімкнути мережу можна тією ж комбінацією. Всі включається і вимикається дуже швидко.


Як на ноутбуці відключити вай-фай? Як змінити пароль на вай-фай
Але є в деяких моделях (особливо старих) перемикач, розташований на корпусі пристрою. Він може перебувати де завгодно: збоку, спереду, ззаду. Але він є. Для відключення передавача досить пересунути перемикач в положення "Викл" - мережу і тут же вимикається. Це апаратний спосіб відключення вай-фай. А перший був програмним, який спрацьовує тільки в тому випадку, якщо на ноутбуці встановлено необхідні системні драйвери.

Ноутбуки ASUS

У випадку з корейським виробником все виглядає дещо інакше. Багато моделей оснащені гарячими клавішами для відключення вай-фай передавача, але у кожної моделі може бути своя комбінація. Особливого сталості тут немає. Як відключити вай-фай на ноутбук "Асус"? Для цього потрібно натиснути комбінацію клавіш Fn+F2. Якщо це допоможе, то нам не доведеться вдаватися до пошуку інших методів.
Як на ноутбуці відключити вай-фай? Як змінити пароль на вай-фай
Якщо ж ця комбінація не спрацювала, то доведеться уважно вивчити піктограми, зображені на функціональних кнопках. Шукайте щось схоже на малюнок передавача з сигналом. Якщо знайшли - сміливо тисніть. Якщо ваш лептоп настільки старий, що іконки стерлися, то потрібно спробувати випадкові комбінації. Хоч одна так спрацює. Все, що ви ненароком вимкніть, можна буде запросто включити знову. Перейдемо до наступного пункту інструкції "Як на ноутбуці відключити вай-фай".

Використовуємо системні можливості

Якщо гарячі клавіші ноутбуків якоїсь причини не працюють, то можна скористатися альтернативним варіантом - системними опціями. Як на ноутбуці відключити вай-фай з допомогою можливостей операційної системи? Дуже просто. У Windows десятою і восьмий версії досить клацнути лівою кнопкою миші по зображенню вай-фай в системному треї. Тут же вискочить бічне меню, в якому досить пересунути повзунок у положення "Викл". Передавач тут же вимикається.
Як на ноутбуці відключити вай-фай? Як змінити пароль на вай-фай
З сімкою все трохи складніше. Там немає опції вимкнення вай-фай прямо з інтерфейсу. Для відключення доведеться клацнути правою кнопкою миші на значку вай-фай, перейти до пункту меню "Центр управлінням мережами і загальним доступом", далі на вкладку "Зміна параметрів адаптера". Тут вибираємо наше бездротове з'єднання, клацаємо правою кнопкою миші і вибираємо пункт "Вимкнути". Трохи складніше, ніж у вісімці та десятці. Але результат той же.

Заміна пароля вай-фай

Зміна пароля від вай-фай проводиться у налаштуваннях самого роутера (маршрутизатора). Послідовність дій залежить від конкретної моделі і виробника. Але в загальному і цілому алгоритм заміни схожий. Тому розглянемо приклад зміни пароля на роутері від "Асус".
Як на ноутбуці відключити вай-фай? Як змінити пароль на вай-фай
Для початку потрібно увійти в меню роутера. Для цього в рядок адреси в браузері вводимо http://1921681.1. Нас ввічливо попросять ввести логін і пароль. В обох полях вводимо слово admin. Тепер ми в меню роутера. Шукаємо пункт "Налаштування", потім "Бездротова мережа" і "Загальні". Пароль від вай-фай прихований під зірочками в полі "ключ WPA". Саме в це поле нам і потрібно ввести новий пароль. Після введення натискаємо кнопку "Застосувати". Всі. Пароль успішно змінено. Тепер безкоштовний вай-фай ноутбука не дістанеться іншим.

Загальні рекомендації по вибору пароля

Перед тим як дізнатися, як змінити пароль вай-фай, потрібно усвідомити деякі особливості створення нового пароля для того, щоб вашу мережу вай-фай було важко зламати. За замовчуванням сучасні мережі із захистом використовують восьмизначний пароль. Але вісім знаків - це мінімум. Насправді в паролі може бути будь-яка кількість символів. І чим більше, тим краще.
Як на ноутбуці відключити вай-фай? Як змінити пароль на вай-фай
Для створення пароля краще всього використовувати комбінацію з випадкових цифр, великих і звичайних літер англійської мови. Причому, ніж випадкові комбінація, тим краще. Тим більше можна сподіватися, що пароль встоїть навіть проти самих витончених методів злому. Все інше відноситься до чисто технічної сторони питання. Для створення випадкового пароля краще скористатися онлайн-генераторами. Ні в якому разі не використовуйте імена, або загальні назви. Для найкращого результату використовуйте таким методом: візьміть вісім випадкових слів і з кожного виберіть однієї випадкової букві. Це не дасть зловмисникам легко зламати захист.

Який сертифікат використовувати?

Сертифікат безпеки забезпечує захист з'єднання. Чим вона досконаліша, тим безпечніше. На сьогоднішній день існують типи сертифікатів WEP, WPA-PSK і WPA-PSK2. Перші два безнадійно застаріли. Та й у свої кращі роки вони були досить дірявими. А ось останній на сьогоднішній день самий захищений. Його і треба використовувати. Оскільки з'єднання повинне бути надійно захищене від проникнення ззовні. Головне - запам'ятати, що яким би безпечним сертифікат не був, він перетворюється в ніщо при слабкому пароль. Якщо у вас пароль - чотири одиниці, то ніякої супер захищений сертифікат безпеки вам не допоможе. Будь-яка мавпа з клавіатурою зможе зламати ваш wi-fi. Ноутбук теж виявиться під ударом, якщо у вас включений загальний доступ до файлів і папок.

Який вибрати тип шифрування?

Тут все просто. З кожним сертифікатом йде свій тип шифрування. Якщо його поміняти довільно, то вай-фай просто не буде підключатися. Вже застарілий і небезпечний тип TKIP вживався разом з WEP-сертифікатом. Само собою зрозуміло, що тепер її використання буде неможливо. А ось з WPA-PSK2 використовується тип шифрування AES, який куди надійніше свого предка. Якщо ви спробуєте примусово змінити тип шифрування, то у вас просто не буде з'єднання. Так що не треба експериментувати.
Як на ноутбуці відключити вай-фай? Як змінити пароль на вай-фай
Тип шифрування впливає безліч чинників. Але найважливіший з них - безпека. Чим досконаліше шифрування, тим складніше зламати з'єднання. Але запам'ятайте, що стовідсотково надійних способів захисту не існує. Навіть найдосконаліший тип шифрування може бути зламаний на раз-два яким-небудь хакером-самоучкою. Так що найкращий варіант добитися максимальної безпеки - змінювати пароль хоча б раз на місяць.

Висновок

Завдяки цьому невеликому "лікнепу" ви дізналися, як на ноутбуці відключити вай-фай і змінити пароль на роутері. Також була вельми корисною інформація про сертифікати безпеки і типи шифрування. Тепер ви з легкістю зможете зробити все необхідне. Головне - чітко дотримуватися даної інструкції і не займатися самодіяльністю. Інакше можна таких справ накоїти, що ніякої спеціаліст потім не в змозі виправити.

Популярі новини
Загрузка...