Не відкривається «Яндекс-браузер або послуги: що робити?

700 0 Новини високих технологій

Багато користувачів, постійно використовують інтернет-серфінг, воліють в роботі застосовувати популярний браузер Yandex. Незважаючи на всі його достоїнства, буває і таке, що він просто перестає працювати. При цьому і деякі служби можуть перестати функціонувати (наприклад, не відкривається «Яндекс.Пошта»). Подивимося, які причини можуть викликати збої, і що робити у найпростішому випадку для усунення неполадок.

Не відкривається «Яндекс-браузер» або служба: можливі причини

Як і будь-яке інше програмне забезпечення, і браузер, і додаткові сервіси Yandex використовують в якості платформи операційні системи (стаціонарні або мобільні).


Не відкривається «Яндекс-браузер або послуги: що робити?
Але ось причинами того, що не відкривається «Яндекс» (веб-браузер, і супутні сервіси на зразок пошукової системи або пошти), більшість фахівців називає:
 • відсутність підключення до інтернету;
 • вірусне вплив;
 • захаращені куки і кеш;
 • занадто велика кількість встановлених доповнень;
 • блокування з боку брендмауера;
 • неправильні сертифікати SSL;
 • технічні роботи на сайті.
 • Не відкривається «Яндекс-браузер»: що робити в першу чергу?

  Думається, з першим пунктом все зрозуміло. В якості вирішення проблеми того, що не відкривається «Яндекс-браузер» або сервіс, можна використовувати перевірку інтернет-з'єднання, звичайну перезавантаження комп'ютера або мобільного пристрою і навіть відновлення системи.
  Не відкривається «Яндекс-браузер або послуги: що робити?
  Однак, як показує практика, зазвичай причина не в цьому. У більшості випадків помилка, при якому не те що не відкривається вікно в «Яндекс-сервісах», але і не запускається сам браузер, відбувається з вини вірусного впливу. Хоча і вважається, що сервіси і браузер цього розробника мають досить серйозний захист, але і вони не застраховані від проникнення загроз через програмні проломи. При всьому цьому іноді штатні антивірусні пакети не визначають, що перед ними загроза. Такі випадки спостерігаються, коли додаток, яке встановлюється в тлі, позначено як довірена.


  Не відкривається «Яндекс-браузер або послуги: що робити?
  Що робити в цьому випадку? Потрібно використовувати сторонній сканер (бажано портативного типу). Чудово підійдуть утиліти начебто Dr. Web CureIt!, KVRT або щось ще. Проте найпотужнішим засобом вважаються програмні утиліти дискового типу з загальною назвою Rescue Disk. При їх використанні можна завантажити сканер з оптичного або USB-носія ще до запуску операційної системи і провести повну перевірку із застосуванням поглибленого аналізу. Повірте, такі програми здатні виявляти навіть самі добре законспіровані віруси, не кажучи вже про тих, які постійно «висить» в оперативній пам'яті.

  Чистимо куки і кеш

  З іншого боку, проблема того, що не відкривається «Яндекс-браузер», може полягати в самій банальної причини переповнення кеша і наявності тимчасових файлів cookies.
  Не відкривається «Яндекс-браузер або послуги: що робити?
  Що робити в цьому випадку? Як вже зрозуміло, весь цей мотлох слід грунтовно почистити. Але адже браузер не відкривається! Як вчинити? Тут на допомогу прийдуть програми-оптимізатори зразок CCleaner, Advanced System Care, AVZ TuneUp та інші. Вони можуть без участі користувача повністю очищати вищевказані елементи, причому абсолютно для всіх інтернет-браузерів, встановлених в системі, а не тільки для одного, використовуваного за замовчуванням.

  Відключаємо непотрібні доповнення

  Ще одна причина того, що не відкривається «Яндекс» (наприклад, стартова сторінка або служба пошуку), полягає в тому, що в самому браузері включено занадто багато додаткових модулів (розширень і доповнень). В цій ситуації слід зайти в настройки браузера (в меню використовується відповідний розділ) і відключити або видалити все непотрібне. За великим рахунком для зручності можна залишити тільки компоненти Flash (або Macromedia Adobe), ну і на всяк випадок – AdBlock (утиліту, яка блокує появу спливаючих вікон і реклами). Хоча і це додаток може викликати проблеми, тому роботу браузера потрібно перевірити при відключеному стані.

  Відключаємо брендмауер

  Ще одна неприємність в плані того, що не відкривається «Яндекс» виходить від власних засобів захисту Windows-систем. Можливо, на якомусь етапі доступу до сервісів відбувається їх блокування.
  Не відкривається «Яндекс-браузер або послуги: що робити?
  У найпростішому випадку брендмауер або захисник можна відключити, після чого подивитися, як буде працювати браузер або сервіс, до якого здійснюється спроба доступу. У більш складному варіанті для сервісів у налаштуваннях брендмауера доведеться створити нове правило винятків. На всяк випадок, до речі, слід знайти файл Hosts, який знаходиться в папці etc директорії Drivers, яка розташована в каталозі System32 системної папки. Вміст файлу знизу після рядка зазначення адреси 12700.1 не повинно бути ніяких інших записів. Якщо вони там є, можливо, задані адреси якраз і мають безпосереднє відношення до сервісів «Яндекса».

  Проблеми з поштою і методика усунення неполадок

  Нарешті, однією з головних проблем можна назвати ситуацію, коли не відкривається «Яндекс.Пошта». Зазвичай проблеми пов'язують з тим, що в даний момент на сайті сервісу виробляються якісь технічні роботи чи обслуговування. Однак найчастіше відбувається відображення повідомлення про застарілих сертифікатах.
  Не відкривається «Яндекс-браузер або послуги: що робити?
  У такій ситуації для початку потрібно перевірити правильність адреси посилання на поштовий сервер mail.yandex.ru). Можливо, доведеться покопатися в налаштуваннях антивіруса і встановити відповідний SSL сертифікат, що підтверджує справжність видавця, вручну. Іноді може допомогти вказівка в адресі http, а захищеного варіанти з'єднання https.

  Висновок

  Ось загалом і все, що стосується проблеми того, коли не відкривається «Яндекс» (сервіси або браузер). Усунути неполадки можна вищенаведеними способами, тільки для початку потрібно з'ясувати причину збою, а тільки потім застосовувати якесь певне рішення. Дуже може бути, що проблема сталася справді внаслідок технічного обслуговування сайту. Хоча не виключається і варіант збою самого програмного забезпечення браузера. Як варіант, можна спробувати його видалити, після чого заново інсталювати.

  Популярі новини
  Загрузка...