Як подивитися характеристики ноутбука на Windows XP, 7 8 або 10

1381 0 Новини високих технологій

Нерідко зустрічається ситуація, коли користувач купує, наприклад, маленький потужний ноутбук, але першого погляду на придбану модель йому недостатньо. Хочеться дізнатися відомості про всю начинку, що в ньому встановлена (і програмна, і «залізна»). Зрозуміло, що продавець розповість, який це ноутбук, інструкція також містить основні відомості про всіх компонентах. Але адже користувач сам хоче переконатися, що все заявлене відповідає дійсності. Є кілька основних методик, які дозволяють отримати інформацію абсолютно про всіх параметрах пристрою буквально протягом декількох секунд, причому незалежно від того, яка саме модифікація ОС встановлена у кожній конкретній моделі.


Ноутбуки: характеристики моделей. На що слід звернути увагу?

Природно, в першу чергу грає роль візуальний огляд. Будь то маленький потужний ноутбук або ж ігрова система досить значних розмірів, потенційний покупець спочатку звертає увагу на екран. Тут важливо знати діагональ і дозвіл екрана.
Як подивитися характеристики ноутбука на Windows XP, 7 8 або 10
Потім починаються питання приводу встановленого процесора, обсягу оперативної пам'яті, графічного адаптера, звукової системи і т. д. Самі допитливі покупці намагаються докопатися до того, які у пристрої є роз'єми, які програмні компоненти встановлені і т. д. і т. п. Ось і виходить, що технічні характеристики ноутбука включають в себе відомості і про програмної і апаратної частини. Далі пропонується кілька методів, що дозволяють отримати вичерпну інформацію про всіх параметрах будь-якої моделі ноутбука або стаціонарного комп'ютера. Всі вони застосовні до систем, починаючи з XP і закінчуючи 10.


Як подивитися характеристики ноутбука найпростішим методом?

Найпростіший метод, який звикло використовувати більшість користувачів, полягає в тому, щоб переглянути мінімальні характеристики з визначенням моделі і типу процесора, оперативної пам'яті і встановленої версії (модифікації) операційної системи.
Як подивитися характеристики ноутбука на Windows XP, 7 8 або 10
Дізнатися такі параметри ноутбука можна стандартним способом, який полягає в тому, щоб викликати контекстне меню правим кліком по значку комп'ютера (або на відповідному рядку в «Провіднику» Windows 10) і використовувати розділ властивостей. Але тут є тільки мінімум базової інформації. Докладних характеристик з цього розділу, що називається, не вичавиш.

Використання відомостей про систему

Говорячи про те, як подивитися характеристики ноутбука в розширеному варіанті, слід використовувати спеціальну системну утиліту Msinfo32. Викликати даний розділ можна однойменною командою, яка вводиться в спеціальній консолі «Виконати», причому запускати її від імені адміністратора зовсім необов'язково. Тут вже більше відомостей. Тут представлені не тільки базові параметри ноутбука, але і деякі додаткові дані, що включають в себе номер складання системи, версію BIOS, відомості про материнській платі, режимі Hyper-V і т. д. Окремо виділені категорії апаратних ресурсів, компонентів і програмного середовища, в яких можна отримати навіть інформацію про файли драйверів пристроїв. Це, правда, в більшості своїй мало хто звертає увагу. Однак відразу можна порадити подивитися розділ пристроїв з неполадками. В ньому можна ще до придбання ноутбука виявити деякі проблеми.
Але як правило, такі технічні характеристики ноутбука потрібні тільки фахівцям, досвідченим в роботі комп'ютерів, які відразу можуть вказати на відповідність завяленных параметрів дійсним або спрогнозувати, наскільки добре дана модель буде вести себе в експлуатації.

Перегляд встановлених пристроїв

В питанні того, як подивитися характеристики ноутбука або стаціонарного ПК, важливу роль відіграє перегляд встановлених апаратних компонентів (грубо кажучи, комп'ютерного «заліза»). У цьому сенсі незамінним помічником є «Диспетчер пристроїв», який викликається з «Панелі управління», розділу адміністрування комп'ютера або через команду devmgmt.msc в консолі «Виконати» (Win+R).
Як подивитися характеристики ноутбука на Windows XP, 7 8 або 10
Відразу потрібно сказати, що в основному списку відображаються не всі компоненти, тому слід задіяти команду відображення прихованих пристроїв. У представленому списку можна не тільки переглянути пристрою за назвою, але і визначити деякі їх характеристики, включаючи конфлікти або встановлені драйвери. Крім того, примітно, що всі компоненти, які з якихось причин не працюють або функціонують неправильно, відразу ж можна визначити по виділенню їх у списку жовтим маркером. Як кажуть, не потрібно бути семи п'ядей у чолі, щоб зрозуміти, що з такими пристроями є проблеми, і їх доведеться усувати.

Кошти платформи DirectX

Деякі рядові користувачі здогадуються, що у вирішенні проблеми того, як подивитися характеристики ноутбука, неоціненну допомогу може надати виклик діалогу мосту DirectX (dxdiag в меню виконання додатків). На базовій сторінці представлена інформація по процесору та оперативної пам'яті, встановленої ОС і її складанні, DirectX і т. д.
Як подивитися характеристики ноутбука на Windows XP, 7 8 або 10
Більш цікавою видається вкладка екрану. Тільки з її допомогою, на відміну від інших стандартних засобів, можна дізнатися об'єм виділеної пам'яті дискретної відеокарти (такі моделі в основному на ноутбуки середньої цінової категорії і встановлюються). Тут же можна побачити і дозвіл екрану з поточними налаштуваннями частоти оновлення і глибини кольору, не кажучи вже про версії та найменування драйвера.

Командний рядок

Нарешті, отримати необхідну інформацію про конфігурації можна навіть з використанням командного рядка (cmd) при введенні команди systeminfo.
Як подивитися характеристики ноутбука на Windows XP, 7 8 або 10
У цьому випадку представлені відомості пересічному користувачеві особливо нічого й не скажуть, а ось людям досвідченим така інформація може виявитися дуже корисною.

Сторонні утиліти і онлайн-моніторинг

Для перегляду характеристик ноутбука або ПК можна також використовувати і деякі сторонні програми.
Як подивитися характеристики ноутбука на Windows XP, 7 8 або 10
Серед найбільш популярних можна виділити CPU-Z/GPU-Z, Speecy, HWMonitor, AIDA64 PC Wizard та ін. В них інформація більш широка і включає в себе такі параметри, як температура процесора, швидкість обертання вентиляторів (кулерів) і т. д.
Як подивитися характеристики ноутбука на Windows XP, 7 8 або 10
Для багатьох моделей ноутбуків є і онлайн-підтримка. Наприклад, пристрої DELL при активному підключенні до інтернету можна повністю протестувати на спеціальній сторінці. По результату можна буде відразу ж визначити, чи не вносилися зміни в конфігурацію, і чи відповідає вона стандарту випускається моделі.
Як подивитися характеристики ноутбука на Windows XP, 7 8 або 10
Нарешті, деяку важливу інформацію можна переглянути навіть в налаштуваннях BIOS (модель процесора і жорсткого диска, розмір оперативної пам'яті, режим роботи вінчестера і багато іншого). Таким чином, отримати відомості про характеристики будь-якої моделі ноутбука або стаціонарного ПК можна будь-яким із наведених вище способів. Але щоб картина була найбільш повною, не варто обмежуватися тільки якимось одним методом, потрібно застосовувати їх у сукупності.

Популярі новини
Загрузка...