Як знайти і видалити вірус на "Андроїд"?

12183 0 Новини високих технологій

Як би не лаялися користувачі на те, що операційна система Android вразлива до різного роду вірусів, основна причина зараження – неграмотність самої людини. Яким чином в телефон або планшет потрапляє загроза? Наприклад, користувач захотів скачати ламану версію платній гри. Подібна маніпуляція в 80 % випадків загрожує зараженням вірусом. Ще одна поширена ситуація: приходить повідомлення в будь-якій соціальній мережі зі посиланням. Мало хто втримається від спокуси перейти по ній. На цьому етапі і проникає загроза безпосередньо в телефон. Про те, що робити і як уберегтися від подібної ситуації, поговоримо в цій статті.

Як знайти і видалити вірус на "Андроїд"?Підробки

Найчастіше вірус на «Андроїд» може ховатися під абсолютно нешкідливими додатками: браузерами, навігаторами, іграми, плеєрами, книгами і, що найцікавіше, антивірусами. Розрізняють два типи загроз. Один з них називається «підробкою». Він отримав свою назву не випадково. Такий компонент зовні може виглядати як відоме додаток, всередині ж мати шкідливий код. Подібна програма (віруси на «Андроїд» можуть маскуватися під улюбленими «ВКонтакте», «Однокласники» і так далі) при відкритті починає активно діяти.
Як знайти і видалити вірус на "Андроїд"?

«Троянський кінь»

Другий тип загроз отримав узагальнююче назва - «троянський кінь». Такі віруси більш шкідливі, їх важко вирахувати, відповідно, практично нереально видалити, якщо користувач - новачок. Вони вбудовуються в будь-часто запускається додаток на телефоні або планшеті, змінюючи його вихідний код.


Про способи видалення подібних загроз поговоримо нижче, однак потрібно знати, що велика їх частина розташовується в папці «Завантаження».
Як знайти і видалити вірус на "Андроїд"?

Чим небезпечні віруси?

Вірус на «Андроїд» може здійснювати безліч дій. Найбільш популярні розглянемо нижче.
 • Найпоширеніше дію, якою займається небезпечний компонент, що полягає у здійсненні дзвінків та відправлення повідомлень. Все це робиться у фоновому режимі, так що людина цього навіть не помічає. Дія вірусу припиняється, коли закінчуються кошти на рахунку. Після поповнення він знову активується.
 • Інший тип вірусів займається збором інформації та її відправкою на відповідні сервера. Як правило, під приціл потрапляють паролі і логіни, дані від банківських карт. Рідко коли віруси крадуть інформацію з самого пристрою.
 • Інші заражені компоненти блокують роботу смартфона або планшета, на який вони потрапили. Найчастіше вони є банерами, вимогающими гроші.
  Як знайти і видалити вірус на "Андроїд"?
 • Як відрізнити «здорове» додаток від вірусного?

  Переважна частина вірусів, які швидко і без проблем ставляться на пристрої, пишуться непрофесійними програмістами. Вони необхідні для легкого заробітку грошей. Саме тому обчислити подібні погрози досить просто – достатньо подивитися на список дозволів встановлюється додатка. Як тільки виявиться даний вірус на «Андроїд» (на телефоні або планшеті), і споживач його активує в системі, він тут же почне відправляти повідомлення на платні номери або дзвонити на них.
  Не всі програми працюють таким чином. Однак ці є найбільш поширеними і, до речі, легко устраняемими. На що звернути увагу при установці додатків зі сторонніх ресурсів? Перший дзвіночок - якщо програма робить незрозумілі запити про:
 • доступ до камери – значить, розробник захотів щось знімати;
 • доступ до пам'яті і інтернет-з'єднання – необхідні файли з телефону;
 • права адміністратора – потрібні для того, щоб заблокувати екран рекламою.
 • Якісний же вірус на «Андроїд» пізнати важче. Але слід насторожитися, якщо додаток завантажено з незрозумілого ресурсу і запитує права до здійснення платних функцій – такий софт на 99 % є вірусом.
  Як знайти і видалити вірус на "Андроїд"?

  Як видалити вірус, якщо є доступ до меню?

  Загальнодоступний і один з найпростіших способів, як позбутися від вірусів, описаний в даному розділі. Якщо споживач зрозумів, що в його телефоні або планшеті «оселилася» загроза, варто зробити активні дії:
 • Для початку необхідно відразу ж вийняти sim-карту. Такий крок допоможе убезпечити рахунок власника від непередбачуваних витрат.
 • Після цього по Wi-Fi слід завантажити будь-антивірус. Рекомендувати якийсь особливий не можна, так як більша частина відомих захисників оновлюється щоразу, тому всі вони є високоефективними. Найбільш популярні – «Доктор Веб», «Касперський».
 • Необхідно запустити детальну перевірку і видалити всі наявні загрози.
 • Після всієї процедури слід усунути антивірус.
 • Потрібно завантажити другий антивірус. Перший необхідно видалити з тієї причини, що іноді два подібних програм не можуть працювати одночасно на одному пристрої.
 • Після перевірки приладу і видалення всіх підозрілих програм необхідно у всього встановленого софта відключити доступ до прав адміністратора. Якщо ж раптом якась із програм не дає цього зробити (що вже змушує замислитися), потрібно прогрузить пристрій в безпечному режимі і зробити цю маніпуляцію з нього.
 • Після цього необхідно зайти в встановлені програми та видалити з приладу ті, які не є знайомими власнику.
 • Останній крок – перезавантажити пристрій.
 • Тим же, кому не допоміг вищеописаний спосіб, можна порекомендувати зробити скидання налаштувань до заводських. Як правило, це стирає всі віруси, які були встановлені. Але цей варіант не буде корисний для компонентів, що вбудовуються в саму систему. Отже, найбільш простий спосіб, як видалити вірус з телефону «Андроїда», вже детально описаний і зможе допомогти більшій частині споживачів. Якщо все ж самостійно усунути проблему не вийшло, то залишається одне – звернутися в сервісний центр.
  Як знайти і видалити вірус на "Андроїд"?

  Як усунути вірус з телефону або планшета, якщо немає доступу до меню?

  Як правило, до меню немає доступу в тому випадку, якщо екран «захоплений» банером, що вимагають поповнити рахунок номери телефону або банківської карти. Що ж робити в даній ситуації? Увага! Ні в якому разі не потрібно перераховувати гроші на вказані реквізити. Шахраї не розблокують телефон.
 • Перше, що необхідно зробити – прибрати з пристрою сім-карту. Інакше вірус може за короткий термін спустошити її.
 • Слід завантажити телефон в безпечному режимі. Не потрібно переживати: банер в цьому випадку не з'явиться, так як будуть працювати лише базові програми, необхідні для функціонування операційної системи.
 • Слід зайти в меню і відключити у всіх програм права адміністратора.
 • Необхідно видалити невідомі додатки.
 • Далі слід перезавантажити пристрій.
 • Якщо не допомогло, стандартний спосіб скидання налаштувань буде цілком розумним рішенням.

  Зміна прошивки

  Питання про те, як прибрати вірус з «Андроїда», який глибоко «вшился» в прошивку, цікавить багатьох людей. Розглянемо кілька дієвих способів. Відразу необхідно сказати, що банальний скидання налаштувань не допоможе. Подібні віруси вбудовуються в операційну систему і отримують root-права, яких (за стандартом) не має навіть сам користувач. Найбільш дієвим і, мабуть, самим простим для досвідчених власників рішенням є зміна прошивки. Якщо хвилює збереження всіх файлів, які є на пристрої, то завжди можна зробити «бекап». Однак у деяких приладів є така функція в загальному доступі, інші ж вимагають для цього права адміністратора. Прошивку найкраще качати з офіційного ресурсу. Якщо є бажання, можна встановити будь-яку іншу, не обов'язково ту, яка є заводський. Досить скористатися пошуковою системою і знайти потрібну версію для свого телефону.
  Як знайти і видалити вірус на "Андроїд"?

  Root-права

  Якщо споживач є просунутим користувачем, можна отримати root-права і вручну позбавиться від вірусу. Потрібно зауважити, що деякі загрози вважаються стандартними і особисто виробником вбудовуються в систему. Найчастіше подібний софт не займається викачуванням грошей або даних. Такий вірус просто зрідка виводить поверх вікон рекламу. Закрити її можна за допомогою «хрестиків». Багато хто задається питанням: "Як видалити віруси з «Андроїда» через комп'ютер і чи реально це зробити?" Саме таким чином часто користувач і одержує права суперадміністратора. До речі, міняти прошивку можна також і через комп'ютер. Інструкції по установці root-прав є в інтернеті. Від себе додамо, що такий спосіб підійде тим, хто знає, яке саме додаток є вірусним.

  Підсумок

  Стаття докладно описує стандартні і більш складні способи порятунку свого пристрою від заражених компонентів. Тепер не так страшно боротися з проблемою, коли не видаляє віруси з «Андроїда». Подібні системні загрози можуть викликати серйозні наслідки, якщо не впоратися з ними заздалегідь. Тому варто бути максимально пильним. Не потрібно завантажувати ігри з сторонніх джерел або переходити за дивним посиланнях. Щоб видалити вірус з телефону (Android) через комп'ютер, необхідно володіти потрібними навичками. А якщо їх немає, краще всього звернутися або до друзів, які вже неодноразово змінювали собі прошивку або встановлювали root-права, або в сервісний центр.

  Популярі новини
  Загрузка...