Gigabyte G31M ES2L: характеристики, фото та відгуки. Порівняння з конкурентами

495 0 Новини високих технологій

Материнська плата початкового рівня Gigabyte G31M ES2L націлена на нішу найменш продуктивних систем. З її допомогою можна зібрати відмінний офісний системний блок, здатний вирішувати найпростіші завдання. Також вона може вписатися до складу домашнього комп'ютера в тому разі, коли немає необхідності у високому рівні продуктивності.

Gigabyte G31M ES2L: характеристики, фото та відгуки. Порівняння з конкурентами

Ніша системної плати

На збірку ультрабюджетних обчислювальних систем націлена системна плата Gigabyte G31M ES2L. У неї дуже скромні технічні специфікації і для чогось більшого вже точно її можливостей буде недостатньо. Вона відмінно підійде для домашнього комп'ютера початкового рівня або офісної обчислювальної машини, до завдань якої входять текстові процесори або браузери. Додатковим аргументом в подібному позиціонування даного продукту є те, що він оснащений вбудованою графічною підсистемою. За рахунок цього можна істотно заощадити при складанні бюджетного ПК з тієї причини, що немає необхідності купувати окремо дискретну відеокарту, а можна використовувати вбудоване рішення.


Комплектація

Як і у будь-якого іншого аналогічного рішення, досить скромна комплектація в Gigabyte G31M ES2L. До неї входить лише найнеобхідніше. У цей список даний провідний виробник включив наступне:
 • Материнська плата.
 • Спеціальна заглушка для задньої стінки корпусу системного блоку.
 • Набір шнури для підключення накопичувачів.
 • Розширене керівництво по монтажу і використання пристрою.
 • Диск з повним набором драйверів. Також на ньому можна знайти різне спеціалізоване програмне забезпечення і документацію в електронному вигляді.
 • Гарантійний талон.
 • Наклейку з логотипом компанії-виробника.
 • Gigabyte G31M ES2L: характеристики, фото та відгуки. Порівняння з конкурентами  Сокет і чіпсет

  Процесорний роз'єм, який лежить в основі Gigabyte GA G31M ES2L - це LGA775. На сьогоднішній день ця комп'ютерна платформа застаріла, але для офісних завдань її можливостей буде більш ніж достатньо. Як нескладно визначити по абревіатурі системної плати, вона базується на наборі системної логіки G31 від компанії "Інтел". Серед даного набору чіпсетів - це молодша модель з найменшим функціональним набором. Вона складається з північного мосту 80G31 і південного - ICH7 або NH82801GN. Перший з них забезпечує взаємодію обчислювальної системи з оперативною пам'яттю та периферійними пристроями, підключеними до портів системної плати. А другий є проміжною ланкою між внутрішніми контролерами, встановленими в слот розширення, і материнської платою.

  Процесорні пристрої, які підтримуються даною материнською платою

  Бездоганним списком підтримуваних процесорів в рамках платформи LGA775 може похвалитися дана материнська плата. У неї можна встановити такі моделі ЦПУ:
 • Одноядерний Celeron і двоядерний Celeron-D. Ці чіпи найбільш оптимально підходили для створення офісних ПК з мінімальним швидкодією. На подібному системному блоці функціонував відмінно "Ворд", "Ексель" і різні браузери. Також відтворювати різні мультимедійні файли на такому апаратному забезпеченні можна було.
 • Вище в ієрархії розташовувалися одноядерні Pentium 4 і двоядерні Pentium-D. Такі чіпи виглядали цілком достойно в ігрових додатках, і на їх основі можна було реалізувати обчислювальну систему середнього рівня.
 • Максимальною швидкодією в рамках LGA775 могли похвалитися ПРОЦЕСОРИ серії Core 2 з приставками Duo (2 ядра з поліпшеною архітектурою і просунутим швидкодією) і Quad (4 аналогічних обчислювальних модуля).
 • Найбільш часто в зв'язці з розглянутої системною платою можна було зустріти процесори серій Celeron або Pentium. Причому, як у двоядерному виконанні, так і в одноядерному. А ось використання більш продуктивних процесорних рішень було недоцільним з тієї причини, що такий функціональності материнської плати для розкриття можливостей ПРОЦЕСОРІВ серії Core 2 було недостатньо.
  Gigabyte G31M ES2L: характеристики, фото та відгуки. Порівняння з конкурентами

  Оперативне запам'ятовуючий пристрій. Його контролер

  Материнська плата Gigabyte G31M ES2L укомплектована двоканальним контролером оперативного запам'ятовуючого пристрою, який, як було вже зазначено раніше, входив до складу північного мосту чіпсету G31. У списку підтримуваних видів ОЗП присутній лише DDR2. Значення частоти, на якій працювали мікросхеми оперативної пам'яті, могли бути рівні 667 або 800 МГц. Також можна було встановити і більш швидкісну планку з робочою частотою до 1066 МГц, але особливого виграшу в продуктивності це не давало. Максимальний обсяг ОЗУ міг бути дорівнює 4 Гб. Тобто, на даній материнській платі можна було встановити лише 2 планки по 2 Гб.

  Можливості установки додаткових контролерів

  Плата Gigabyte GA G31M ES2L була оснащена всього лише трьома видами слотів розширення. Один з них - PCI. У нього встановлювалися застарілі модифікації внутрішніх контролерів. Можна в такій платі було використовувати і нові версії таких контролерів. В цьому випадку потрібно вже було застосовувати слот PCI-E 1X. Для дискретної графіки потрібно було використовувати PCI-E 16X. В останньому випадку на базі такої материнської плати можна було навіть зібрати ігровий ПК початкового рівня з непоганим запасом продуктивності.
  Gigabyte G31M ES2L: характеристики, фото та відгуки. Порівняння з конкурентами

  Інтегрована графічна підсистема

  До складу даної системної плати включений вбудований графічний прискорювач. Його модель GMA 3100 від "Інтел". Здійснювати вивід зображення він може лише за допомогою роз'єму VGA. Швидкодія цього акселератора мінімальне, і його лише достатньо для вирішення найбільш простих завдань. Як же відеобуфера він використовує частину системної оперативної пам'яті.

  Порівняння з аналогами

  Системна плата GA-G41M ES2L є прямим спадкоємцем Gigabyte G31M ES2L. Характеристики цих моделей були вельми схожі. Тільки от архітектурні рішення, реалізовані в більш свіжому виконанні, дозволяли йому показувати в тестах більш високі результати. Але різниця була не настільки вже й великий. Якщо ж порівняти дану системну плату з сучасними аналогічними продуктами, наприклад системною платою на базі набору мікросхем Н61 для LGA1155 то різниця буде вже досить великий.
  Gigabyte G31M ES2L: характеристики, фото та відгуки. Порівняння з конкурентами

  Підсумки та відгуки

  На момент виходу Gigabyte G31M ES2L дозволяла створити недорогі комп'ютерні системи з низьким рівнем швидкодії, якого було достатньо для вирішення найбільш простих завдань. Подібні обчислювальні системи і донині активно експлуатуються. І їх можливостей ще довго буде вистачати для обробки найбільш простого програмного коду. Саме на це і вказують в своїх відгуках власники таких обчислювальних систем.

  Популярі новини
  Загрузка...