Процесор Intel Core i3-550: характеристики, порівняння з конкурентами та відгуки

277 0 Новини високих технологій

Процесорний пристрій середнього рівня з хорошими технічними характеристиками і прийнятним швидкодією для обчислювальної платформи LGA1156 – це Core i3-550. Саме цей чіп буде розглянутий у даному матеріалі. Також будуть наведені його параметри і результати тестів у різних синтетичних і ігрових програмах.

Процесор Intel Core i3-550: характеристики, порівняння з конкурентами та відгуки

Призначення даного процесора. Для складання будь персональних комп'ютерів він призначений?

В ієрархії процесорів компанії «Інтел» CPU Intel Core i3-550 належить до рішень середнього рівня. Нижче, як по продуктивності, так і по вартості, розташовуються бюджетні Celeron і Pentium. У цих напівпровідникових рішень більш низькі тактові частоти, зменшений обсяг швидкої пам'яті, інтегрованої в кристал ЦПУ, і всього два логічних модуля обробки коду. Ну, а великою швидкодією і продуктивністю можуть похвалитися процесори сімейств i5 і i7. Як у першому, так і в другому випадку на кремниевом кристалі знаходитися 4 блоку виконання програмного коду. Проміжною ланкою між бюджетними чіпами і високопродуктивними процесорами є рішення лінійки i3. У них 2 фізичних ядра (це їх ріднить з бюджетними ЦПУ) і 4 логічних блоку (як у більш продуктивних продуктів). Процесорний пристрій i3-550 цілком успішно може використовуватися в наступних випадках:


 • В ігровому комп'ютері середнього рівня.
 • У графічній станції.
 • Мультимедійному ПК.
 • Робочої станції.
 • Офісному системному блоці.
 • У перших двох випадках комп'ютерна система в обов'язковому порядку повинна бути доукомплектована дискретною відеокартою. В інших випадках можна обійтися і інтегрованим графічним адаптером.

  Типи комплектації ЦПУ і що вони включають?

  Основний варіант постачання цього процесора — ВОХ. У нього компанія-виробник включила наступне:
 • Картонну коробку з детальними специфікаціями процесорного рішення.
 • Захисний пластиковий бокс з процесором.
 • Керівництво користувача.
 • Наклейку-логотип сімейства ПРОЦЕСОРІВ.
 • Фірмовий кулер і термопасту.
 • Гарантійний талон.
 • Також вкрай рідко можна було в прайс-листах зустріти і «усічений» варіант комплектації. У цьому випадку у переліку поставки бракувало кулера і термопасти. За задумом компанії-виробника така комплектація представляла найбільший інтерес для великих збирачів комп'ютерів, які могли купувати у великій обсязі системи охолодження за оптовими цінами і за рахунок цього знижувати вартість стягуються системних блоків.


  Процесор Intel Core i3-550: характеристики, порівняння з конкурентами та відгуки

  Материнські плати, процесорний роз'єм і чіпсети

  Core i3-550 призначався для встановлення в процесорний роз'єм LGA1156. Він прийшов на зміну LGA775 в 2009 році, а потім, через рік, у 2011 р. його змінив LGA1155. Материнські плати для даної обчислювальної платформи здебільшого включали інтегровані відеокарти. Тільки от на відміну від більшості своїх попередників, ці вбудовані відеоприскорювачі виробником були перенесені на кремнієвий кристал ЦПУ. Всього 4 набору системної логіки були випущені компанією «Інтел» для LGA1156: Р55 Н55 Q57 і Н57.

  Внутрішні особливості процесорного пристрою

  Необхідно відзначити те, що розглянуте процесорне рішення належить до першого покоління чіпів на основі архітектури Core. Їх кодову назву Clarkdale. Надалі їм на зміну прийшли більш продуктивні ПРОЦЕСОРИ 2-го покоління на цій же самій архітектурі. Фізично у цьому процесорі було реалізовано 2 обчислювальних ядра, які обробляли програмний код. Але за рахунок технології НТ на рівні системного програмного забезпечення такі чіпи вже виглядали як повноцінний чотирьохядерний чіп.
  Процесор Intel Core i3-550: характеристики, порівняння з конкурентами та відгуки

  Організація підсистеми пам'яті, інтегрованої в ЦПУ. Її обсяг

  Практично нічим не відрізняється від сучасних процесорів організація кеш-пам'яті Intel Core i3-550. Характеристики даного рішення вказують на її трьохрівневу організацію. Перший рівень складався з 2 кластерів по 64 Кб. Сумарний обсяг включав 128 Кб. У свою чергу, кожен з кластерів ділився на 2 частини по 32 Кб. Одна з них зберігала лише дані, а друга — лише тільки інструкції програмного коду. Другий рівень кеш-пам'яті теж складався з двох кластерів, але вже по 256 Кб. На цьому рівні вже не було жорсткого поділу пам'яті на зберігання даних і на зберігання інструкцій. Третій рівень швидкої пам'яті мав обсяг у 4 Мб. Він був загальним для всіх обчислювальних ресурсів чіпа.

  Контролер оперативного пристрою. Його характеристики

  Контролер оперативної пам'яті разом з північним мостом набору системної логіки був перенесений в один корпус з Core i3-550. Характеристики ж його вказували на те, що він міг працювати в двоканальному режимі і підтримував модулі ОЗП лише стандарту DDR3. Рекомендована частота функціонування модулів — 1066 або 1333 МГц, але на практиці ці ЦПУ також успішно працювали і з більш швидкісними планками з частотою аж до 2133 МГц. Максимальний об'єм ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті в цьому випадку був рівний 16 Гб.
  Процесор Intel Core i3-550: характеристики, порівняння з конкурентами та відгуки

  Значення тактової частоти

  Ще одним важливим відзнакою лінійки i3 від i5 було те, що в останній була реалізована підтримка динамічного регулювання тактової частоти чіпа TurboBust. Як результат, тактова частота будь-якого представника модельного ряду i3 була фіксованою і не залежала від ступеня складності розв'язуваної задачі. Для Intel Core i3-550 3 - 20 ГГц. Окремо необхідно відзначити те, що в номінальному режимі він був найбільш продуктивним серед своїх побратимів, але от у випадку розгону молодші моделі показували більший приріст продуктивності.

  Тепловий пакет. Температурні нюанси. Технологія виробництва

  Тепловий пакет розглянутого процесорного пристрою був заявлений виробником на рівні 73 Вт. Якщо порівнювати цей ЦПУ з сучасними даної серії, наприклад i3-7100 то отримаємо 51 Вт або на 30 відсотків поліпшену енергоефективність. Але для 2009 року таке значення споживаної потужності виглядало вельми гідно. Максимально допустима по специфікаціям температура для цього напівпровідникового кристала — 72 про С. В реальності в номінальному режимі це значення не перевищувало 62-63 про З, і процесор мав істотний запас міцності. Вкрай цікаво з позиції компонування був реалізований i3-550. Всередині його корпусу знаходилося відразу 2 напівпровідникових кристала. Один з них полягав цілком і повністю з обчислювальних модулів і вироблявся за нормами допуску 32 нм. Другий же включав інтегрований графічний адаптер і північний міст чіпсета. Цей кремнієвий кристал виготовлявся за нормами 45 нм техпроцесу. Пов'язувалися ці два компоненти обчислювальної системи із застосуванням спеціальної шини.
  Процесор Intel Core i3-550: характеристики, порівняння з конкурентами та відгуки

  Розгінний потенціал

  Значним розгінним потенціалом міг похвалитися Intel Core i3-550. Звичайно, на тлі молодших моделей цього сімейства приріст його швидкодії був не настільки великим, але при цьому отриманий результат менше залежав від можливостей системної плати. Множник тактової частоти чіпа був зафіксований, і збільшити швидкодію в цьому випадку було лише можна тільки з допомогою частоти системної шини на материнській платі. У вихідному стані множник дорівнює 24 частота шини — 133 МГц, а частота ЦПУ — 32 ГГц. Як показав досвід, значення шини можна було підвищити до 185 МГц. В результаті можна було отримати частоту ЦПУ близько 45 ГГц. Тобто, у відсотковому відношенні виходив приріст швидкодії 29%.

  Вбудована відеопідсистема

  Наявністю вбудованої підсистеми початкового рівня міг похвалитися розглянутий Core i3-550. Її модель — HD Graphics. Цей графічний напівпровідниковий кристал знаходився в одному корпусі з обчислювальними ядрами ЦПУ. Його частота дорівнювала 733 МГц і в процесі роботи це значення не змінювалося. Максимальна кількість підтримуваних екранів обмежувалося двома. Для реалізації найбільш простих завдань можливостей такого відеоприскорювача було цілком достатньо, але для повного розкриття потенціалу i3-550 потрібно було ПК доукомплектовувати вельми і вельми продуктивною відеокартою.
  Процесор Intel Core i3-550: характеристики, порівняння з конкурентами та відгуки

  Результати в синтетичних тестах

  Не зовсім правильно порівнювати i3-550 з сучасними процесорними рішеннями цієї ж серії, наприклад, i3-7100. Технологія виробництва у них кардинально відрізняється: 32 нм проти 14 нм. Також зросли тактові частоти з 32 ГГц до 39 ГГц. Але при цьому зменшився розмір кеш-пам'яті на 3-му рівні: замість 4 Мб він тепер дорівнює 3 Мб. У підсумку тести показують практично 50% перевагу нового процесора. Більш правильно порівняти i3-550 з аналогами, які конкурували з ним в 2010 році. У цей список можна включити i5-650 i3-530 Core 2Duo моделі E8500 і Athlon II Х4 моделі 620. Результати тесту PCMark 05 у цих центральних процесорів були наступними:
 • i5-650 видавав 8595 балів.
 • i3-550 міг похвалитися ідентичним результатом 8595 балів.
 • Е8500 набирав вже 7941 бал.
 • Athlon II Х4620 — 7862 бали.
 • i5-350 показував найменші результати у зв'язку з найнижчою частотою — 7770 балів.
 • В іншому синтетичному тестовому пакеті CrystalMark 0.9 виходили такі результати:
 • Athlon II Х4620 – 41623 бали.
 • i5-650 -39359 балів.
 • i3-550 — 32214 балів.
 • i3-550 — 36270 балів.
 • Е8500 — 31251 бал.
 • Ці два тести показують істотну перевагу розглянутого рішення над молодшими моделями даного сімейства і над попередньою архітектури. Також можна побачити те, що цей ЦПУ цілком гідно виглядає на тлі повноцінних 4-х ядерних чіпів. Різниця між ними не настільки вже й велика і, як показує досвід, її можна скоротити шляхом розгону.

  Тестування в іграх

  Досить пристойними результатами і в ігрових додатках міг похвалитися процесор Intel Core i3-550 але для цього необхідно було оснастити таку обчислювальну систему дискретною відеокартою. Найбільш оптимально в зв'язку з цим ЦПУ було використовувати моделі GeForce 9800 GX2 з 1 Гб ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті стандарту DDR3. Результати тестів, наведені далі, справедливі для вирішення 1280Х1024 з максимальною якістю зображення. Порівнювати ж в ігрових тестах цей чіп буде найбільш виправдано з тими ж самими ЦПУ, що і в попередньому абзаці. У грі Tom clancy's можна було повчити такий FPS:
 • i5-650 і i3-550 - по 120.
 • Athlon II Х4620 - 119.
 • i3-530 - 117.
 • Е8500 - 106.
 • Трохи змінюється ситуація в Far Cry 2. В цьому випадку виходить таке FPS:
 • i5-650 і i3-550 - 85.
 • i3-530 - 81.
 • E8500 - 74.
 • Athlon II Х4620 - 73.
 • Порівняння з прямими конкурентами на момент виходу вказує на те, що розглянуте процесорний пристрій цілком гідно могло змагатися навіть з повноцінними 4-х ядерними чіпами. У деяких тестах він навіть їх істотно обходив, як, наприклад, в Far Cry 2.
  Процесор Intel Core i3-550: характеристики, порівняння з конкурентами та відгуки

  Відгуки та підсумки

  Наведені раніше технічні характеристики і результати тестів показують, що для свого часу був гідним продуктом процесор Core i3-550. На цьому ж акцентують увагу і відгуки власників у 2011-2012 роках. В деяких випадках він навіть випереджав більш дорогі ЦПУ. Але зараз Core i3-550 застарів. Причому, як морально, так і фізично. Так що власникам таких обчислювальних систем в найближчому майбутньому є сенс задуматися про апгрейд, і про це вже говорять користувачі в нинішніх відгуках про це ЦПУ.

  Популярі новини
  Загрузка...