Парова мікрохвильова інверторна піч: опис, моделі та відгуки

885 0 Новини високих технологій

Мікрохвильові печі давно увійшли в обов'язковий набір побутової техніки, яка повинна бути на кухні сучасної домогосподарки. Інша справа, що вибір конкретної моделі непростий і вимагає певних знань про тонкощі даного приладу. Різні моделі відрізняються не тільки розмірами, функціональністю і потужністю. Все частіше поділ проходить по основоположним принципам організації робочого процесу. Одну з новітніх і найбільш ефективних концепцій в цьому напрямі пропонує інверторна піч «Панасонік», представлена також в декількох модифікаціях. Зокрема, останнє покоління японського виробника пропонує систему парового зволоження. Інверторний принцип управління теж є в деякому роді інноваційним – з нього і варто почати розгляд даних мікрохвильовок.


Особливості інверторних печей

Парова мікрохвильова інверторна піч: опис, моделі та відгуки
У плані конструкційного пристрою ця відмінність виражається у відході від класичних трансформаторів. На заміну їм прийшли магнетрони, які виконують функцію перетворення постійного струму в змінний. Моделі інверторного типу досить голосно про себе заявили, чому великою мірою сприяла реклама. Тим не менше багато потенційні користувачі все ще з недовірою ставляться до даної інновації. На ділі ж інверторні СВЧ-печі давно підтвердили свою перевагу перед звичайними мікрохвильовками. В першу чергу вони дають перевагу у вигляді надання більш якісно виготовленого продукту. Зберігаються не лише смакові якості, що вельми суб'єктивно оцінюється, але і структура їжі. Особливо це помітно на прикладі розігріву молочних продуктів. Крім того, системи з магнетронами споживають менше електроенергії. Це може здатися дивним, оскільки трансформатори працюють не в постійному режимі на відміну від інверторних систем. Але різниця в споживанні ресурсів досягається за рахунок того, що магнетрони в процесі роботи варіюють показники потужності на користь енергозбереження.


Чим відрізняється парова інверторна піч?

Парова мікрохвильова інверторна піч: опис, моделі та відгуки
Якщо інверторних печей на ринку представлено досить велику кількість від різних виробників, то парові моделі є рідкістю. І компанія «Панасонік» – чи не єдина, хто щільно освоїв цю функцію. Серед аналогів за якістю можна назвати хіба що модифікацію від «Вірпул», яка ще буде розглянута. Її особливість полягає в можливості зволоження їжі в процесі розігріву. Реалізується це завдання за допомогою інтегрованого парового зволожувача. Це ємність, яку користувач повинен спочатку наповнити водою, і керамічний розсіювач. Завдяки паровому впливу інверторна піч не дає пересушити продукти не тільки при звичайному розігріві, але і в процесі розморожування. Але важливо враховувати і недолік таких моделей. Так, якщо вищезгаданий магнетрон на відміну від трансформатора займає в конструкції мікрохвильовки зовсім небагато простору, то пароувлажняющая інфраструктура все ж істотно збільшує габарити приладу.

Модель NN-DS592 від Panasonic

Парова мікрохвильова інверторна піч: опис, моделі та відгуки
Модифікація NN-DS592 є комбінованою СВЧ-піччю, в якої передбачено інверторний принцип роботи і функція парового зволожувача. Треба зауважити, що мови про повноцінної пароварці в даному випадку не йде. Зате в конструкції застосовується оснастка для гриллера. Електричний гриль має потужністю близько 1380 Вт. При цьому будь-які операції всередині камери можна сміливо виконувати без ризику пошкодження кварцових ламп або покриття стін. Запобіжниками виступають невеликі решітки, акуратно вмонтовані в каркас. Крім того, мікрохвильова піч «Панасонік» інверторна в цій модифікації оснащена духовою шафою, який дозволяє задіяти ефект ферментації і опцію попереднього нагрівання. До речі, ферментація може знадобитися для інтенсивного підйому тесту.

Модель NN-CS596 від Panasonic

Парова мікрохвильова інверторна піч: опис, моделі та відгуки
Це старша і більш функціональна версія комбінованої мікрохвильовки, яка має і плюси, і мінуси. Користувач цієї версії отримує в розпорядження на вибір 6 способів приготування. Серед них варто виділити вплив на продукт мікрохвилями, пором, гриллингом, конвенцією та різними комбінаціями цих форматів приготування. Що стосується температурного діапазону, то конвенція робить можливим нагрівання від 100 до 300°. Однак якщо потрібна потужна інверторна піч, то цей варіант може не підійти. Її силовий потенціал становить 1000 Вт, що є середнім показником для сучасних мікрохвильовок. Обсяг при цьому влаштує багатьох домогосподарок, оскільки камера вміщує до 27 л.

Модель JT379 від Whirlpool

Парова мікрохвильова інверторна піч: опис, моделі та відгуки
Конкурентна версія парового інверторного СВЧ-приладу. Але відразу слід зазначити, що функція гриля в цій моделі не передбачена, а парове вплив реалізується як допоміжна можливість і їй надається менше значення, ніж у японських аналогах. З іншого боку, інверторна піч Whirlpool з парозволожувачем може бути цікава технологічною системою управління. Від користувача не потрібно точного розрахунку часу приготування. Унікальна розробка інженерів «Вірпул» автоматично відстежує рівень готовності, своєчасно змінює параметри нагріву і зупиняє його в момент оптимального стану їжі. Потужність приладу також не відрізняється високим потенціалом – 1000 Вт, але зате знову вражає об'єм камери, становить 31 л.

Позитивні відгуки про інверторних парових мікрохвильовки

Переваги інверторних печей з паровим впливом унікальні. Це той випадок, коли висока якість приготування не суперечить інтересам економії. Як відзначають користувачі, їжа в таких моделях готується швидко і при цьому зберігає свою форму. Наприклад, молоко не розливається, каші не розповзаються по тарілці, а фрукти отримують оптимальний внутрішній прогрів. Вказують власники і на те, що інверторна мікрохвильова піч вимагає рівно стільки енергії, скільки потрібно для конкретної функції. Причому досягається це різними способами. Так, «Панасонік» спочатку оптимізує регуляционную функцію інверторних перетворювачів, а компанія «Вірпул» раціонально витрачає енергію завдяки «розумній» системі контролю розігріву в процесі роботи. У чому збалансована обробка тепловим випромінюванням і дозволяє зберігати поживні властивості продуктів, не руйнуючи і їх структуру.
Парова мікрохвильова інверторна піч: опис, моделі та відгуки

Негативні відгуки

Є у такої техніки і цілком очікувані недоліки. Головним з них є вартість. Моделі інверторного типу з функцією парозволоження можна придбати за ціною від 17 до 25 тис. руб. в середньому. Цей аспект найбільше відлякує споживача. Але й у власників є претензії вже до експлуатаційних особливостей такої техніки. Зокрема, відзначаються великі розміри. Навіть в початковому сегменті інверторна піч з парозволожувачем може перевищувати за розмірами високопотужні традиційні аналоги. Найприкріше полягає в тому, що від збільшення розмірів корисного простору для приготування не додається. Воно відводиться саме для інтеграції пристроїв парозволоження.

Як вибрати оптимальну модель?

Якщо вибір пав на інверторне парову піч, то буде незайвим придивитися і до інших параметрів. Звертати увагу, наприклад, на спосіб прямого управління функціями приладу – через механічні елементи, пульт або сенсорну панель. Також інверторна мікрохвильова піч підбирається по потужності. Вже говорилося, що моделі цього типу рідко балують високим потенціалом, але він компенсується завдяки збалансованій системі нагріву. Тому потужність вище 1000 Вт для невеликої сім'ї може і не знадобитися. Варто враховувати і набори додаткових пристосувань і допоміжних аксесуарів для приладу, які нерідко йдуть вже в базовій комплектації.

Висновок

Парова мікрохвильова інверторна піч: опис, моделі та відгуки
Входження нових технологій у побут рядового споживача часто супроводжується безліччю вад і недоліків. Це стосується і мікрохвильовок, які кожен рік позбавляються від застарілих і малоефективних функцій. Цю тенденцію підтверджує своїм прикладом інверторна піч Panasonic, доповнена системою парового зволоження. Не виключено, що дві порівняно нові концепції, реалізовані в цій техніці, в подальшому створять цілий напрям в сегменті кухонних приладів. Але поки і самі користувачі лише звикають до пропонованих нововведень, які, безсумнівно, якісно підвищили рівень СВЧ-печей.

Популярі новини
Загрузка...