Як відновити пошкоджений файл: DOC, XML, JPG, MP4 і AVI

2167 0 Новини високих технологій

Багато людей в наш час працюють за комп'ютерами, не виключаючи студентів. Вони використовують різні програми для роботи з документами, таблицями, фотографіями, відеофайлами і так далі. І кожен погодиться, що втратити той чи інший файл - це величезна неприємність адже у нього може бути вкладено стільки сил і часу, що створювати роботу за новою ніяк не можна. Добре, що є можливість відновити пошкоджений або втрачений файл. Саме в цій статті ми і поговоримо, як відновити пошкоджений файл. Ми розглянемо чотири типи файлів: DOC ("Вордівському" документ), XML (документ "Ексель"), JPG (зображення) і MP4 (відео).


Відновлення DOC-файлу

В першу чергу ми поговоримо про те, як відновити пошкоджений файл "Ворд" адже саме з цією програмою мають справу більшість людей. Чимало випадків, коли студенти з-за такої події втрачали свої курсові, а то й дипломні роботи, тому, щоб з вами такого не сталося, ми зараз розберемося, що потрібно робити для відновлення DOC-файлу. Перший спосіб, як відновити пошкоджений файл DOC досить поширений в інтернеті і є найбільш популярним серед всіх користувачів. Саме тому ми і розберемо першим, хоча він не дає 100-відсоткового результату.
Як відновити пошкоджений файл: DOC, XML, JPG, MP4 і AVI
Отже, спочатку вам потрібно відкрити програму "Ворд". В меню "Файл", натисніть "Відкрити" - з'явиться вікно провідника. У ньому вам необхідно відшукати ваш пошкоджений файл, який потребує відновлення. Виберіть файл і поруч з кнопкою "Відкрити" натисніть стрілочку вниз (?). У випадаючому меню виберіть "Відкрити і відновити". Якщо пошкодження файлу несуттєве, то він відновиться, проте, таке буває не завжди.


Другий спосіб відновити DOC-файл

Попередній спосіб, як відновити пошкоджений файл "Ворд" може спрацювати не у всіх випадках, тому зараз розглянемо другий варіант. Він більш складний, але ефективний.
Як відновити пошкоджений файл: DOC, XML, JPG, MP4 і AVI
Отже, ми будемо використовувати допоміжну програму - такий же текстовий редактор під назвою LibreOffice 5. Його можна легко скачати з інтернету. Дане програмне забезпечення розповсюджується безкоштовно, так що не доведеться качати ламану версію. Завантаживши та встановивши цю програму на свій комп'ютер, відкрийте з її допомогою ваш пошкоджений файл DOC. Відкриття може протікати досить довго, так що не дивуйтеся цьому. Відкривши файл, відразу натисніть на меню "Файл" і виберіть "Зберегти як". В полі "Тип файлу" виберіть "MS Word 2007-2013" та натисніть кнопку "Зберегти". У новому вікні натисніть "Використовувати формат MS Word 2007-2013". Таким чином, ви відновите ваш файл. Його потім можна буде відкрити за допомогою "Ворда", однак, можливі зміни форматування. Найчастіше вони проявляються в зрушених таблицях.

Відновлення XML-файлу

Тепер ми поговоримо про те, як відновити пошкоджений файл Excel, з того ж офісного пакету Microsoft. Для відновлення файлу XML ми будемо використовувати досить відому програму ExcelFIX. Чому саме її? Та тому що даний софт є найбільш популярним і ефективним на поточний момент. Він здатний відновити не тільки текст в таблиці, але всі формули та форматування документа, що найчастіше необхідно користувачу.
Отже, давайте розберемося, як відновити пошкоджений файл Excel за допомогою програми ExcelFIX.
Як відновити пошкоджений файл: DOC, XML, JPG, MP4 і AVI
 • Скачайте програму з офіційного сайту, встановіть і запустіть її.
 • Оберіть меню "Файл" і клацніть "Відкрити".
 • У провіднику вкажіть шлях до пошкодженого файлу Excel.
 • Натисніть кнопку "Відновити".
 • Після кількох секунд ви отримаєте працездатний файл, з яким можна буде продовжити роботу.

  Відновлення JPG зображення

  Тепер обговоримо, як відновити пошкоджений файл JPG або JPEG. Зробити це набагато простіше, ніж було з офісними файлами. Зараз розглянемо два варіанти розвитку подій. Спочатку, як тільки ви виявили, що зображення у форматі JPEG пошкоджено, спробуйте його перейменувати і зберегти у форматі .jpg по новій. Якщо це не спрацює, то варто звернутися до більш продуктивного способу. Другим варіантом буде використання спеціальних програм і онлайн-сервісів по відновленню файлів такого типу. Назвати конкретну, яка вам на сто відсотків допоможе, неможливо. Ви повинні самі перепробувати кожну, щоб добитися результату. Ось список найбільш популярних програм:
 • JPEG Recovery;
 • Picture Doctor;
 • ACDSee;
 • IrfanView.
 • Також ви можете використовувати онлайн-сервіси за типом //online.officerecovery.com.

  Відновлення MP4-файлу

  Тепер перейдемо до питання, як відновити пошкоджений MP4 файл. На даний момент є багато способів це зробити, однак, як завжди, ми будемо демонструвати найпопулярніші. Перший з них полягає у використанні програми HD Video Repair Utility.
  Як відновити пошкоджений файл: DOC, XML, JPG, MP4 і AVI
  Скачавши, встановивши і відкривши програму, ви повинні натиснути на кнопку Choose movie. Далі, вкажіть розташування пошкодженого MP4-файлу. Для збільшення шансу відновлення, вам слід вказати MP4-файл з схожими параметрами зйомки. Тобто, якщо у вас є інше відео, яке знімалося на ту ж камеру, то вкажіть його, натиснувши на кнопку Choose reference movie. Тепер залишилося лише натиснути Scan і просто чекати.

  Відновлення файлу AVI

  Як відновити MP4 файл ми поговорили, тепер обговоримо, як відновити пошкоджений файл формату AVI. Розглядати будемо на прикладі програми DivFix++. Дане ПЗ є повністю безкоштовним і завантажити його може будь-хто, проте, слід завантажити з офіційного сайту, щоб уникнути попадання вірусу. Програма дуже проста у використанні, щоб почати відновлення файлу немає потреби вказувати подібний або ж задавати якісь додаткові параметри. Всі маніпуляції укладаються в пару кліків мишкою. Отже, вам необхідно:
  Як відновити пошкоджений файл: DOC, XML, JPG, MP4 і AVI
 • Натиснути на кнопку Add files.
 • Вказати в провіднику шлях до файлу.
 • Вибрати файл.
 • Натиснути кнопку Rebuild Index.
 • От і все. У підсумку ваш файл буде відновлений. Тепер ви знаєте, як відновити пошкоджений файл формату AVI.

  Популярі новини
  Загрузка...