Новини високих технологій
» » Як дізнатися характеристику відеокарти: найбільш актуальні методи для отримання максимально повної інформації

Як дізнатися характеристику відеокарти: найбільш актуальні методи для отримання максимально повної інформації

26-03-2019, 22:04
18 542
Чи потрібно говорити, що отримання відомостей про характеристики встановленої у вашому комп'ютері або ноутбуці відеокарти може знадобитися дуже часто? Так візьміть хоча б вивчення системних вимог сучасних ігор або програм для обробки графіки та відео! Але де подивитися модель відеокарти, а заодно і дізнатися всі її параметри? В принципі, можна скористатися спеціальними розділами BIOS або навіть «Диспетчер пристроїв», проте досить часто в них будуть представлені далеко не всі відомості, не кажучи вже про встановлених для даного обладнання драйверах. Для одержання інформації в повному обсязі можете застосувати кілька найпростіших методів, описаних нижче. Відразу ж зверніть увагу, що параметри первинних систем розглядатися не будуть, так само як і можливості стандартного диспетчера, тільки з тієї причини, що надаються в них відомостей дуже мало і зазвичай абсолютно недостатньо для отримання максимально докладної інформації по всім необхідним параметрам графічного прискорювача (і не тільки обладнання такого типу).

Як дізнатися характеристику відеокарти у відомостях про систему?

Отже, оскільки «Диспетчер пристроїв» відображає лише назву моделі графічного адаптера, а додаткових відомостей не дає (наприклад, не показує обсяг виділюваної пам'яті), для початку скористайтеся спеціальним розділом відомостей про систему. Найпростіше він викликається з консолі «Виконати» командою msinfo32.
В основному вікні перейдіть до меню компонентів, натисніть на пункт дисплея, а праворуч подивіться на параметри адаптера, про яких вам потрібно отримати інформацію.

Примітка: Windows 10 додатково можна використовувати меню параметрів, де в розділі дисплея вибирається пункт перегляду інформації про графічний адаптер.

Як дізнатися характеристики відеокарти на Windows 7 і вище через діалог DirectX?

Наведений вище метод не є єдиним. Говорячи про те, як дізнатися характеристики відеокарти на Windows 10 і її найближчих аналогах, втім, як і у всіх інших модифікаціях, в яких встановлена платформа DirectX, можна використовувати й її засоби. Для виклику основного діалогу в консолі Виконати впишіть скорочення dxdiag, а у вікні відомостей перейдіть на вкладку екрану.
У верхньому лівому блоці будуть показані всі основні параметри, а у правому – відомості, що стосуються драйверів і їх розташування в системі.

Інформаційні додатки загального призначення

Якщо ж розглядати питання, пов'язані з тим, як дізнатися характеристику відеокарти, в повному обсязі, окремо варто відзначити спеціальні програми інформаційного плану, які надають інформацію по всім «залізним» і програмним компонентам комп'ютера на кшталт того, як це робиться у відомостях про систему. Однак відразу варто сказати, що такі програми мають набагато більшою інформативністю і видають інформацію, якщо можна так висловитися, більш простому вираженні.

Серед найбільш відомих утиліт цього напрямку можна відзначити програми на кшталт AIDA64 CPU-Z/GPU-Z, Speecy і багато інших. У кожній з них, крім отримання основних характеристик, можна відстежувати ще й зміна деяких додаткових параметрів (наприклад, температурних режимів і навантажень).

Спеціалізовані програми управління графічними адаптерами

Нарешті, в якості ще одного інструменту, який дозволяє з легкістю знайти відповіді на питання з приводу того, як дізнатися характеристику відеокарти, можна порадити додатки, розроблені самими виробниками графічних чіпів. Це можуть бути всілякі панелі керування графікою і медіа або додатково встановлюються з драйверами програмні пакети. Принаймні, для адаптерів NVIDIA і AMD таких програм в інтернеті (навіть на офіційних сайтах) представлено в надлишку. Як дізнатися характеристику відеокарти, думається, вже зрозуміло. Особливо варто відзначити, що перевага утиліт від самих виробників обладнання полягає ще і в тому, що багато з них дозволяють виконувати деякі недоступні іншим додаткам налаштування, адаптуючи параметри графічного адаптера до конкретного програмного забезпечення кшталт сучасних комп'ютерних ігор. А вже специфічні вузькоспрямовані програми дозволяють додатково до всього виконати ще й так зване стрес-тестування відеокарт і відразу видати результат, за яким можна буде судити, чи підходить ваш адаптер до встановленої грі чи ні. Крім усього іншого, також можна скористатися ними і усунення проблем сумісності чіпа з використовуваним, яке задіює обладнання в процесі своєї роботи.
Цікаво по темі
Обруч в "Скайриме": прикраса або обмундирування?
Обруч в "Скайриме": прикраса або обмундирування?
Обруч в "Скайриме" - головний убір у вигляді кільця з трьома дорогоцінним камінням (двома великими і одним малим). Лаконічно виглядає на жіночих
Як перевірити версію Windows 10: кілька найпростіших методів
Як перевірити версію Windows 10: кілька найпростіших методів
Нечасто, але іноді користувачам комп'ютерів, що працюють під управлінням десятої модифікації Windows, потрібно дізнатися її точне найменування,
Докладно про те, як дізнатися обсяг пам'яті відеокарти
Докладно про те, як дізнатися обсяг пам'яті відеокарти
У будь-якого користувача ПК в певний момент з'являється питання: «Як дізнатися обсяг пам'яті відеокарти?» Так як адаптер є одним з основних
Як визначити відеокарту на ноутбуці: найпростіші способи
Як визначити відеокарту на ноутбуці: найпростіші способи
Дуже часто користувачам ноутбуків доводиться займатися з'ясуванням того, який саме графічний прискорювач встановлений на лептопі. Пов'язано це може
Компанія NVidia, налаштування відеокарти
Компанія NVidia, налаштування відеокарти
Всередині кожного системного блоку є два найважливіших пристрою. На першому місці знаходиться центральний процесор, на другому - відеокарта. Сьогодні
Як подивитися відеокарту на Windows 10 і нижче: основні методи
Як подивитися відеокарту на Windows 10 і нижче: основні методи
Зрозуміло, що багато користувачі досить часто стикаються з проблемою того, як подивитися відеокарту на Windows 10 яка встановлена на стаціонарному