Новини високих технологій
» » Докладно про те, як дізнатися обсяг пам'яті відеокарти

Докладно про те, як дізнатися обсяг пам'яті відеокарти

12-11-2018, 16:08
666
У будь-якого користувача ПК в певний момент з'являється питання: «Як дізнатися об'єм пам'яті відеокарти?» Так як адаптер є одним з основних компонентів пристрою, існує кілька способів пошуку інформації. Нижче представлені можливі способи отримання інформації про відеокарту, що знаходиться в пристрої, а також наведені висновки про їх зручність. Кожний метод можна використовувати в операційній системі Windows, починаючи з 7-ї версії.

Інструмент №1. Робочий стіл

Щоб дізнатися інформацію про моделі і обсязі відеокарти, спочатку потрібно застосувати найбільш простий спосіб – перевірка параметрів дозволу монітора. Цей спосіб став доступний після впровадження даної функції настройки дозволу розробниками.


Як дізнатися обсяг відеокарти за допомогою параметрів дозволу, в тому числі і на Windows 8.1: Правою кнопкою миші клік в будь-якому місці Робочого столу", вибрати пункт «Дозвіл екрану». Клік по кнопці «Додаткові параметри». Далі відкриється вікно з інформацією про встановлену в ПК відеокарті. Щоб відповісти на питання про те, як дізнатися обсяг пам'яті відеокарти, натисніть кнопку "Властивості". Адаптери діляться на інтегровані або дискретні. Як правило, домашні пристрої працюють на інтегрованої відеокарти. Дискретні адаптери потужніше, їх можна замінювати, також вони підтримують необхідну продуктивність в іграх і застосовуються у випадках, якщо користувач вирішив випробувати майнінг. В ігрові пристрої завжди встановлюється така карта, так як грати на інтегрованій не вийде. При використанні ноутбука заміна відеокарти неможлива, як і підключення додаткового адаптера.


Інструмент №2. Диспетчер пристроїв

Наступним по легкості методом отримання відповіді на питання "як дізнатися обсяг пам'яті відеокарти на Windows 8.1" є запуск диспетчера пристроїв за допомогою ОС.
Кроки по застосуванню способу підходять до всіх версій Windows: Правою кнопкою миші клік на «Пуск». У разі наявності у списку позиції «Диспетчер пристроїв», натискаєте на нього і переходите на другий крок. Якщо цієї позиції немає, натискаєте на «Панель управління». Через форму перегляду виберіть «Великі значки», далі знаходите «Диспетчер пристроїв». У розширеному розділі відкриваєте вкладку «Відеоадаптери». У цій вкладці виведений список всіх підключених адаптерів обох типів. Щоб дізнатися інформацію про обсяг пам'яті відеокарти, слід натиснути правою кнопкою миші на потрібний пристрій і вибрати «Властивості». Додаткові дані розташовані в інших вкладках, також можливо оновлення адаптера, якщо існують нові версії. Описаний метод простий, і для його застосування не потрібна установка додаткового ПО. Якщо користувачеві необхідно отримати більше даних про працюючому адаптері, слід застосувати один із способів, наведених нижче.

Інструмент №3. Вікно «Виконати»

Спосіб полягає в застосуванні потрібної команди, після використання якої система представить необхідні дані: Натискаєте клавіші Win+R, після чого у вікні натисніть «Виконати», введіть dxdiag , а потім натискаєте «ОК». Відкриється вікно, в якому потрібно вибрати вкладку «Екран». У ній відображається вся інформація про використано драйвера і про відеокарту. У разі отримання недостатньо повної інформації, слід застосувати msinfo32 ввівши її у вікно «Виконати» з першого кроку. Переключаєтеся між вкладками вікна «Відомості про систему», натискаєте на «Компоненти» і вибираєте «Дисплей». В цьому розділі будуть показані всі дані про відеоадаптер. Даний метод замикає список способів, використання яких не потрібна установка додаткового забезпечення. Сподіваємося, ця стаття допомогла вам розібратися з тим, як дізнатися обсяг пам'яті відеокарти.
Цікаво по темі
Чотири способи: як перевірити драйвери Windows
Чотири способи: як перевірити драйвери Windows
У користувачів, які хоч раз перевстановлював самостійно операційну систему Windows, поставало питання, які драйвера необхідно встановлювати після
Два способи, як оновити відеокарту NVIDIA
Два способи, як оновити відеокарту NVIDIA
Кажучи про оновлення відеокарти NVIDIA, завжди мають на увазі оновлення драйвера для неї. У статті розглянемо, як зробити перевірку і подальшу
Компанія NVidia, налаштування відеокарти
Компанія NVidia, налаштування відеокарти
Всередині кожного системного блоку є два найважливіших пристрою. На першому місці знаходиться центральний процесор, на другому - відеокарта. Сьогодні
Як дізнатися, який "Віндовс" встановлений на ПК або ноутбуці?
Як дізнатися, який "Віндовс" встановлений на ПК або ноутбуці?
Як би це смішно не звучало, але переважна більшість користувачів навіть гадки не мають, яка версія операційної системи встановлена на їх комп'ютерах.
Три способи, як дізнатися, скільки ядерний процесор стоїть в ПК
Три способи, як дізнатися, скільки ядерний процесор стоїть в ПК
Центральний процесор – найважливіша частина всього комп'ютера, що здійснює всі обчислювальні процеси. Часто перед користувачем постає необхідність