Як подивитися відеокарту на Windows 10 і нижче: основні методи

1740 0 Новини високих технологій

Багато користувачів досить часто стикаються з проблемою того, як подивитися відеокарту на Windows 10 яка встановлена на стаціонарному комп'ютері або ноутбуці. Як виявляється, для цього не потрібно розбирати системний блок або лептоп, а можна скористатися програмними засобами самої системи або сторонніми додатками. Не кажучи вже про відомості у налаштуваннях первинної системи BIOS, які можуть знадобитися для зміни адапетра, використовуваного за замовчуванням.

Як подивитися на відеокарту Windows 10: класичний метод

Взагалі, в будь-який модифікації Windows, в тому числі і в десятій версії, є спеціальний вбудований інструмент для перегляду всіх «залізних» та деяких віртуальних компонентів, встановлених в системі. Називається він «Диспетчер пристроїв».


Проблема того, як подивитися відеокарту на Windows 10 з використанням цього інструменту, вирішується зовсім просто. Викликати «Диспетчер пристроїв» можна кількома способами (використовувати стандартну «Панель управління», розділ адміністрування тощо). Однак ці способи в десятій Windows для рядового користувача є кілька незручними («Панель управління» доводиться довго шукати, значок комп'ютера на Робочому столі» відсутня). Тому простіше всього використовувати консоль «Виконати» (Win + R) і запровадити в ній команду devmgmt.msc.
Як подивитися відеокарту на Windows 10 і нижче: основні методи
Тут потрібно просто звернутися до пункту «Відеоадаптери» і розгорнути його вміст, після чого будуть відображені всі графічні адаптери, встановлені на комп'ютері. Спосіб не дуже зручний, оскільки дані можна отримати лише назва чіпа. Ні обсяг пам'яті, ні задіяння карти за замовчуванням тут переглянути буде неможливо. Можна, звичайно, скористатися вкладкою відомостей, встановити показ ІД устаткування і по ідентифікаторах VEN і DEV знайти повну інформацію в інтернеті. Але навіщо займатися такими речами, якщо є більш прості методи?


Відомості про систему

Питання того, як подивитися відеокарту на Windows 10 абсолютно елементарно можна вирішити за допомогою виклику дані про систему (команда msinfo32 в меню «Виконати»).
Як подивитися відеокарту на Windows 10 і нижче: основні методи
Тут необхідно звернутися до розділу компонентів, розкрити список і вибрати пункт «Дисплей». Тут уже більше інформації (можна переглянути обсяг ОЗП графічного чіпа, відомості про файл драйвера, ті ж ідентифікатори DEV і VEN, порти виводу, розрядність, дозвіл та багато іншого). Ось тільки технічна інформація звичайному користувачеві особливо і не потрібна. Примітка: ідентифікатори зазвичай використовують для того, щоб знайти для графічної карти необхідний драйвер, якщо операційна система не встановлює його самостійно, інсталяція відбувається некоректно, або драйвер відсутній як такий.

Де подивитися відеокарту на Windows 10 з повним набором основних характеристик?

Можна використовувати альтернативний метод. Проблему того, як подивитися параметри відеокарти на Windows 10 можна вирішити і за допомогою виклику діалогу DirectX (dxdiag в консолі «Виконати».
Як подивитися відеокарту на Windows 10 і нижче: основні методи
У вікні діалогу необхідно перейти на вкладку дисплея (екрану), де і будуть відображені основні параметри графічного чіпа, включаючи базові характеристики, відомості про встановлені драйвери та їх типах.

Використання налаштувань BIOS

Але вищенаведені методи не можуть дати повної картини, коли потрібно вирішити питання того, як подивитися, яка відеокарта Windows 10 використовується за замовчуванням. Рішення полягає в тому, щоб при завантаженні комп'ютера зайти в налаштування первинної системи BIOS або UEFI.
Як подивитися відеокарту на Windows 10 і нижче: основні методи
У параметрах відомості зазвичай можна знайти в розділі додаткових налаштувань (Advanced), де в меню Chipset може бути присутнім пункт з назвою на кшталт First Display Boot, Boot Graphic Adapter Priority або щось в цьому роді. Така методика стане в нагоді в тому випадку, якщо в системі встановлено два графічні чіпи і потрібно перемикання з одного на інший.

Сторонні програми

Поряд з вищеописаними способами, можна скористатися деякими популярними сторонніми утилітами.
Як подивитися відеокарту на Windows 10 і нижче: основні методи
Найпопулярнішими серед користувачів або фахівців, що займаються ремонтом комп'ютерної техніки, можна назвати наступні:
 • GPU-Z.
 • AIDA64.
 • Speccy.
 • PC Wizard і багато інших.
 • Такі програми цікаві тим, що, крім основних відомостей про параметри графічного адаптера, вони можуть виробляти ще й діагностику, а також видавати, наприклад, характеристики енергоспоживання або відображати температурні показники.

  Замість підсумку

  Що ж використовувати для визначення моделі та характеристик графічного адаптера? Якщо потрібно дізнатися тільки модель, можна звернутися до «Диспетчер пристроїв», але у разі необхідності отримання більш детальних відомостей доведеться використовувати більш серйозні методи (та інструментарій операційної системи, і сторонні спеціалізовані програми, які в деяких випадках виглядають набагато більш переважними). Ну, а перемикання з одного чіпа на інший без входу в налаштування первинної системи виробити не вийде. Навіть такі спроби з використанням «Диспетчера пристроїв» успіхом не увінчаються, оскільки користувачеві буде повідомлено, що невикористовуване пристрій необхідно включити (хоча BIOS прямо і не зазначається).

  Популярі новини
  Загрузка...