Новини високих технологій
» » Workflow - це Опис, застосування, функції

Workflow - це Опис, застосування, функції

18-03-2019, 12:36
15 791
WorkFlow – це робочий процес (WF), що представляє собою набір технологій, включених в PowerShell і доступних на будь-якому комп'ютері під управлінням Windows 7/8 Server 2008/2008 R2/2012. Це особливий вид сценарію PowerShell, який дуже схожий на функцію. Однак при запуску він перетворює робочий процес в код Windows Workflow Foundation (WWF) і передає для виконання, після чого його вміст буде відрізнятися від скрипта.

Основа робочих процесів

WorkFlow – це комбінація традиційних і сучасних інструментів програмування для оголошення робочого процесу і виконання дій, що допомагають визначити логіку, потік управління та час виконання отриманого програми. WWF - це процес використання мови більш високого рівня для написання ПЗ з метою підвищення продуктивності праці розробників, спрощення управління та швидкої адаптації. Середовище виконання WWF не тільки виконує робочий процес, але і надає сервіси і функції, важливі при написанні логіки, такі, як збереження стану, маркування і відновлення бізнес-логіки, що призводить до ефективності потоків і процесів. Модель програмування WWF була перероблена, що зробило її більш простою і надійною. Активність є її основним базовим типом і представляє як процеси, так і операції. WW більше не потрібно створювати у час виконання виклику робочого процесу, її можна просто оформити як екземпляр і виконати, спрощуючи модульне тестування і сценарії, в яких розробник не хоче відчувати труднощі при налаштуванні конкретної середовища. Нарешті, модель програмування стає повністю декларативною композицією дій без коду, що також спрощує розробку.

Використання Net Framework

Основа WorkFlow – це платформа, заснована на .Net Framework для створення робочих процесів. Це не додаток або серверний продукт, включений в якості компонента .Net framework 3.0. Деякі з основних можливостей WW перераховані нижче: Візуальне подання процесу. Динамічна зміна під час виконання. Тривалість функціонування. Існує два основних типи WW: Послідовні, використовуються для чітко визначених процесів. Кінцевого автомата, організовані як діаграми кінцевого автомата, звичайно використовувані для WW з оперативним взаємодією, включаючи Workflow-переклад. WW можуть бути побудовані декларативно з використанням тільки розмітки, або тільки коду, або їх комбінації. Після розробки WW його можна розмістити в будь-якому додатку, яке завантажує середовище виконання, наприклад Windows Forms, служби Windows, веб-сайти ASP.Net і веб-служби.

Операції та служби

Операції WorkFlow – це робочі процеси, що складаються з однієї або кількох операцій, які є будівельними блоками WW. Набір готових дій надається розробникам, також можна створювати свої власні. Служби - механізм виконання WW з використанням власних функцій при виконанні примірника. Можна використовувати служби WW Foundation, налаштувати доступні служби або створити власні. WW в реальному житті можуть мати тривалий і непередбачуваний термін виконання. Windows WW Foundation обробляє всі операції і може при необхідності зберігати робочі процеси.

Компенсація-транзакції в світі WW відрізняються від традиційних. У тих випадках, коли є тривалі процеси, неможливо точно відкотити назад набір дій при виникненні винятків. Замість цього WW допускає «компенсацію», яка в найпростішому вираженні є дією, що вживаються для покриття ефекту частини транзакції і вже була завершена. Візуальна природа визначення WW призводить до вимогу відстеження ходу виконання робочого процесу. WW Foundation надає служби для відстеження стану примірників процесів.

Проект з відкритим вихідним кодом Designer

Дизайнер WF пропонує безліч функцій з коробки, його легко розширити, ось чому багато компаній інтегрували його в свої продукти і рішення. Існує 3 типи робочих процесів, які використовують у відповідності з вимогами бізнес-кейсу, їх можна використовувати разом в змішаному режимі, а також можлива угруповання WF/Activity: Послідовний WW - проста лінійна логіка. Блок-схема WW - дуже інтуїтивно зрозуміла логіка блок-схем. WW кінцевого автомата - потужний, переходи станів, події, тригери. WW можна створювати візуально, програмно і з допомогою сценаріїв для PowerShell:
Створення WW - Visual Studio. Створення WW – Код. Створення WW - Powershell Azure. Серіалізація виконується з допомогою Xaml, що робить WW дуже гнучкими: Серіалізація WW Xml. Серіалізація WW - Xaml Code. Серіалізація WW - Powershell Visual Xaml. В той же час сильна залежність WF від Xaml є одним з основних перешкод для перенесення WW Foundation .Net Core.

Вбудовані бібліотеки

Workflow Foundation пропонує вбудовані бібліотеки дій: потік управління, кінцевий автомат, блок-схема, обмін повідомленнями, збір і обробка помилок, powershell та інші. Число і тип сценаріїв використання, що можуть бути розглянуті за допомогою WW, можуть бути значно розширені за допомогою користувальницьких дій, можна створювати свої власні бібліотеки і упаковувати існуючі API-інтерфейси сторонніх постачальників для інтеграції з WF. Існує 3 варіанти розміщення і запуску робочих процесів, кожний з яких підходить для конкретного варіанта використання: WorkflowInvoker, документація та зразки, підходить для простих сценаріїв і недовговічних WW, не забезпечує хостинг, закладки, контроль примірника, сталість. Додаток WW, документація та зразки, один примірник WF, можливе завантаження/вивантаження WF, хороший вибір для тривалих процесів, забезпечує хостинг, закладки, контроль примірника, сталість. WorkflowServices, документація та зразки, кілька примірників, хороших для сервіс-орієнтованих рішень, забезпечує хостинг (WorkflowServiceHost), сервіс обміну повідомленнями, закладки, контроль примірника, сталість. WF - менеджер робочого процесу.

Основний рівень Sharepoint

Workflow Manager є дуже складним компонентом Foundation і основним рівнем Sharepoint. Його застосовують у користувальницьких рішеннях і в Rehosted WF Designer. Він пропонує багато корисного: REST Endpoint & Client API, Multi-tenancy (області) і масштабування, управління сховищем Бази Даних, відстеження та моніторинг, керування екземплярами, повністю декларативний авторинг.
Тим не менш розгортання не є легким при виконанні за допомогою користувальницьких установників, і воно нав'язує рішенням реалізацію версій, примірників, сховищ даних. Журнал результатів виконання Workflow Foundation пропонує високий рівень прозорість щодо логіки процесу. Користувальницьке відстеження учасників легко впровадити і адаптувати конкретного варіанта використання. Метод Track викликається щоразу, коли робочий процес генерує Tracking Record, що містить дані виконання WF: журнали та аналітичні дані. Стандартна модель SwTracking Participant є гарною відправною точкою для реалізації відстеження WW. Функція Persistency, ключова для тривалих робочих процесів, доступна відразу після установки в WF, якщо будуть використані доступні сховища даних, Workflow Identity і дії для збереження. Крім включення нових сценаріїв, ця функція також допомагає масштабувати ресурси по вертикалі, коли є WW в якості моделі сервісу, і виконує багато робочих процесів паралельно на одному і тому ж сервері/VM: стан WF буде видалено з пам'яті до наступного кроку або тригера; відновлює його з сховища даних сталості відновлює процес виконання.

Автоматизація завдань в iOS Apple

Workflow є самим потужним додатком, яке використовується в iOS Apple. Apple використовує WF, потужний інструмент автоматизації, призначений для прискорення повсякденних завдань. У Workflow IOS є безліч тригерів і дій, які можна встановити всередині додатки і потім виконати зверху вниз простим натисненням кнопки. Більше того, оскільки воно було розроблено Apple, воно може отримати доступ до безлічі системних утиліт. Використовуючи iOS Apple, можна швидко отримати найбільш популярні новини, наприклад з Apple News, або створити колаж, використовуючи деякі з останніх фотографій. Для того щоб максимально використовувати його застосовують для автоматизації щоденних завдань.

Перед початком автоматизації завдання завантажують систему Workflow з App Store, запускають його і натискають вкладку «Мої робочі процеси » або вкладку «Галерея», якщо потрібно використовувати попередньо виконану дію. У правому верхньому куті вибирають «Створити робочий процес» і один з чотирьох WW. Вибравши WW, проводять пальцем вправо, щоб відкрити меню «Дії». Звідси можна виконати пошук потрібного дії або вибрати зі списку доступних пропозицій. Вибравши дію, тягають його вправо, щоб додати поточний WW. Якщо потрібно включити додаткову дію, яка виконуватиметься після першого, проводять пальцем вправо і повторюють процес. Для того щоб змінити WW, натискають на значок шестерінки в правому верхньому куті. Результуюче меню буде містити безліч різних налаштувань, що дозволить змінити тип робочого процесу. Коли все виконано, натискають «Готово» у правому верхньому куті, щоб залишити WW в додатку, або вибирають «Додати на головний екран, щоб запустити WW у браузері.

PowerShell. Сценарії

Сценарії Workflow PowerShell (PS) широко використовуються, багато адміністраторів Windows знайомі з ними. Робочий процес і сценарій схожі - кожен складається з серії програмних кроків або дій. PS може взаємодіяти з ОС Windows, а також з деякими серверними додатками на низькому рівні. Це дозволяє адміністратору написати практично будь-яку задачу, яку тільки можна уявити. Але сценарії PS накладаються деякі обмеження, посилання на .NET можуть допомогти подолати ці обмеження. Наприклад, .NET може створювати графічні інтерфейси для них, або виконувати математичні операції, які не підтримуються в PowerShell.
Робочі процеси працюють в поєднанні з Windows Workflow Foundation (WWF), який є частиною .NET Framework. WWF включає в себе API і механізм процесів для створення. Подібно сценаріями, WW складаються з серії дій, кожне з яких виконує певну задачу. Адміністратори можуть об'єднати декілька дій, щоб створити складний робочий процес PS. Ці дії моделюються як дії .NET. Framework містить бібліотеки часто використовуваних дій для створення робочих процесів. Оскільки сценарії PS використовують розширені можливості .NET Framework, вони дуже потужні і прив'язані до процесу ОС. Наприклад, коли відкривають вікно PS і запускають його сценарій, це вікно прив'язується до процесу ОС, який стає простором виконання. По суті, вікно PSl є ізольованою середовищем.

Платформа для обміну

SharePoint Workflow - чудова платформа для спільної роботи та обміну. Однак в будь-який час, коли буде потрібно якийсь схвалення бізнес-процесу, необхідно задіяти можливості робочого процесу. Існує кілька способів створення WW SharePoint: Без робочого процесу - якщо потрібно просте схвалення або яке-небудь повідомлення, то можна просто використовувати можливість сповіщень в SharePoint разом з деякими стовпцями метаданих. Функція підтвердження контенту - використання вбудованої функції схвалення контенту. Вона допускає односторонні затвердження контенту, але можна виконувати роботу у багатьох простих сценаріях затвердження. Готові робочі процеси - доступно кілька готових (вбудованих) робочих процесів, які дозволяють створювати більш складні конфігурації. SharePoint Designer - це безкоштовний інструмент, доступний від Microsoft, який створює більш складні робочі процеси з паралельним і багатоступеневим послідовним схваленням. Особливість SPD полягає в тому, що може знадобитися якийсь час, щоб ознайомитися з тим, як він працює, а сам інструмент іноді може бути досить складним. Microsoft Flow - хмарний продукт, який інтегрується з SharePoint і багатьма іншими додатками. Сторонні інструменти WW, які можна інтегрувати з SharePoint. Види готових процесів: WW затвердження. WW збору відгуків. Збір підписів Workflow. WW з трьома станами. Готові WW гарні в дуже специфічних сценаріях і не допускають будь-яких значних налаштувань, часто пов'язаних з власними бізнес-процесами.

Переваги і недоліки

Одним з переваг WW є те, що він допускає декларативну логіку програми, оскільки більшість людей не хочуть писати XAML вручну, тому досвід розробника в WF дуже важливий. Поширені сценарії, коли веб-розробники в основному використовують функціональність робочих процесів .NET: Різні джерела даних, в основному бази даних, що є частиною WW програми. Періодично змінюється логіка програми, в якій змінюються кілька кроків WW. Ізольовані вихідні дані (розгалужена схема), які вимагають складної логіки. Пакетні входи, які є частиною початкового WW і мають невизначені часові рамки. Максимальна продуктивність і гнучкість програм щодо сумісності. Переваги WW: гнучкість; звіти про виконання; інтеграція з комунікаційним фундаментом; динамічна конфігурація; візуальний дизайн логіки програми. Основним недоліком є складна крива навчання, коли більшість програмістів стикаються з труднощами при адаптації до методів проектування WW. Workflow Foundation 3 BizTalk Server 2006 WF був представлений в 2006 році .Net Framework версії 3.0 і Visual Studio. Він також був інтегрований з BizTalk Server 2006 R2 через перехоплювачі і розширення BAM (btsSend, bts Receive). Згодом, починаючи з 2007 року, розробка WF була в основному узгоджена з дорожньою картою Microsoft Sharepoint. За останні 20 років більшість програм перейшло з мов низького рівня на мови високого рівня. У сьогоднішній галузі для вирішення повсякденних завдань, таких як виділення пам'яті і переписування коду для різних машин, ця програма просто незамінна.
Цікаво по темі
Як видалити NET Framework: інструкція
Як видалити NET Framework: інструкція
NET Framework - програмна платформа, розроблена компанією Microsoft. З її допомогою створюються програми, тому наявність даного пакету на комп'ютері
SharePoint - що це? Що таке Microsoft SharePoint?
SharePoint - що це? Що таке Microsoft SharePoint?
SharePoint — це платформа для спільної роботи і управління документами на основі браузера від Microsoft. Якими перевагами і особливостями володіє