Новини високих технологій
» » WPFFontCache_v0400.exe: що це за процес, чи можна від нього позбутися?

WPFFontCache_v0400.exe: що це за процес, чи можна від нього позбутися?

3-01-2018, 13:32
769
Якщо хто не знає, завантаження операційних систем Windows при старті передбачає не лише перевірку системного реєстру, але і сканування додаткових об'єктів. В результаті користувач може бачити в «Диспетчері завдань» безліч системних процесів, які стартують разом з системою, в тому числі і WPFFontCache_v0400.exe. Що це за служба, рядових користувачів мало хто зможе пояснити виразно. Для визначення того, що це за процес, і навіщо він потрібен, слід дати окремо пояснення. Не виключений і варіант того, що під цю службу маскується небезпечний вірус, але на цьому зупинимося окремо, оскільки дуже багато сучасні загрози здатні маскуватися саме під такі служби, а Windows розпізнає як власні інструменти, абсолютно не віддаючи звіту, що в запущеному процесі може містити шкідливий код. Це залишимо на потім, поки трохи короткої інформації з приводу того, що являє собою оригінальна служба.


WPFFontCache_v0400.exe: що це за процес?

Отже, почнемо з самого головного. Сам процес, на відміну від всіх стартують служб Windows, не є системним. Так-так! Це не сама необхідна служба, що забезпечує функціональність або стабільність Windows.
Даний процес відповідає лише за перевірку встановлених шрифтів. І чим їх більше, тим повільніше буде завантажуватися операційна система. Самі розумієте, що при встановленні специфічних великовагових мальованих шрифтів на зразок, скажімо, готичного стилю, обробка даних на стадії старту ОС буде проводитися надзвичайно повільно, незалежно від того, яка швидкодія має процесор і скільки оперативної пам'яті встановлено на комп'ютері.

WPFFontCache_v0400.exe вантажить процесор: чому?

Але і сам виконуваний процес аж ніяк не нешкідливий. Справа в тому, що він працює під управлінням платформи .NET Framework і постійно посилається на її бібліотеки. А ось вони якраз і можуть давати збої. Але це тільки на перший погляд службу WPFFontCache_v0400.exe. Що це таке, поки трохи зрозуміло. Перейдемо до питань навантаження на систему і усунення проблем, так би мовити, з практичної точки зору.

Першим ділом, якщо перевантаження процесора або використання оперативної пам'яті помічені на критичному рівні саме з вини цього процесу, в «Диспетчері завдань» відключайте його без докорів совісті. На працездатності операційної системи це не позначиться жодним чином.

Як зробити відключення служби?

Звичайно, бажано б і видалити непотрібні шрифти, сканування яких займає досить тривалий час. Але, як виявляється, можна обійтися і без цього, особливо якщо вони потрібні в повсякденній роботі. В даному випадку всі рішення проблеми зводиться тільки до того, щоб з'ясувати, як відключити WPFFontCache_v0400.exe. А зробити це зовсім просто.
WPFFontCache_v0400.exe: що це за процес, чи можна від нього позбутися?
Після завершення процесу в «Диспетчері завдань» необхідно запустити командну консоль від імені адміністратора і вписати в неї рядок sc delete WPFFontCache_v0400.exe, після чого буде очищено кеш служби (мова йде саме про тимчасових даних, а не про видалення оригінального процесу). Можливо, такими речами займатися не доведеться, якщо заздалегідь оновити платформу .NET Framework. Для її установки можна використовувати завантаження дистрибутива з офіційного сайту Microsoft або застосування спеціального веб-інсталятор, який при завантаженні на комп'ютер займає мінімальний об'єм.

Що робити, якщо це вірус?

Але це лише основні моменти, які стосуються оригінального компонента WPFFontCache_v0400.exe. Що це таке, трохи зрозуміло, але от з вірусами, які можуть виглядати точно так само, як оригінальний процес, та ще й розташовуватися в тій же папці, необхідно боротися. Найкращими, як прийнято вважати, інструментами є утиліти начебто Dr. Web CureIt і Kaspersky Rescue Disk. Перша являє собою портативний сканер, друга відноситься до типу програм-завантажувачів, що дозволяють завантажитися з usb-носія і перевірити систему ще до її старту.
Цікаво по темі
COM Surrogate - що це за процес? Поради для чайників
COM Surrogate - що це за процес? Поради для чайників
Операційні системи Windows останніх поколінь, незважаючи на досить високу стабільність, нерідко відрізняються непередбаченими збоями. І дуже часто
MRT.exe: що це - системний процес або вірус?
MRT.exe: що це - системний процес або вірус?
Програми для Windows 7 або будь-якої іншої версії, включаючи власні інструменти системи на всі випадки життя, сьогодні настільки різноманітні, що
Conhost.exe. Що за процес: системна служба або вірус?
Conhost.exe. Що за процес: системна служба або вірус?
Напевно, у світі немає жодного користувача операційних систем Windows, яка хоч коли-небудь не запускав би «Диспетчер завдань» для завершення якогось