WinThruster: що це за програма і чи варто її встановлювати на комп'ютер?

1176 0 Новини високих технологій

Інтерес багатьох користувачів до програм, що спеціалізується на оптимізації комп'ютерних систем, іноді підігрівається штучно. Їх пропонують встановити, щоб прискорити роботу комп'ютера, причому досить нав'язливо. Особливий інтерес свого часу викликала програма WinThruster. Що це за програма, зараз і подивимося. Заодно розберемося, чи справді воно є таким вже необхідним інструментом для обслуговування системи і як його видалити в разі потреби.

Програма WinThruster: що це за програма?

Якщо подивитися на офіційний опис, розміщене в інтернеті, додаток WinThruster позиціонується як унікальний інструмент, що дозволяє при завантаженні системи і в процесі її функціонування прискорити роботу настільки, що іншим програмам до цього далеко.


WinThruster: що це за програма і чи варто її встановлювати на комп'ютер?
Чому мова йде про те, що програма саме «позиціонується», а не «є» оптимізатором? Відповідь на це питання стане зрозумілим, якщо розглянути всі сторони програми WinThruster. Що це за програма і які його основні функції, і далі буде показано.

Заявлений функціональний набір

Що стосується основного функціоналу, стверджується, що програма стартує разом з операційною системою і відразу після повного завантаження проводить сканування на предмет функціонування непотрібних процесів.
WinThruster: що це за програма і чи варто її встановлювати на комп'ютер?
При цьому проводиться аналіз записів системного реєстру і жорстких дисків з подальшим виправленням помилок або неполадок у фоновому режимі. При роботі з дисками WinThruster (повна версія) дозволяє ще знаходити і видаляти сміттєві файли і видаляє тимчасові об'єкти, невикористовувані після завершення роботи якоїсь програми.


У програмі є ще і розділ керування автозавантаженням, в якому можна відключити деякі процеси, що запускаються в момент старту Windows. Загалом, судячи з офіційного опису, маємо начебто простенький оптимізатор. Але чи так це насправді?

Активація WinThruster: проблеми з ключами, оплатою і додатковим ПЗ

Далі починаються проблеми. Програма після установки вимагає провести активацію (для WinThruster ключ можна тільки купити). При цьому потрібно вказати спосіб оплати (зазвичай банківську карту), а зняття грошей відбудеться автоматично. Начебто не проблема, та й сума за нинішніми мірками мізерна.
WinThruster: що це за програма і чи варто її встановлювати на комп'ютер?
Але! Для WinThruster ліцензійний ключ діє в кращому разі всього один рік. Після цього, як свідчать численні відгуки користувачів, програма автоматично продовжує ліцензію і – увага! – списує гроші з картки, зазначеної при першій реєстрації, автоматом. Не менша проблема, за твердженнями багатьох користувачів, полягає і в тому, що після переустановки системи для WinThruster ліцензійний ключ доводиться купувати заново, оскільки програма видає повідомлення про те, що даний ключ вже використовується (хоча насправді належить одному і тому ж власнику).
WinThruster: що це за програма і чи варто її встановлювати на комп'ютер?
Нарешті, при першій інсталяції програма вносить величезну кількість власних записів до реєстру і на тлі встановлює купу непотрібних додатків на зразок WeatherBug. І всі вони знаходяться в автозавантаженні, споживають системні ресурси, а відключити їх не завжди представляється можливим.

Відгуки про програму

Таке додаток WinThruster. Що це за програма, напевно, вже багато хто зрозумів. А тепер ще кілька відгуків тих, хто випробував її на ділі. Судячи з того, що пишеться в інтернеті, проблем набагато більше. Гаразд би було тільки вимога програмою WinThruster ключа або автоматичне продовження ліцензії зі зняттям грошей. Так ні ж – навіть після видалення програми гроші продовжують списуватися, не кажучи вже про те, що виникають навіть збої програмного й фізичного характеру.
WinThruster: що це за програма і чи варто її встановлювати на комп'ютер?
Наприклад, нерідкі випадки, коли програма тільки їй самій зрозумілих причин блокує миша, видаляє системні файли, повідомляючи потім, що потрібно провести відновлення, нарешті, з'являється синій екран з повідомленням про ручному запуску крашу (manually ініціював crash) і т. д.

Як видалити WinThruster з комп'ютера?

Але як же видалити додаток, якщо система повідомляє, що його деінсталяція неможлива? Займатися ручним пошуком всіх елементів у вигляді файлів, ключів реєстру – це занадто довго. До того ж не завжди можна визначити, що знайдений елемент належить саме пакету WinThruster.
WinThruster: що це за програма і чи варто її встановлювати на комп'ютер?
В цьому випадку краще відразу ж скористатися утилітами зразок iObit Uninstaller або Revo Uninstaller, які виробляють потужне сканування і видаляють всі залишкові елементи, попередньо завершивши активні служби і сервіси пакету в «Диспетчері завдань», а при старті стандартного дєїнсталлятора переконатися, що задіяна опція Remove.
WinThruster: що це за програма і чи варто її встановлювати на комп'ютер?
Після цього бажано відразу перевірити систему якою-небудь програмою на зразок AdwCleaner (антивіруси WinThruster як потенційно небезпечне додаток не визначають, оскільки воно має статус довіреної). По закінченні всіх маніпуляцій треба використовувати перевірений оптимізатор, наприклад CCleaner, і, що називається, довести систему до розуму.

Висновок

Як вже можна зрозуміти, програмний продукт WinThruster не варто встановлювати на комп'ютер ні в якому разі. Мало того що можуть з'явитися проблеми в роботі системи, так ще й можна постійно втрачати грошей! Видаляти цей пакет бажано з використанням спеціальних утиліт в безпечному режимі, оскільки ручний пошук може бути сильно утруднений. Нарешті, варто відразу звернути увагу на ситуацію, коли спочатку при відвідуванні інтернет-ресурсів з'являється пропозиція щодо встановлення цієї програми. Це означає тільки те, що якийсь рекламний компонент вже проник в систему. Краще зробити сканування утилітою AdwCleaner, не чекаючи його повної активізації (установка може проводитися і у фоновому режимі, коли користувач про це і гадки не має).

Популярі новини
Загрузка...