Новини високих технологій
» » Чотири способи: як перевірити драйвери Windows

Чотири способи: як перевірити драйвери Windows

5-09-2018, 20:16
665
У користувачів, які хоч раз переустановлювали самостійно операційну систему Windows, поставало питання, які драйвери необхідно встановлювати після цього для нормальної роботи всіх пристроїв, підключених до комп'ютера. У цій статті розглянемо, як перевірити драйвери Windows 10. Представлені нижче інструкції підійдуть і для інших версій системи.

Як перевірити версію драйверів

Якщо намагатися розібратися, то стане ясним, що на комп'ютері повинні бути встановлені драйвери для всіх пристроїв, як зовнішніх (миша, клавіатура, джойстик), так і вбудованих (відеокарта, мережевий адаптер, процесор). Розробники з Microsoft всіма силами намагаються полегшити життя користувачам, з кожним оновленням істотно розширюючи внутрішню базу драйверів, однак деколи все одно доводиться шукати софт і вручну виконувати його інсталяцію. Зараз буде представлено чотири способи, як перевірити драйвери для Windows 7 8 і 10.


Спосіб 1: офіційні сайти виробників

Самим надійним способом отримання останніх версій програмного забезпечення для пристроїв буде їх завантаження безпосередньо з офіційного сайту виробника. Але варто розуміти, що дані маніпуляції є першорядними і не забезпечать всі пристрої драйверами. Але в цьому і полягає суть, спочатку необхідно оновити головні компоненти: материнську плату, процесор і відеокарту. Але насамперед треба дізнатися назву і модель. Дізнаємося модель материнської плати Щоб дізнатись про виробника і модель системної плати, вам необхідно виконати наступні дії: Відкрийте вікно «Виконати». Для на клавіатурі натисніть кнопку Win+R. У вікні введіть команду cmd і виконайте її, натиснувши «ОК». З'явиться вікно Командного рядка». У ньому по черзі пропишіть дві команди: wmic baseboard get Manufacturer і wmic baseboard get product. У видачі на першу команду буде вказаний виробник плати, на другу – її модель.
Запам'ятайте назву, воно знадобиться для пошуку драйвера.


Дізнаємося модель відеокарти і процесора Дізнатись про виробника і модель відеочіпа і процесора можна практично таким же способом: Відкрийте вікно «Виконати». Введіть dxdiag. Натисніть «ОК». У діалоговому вікні перейдіть на вкладку «Екран». В категорії «Пристрій» навпроти рядків «Ім'я», «Виробник» і «Тип мікросхем» буде вказана відповідна інформація, що стосується процесора комп'ютера. Перейдіть у вкладку «Перетворювач». За аналогією з процесором, не буде вказана вся необхідна інформація про відеокарту.
Запишіть всі отримані дані для здійснення пошуку відповідних драйверів для компонентів комп'ютера. Шукаємо драйвери Знаючи найменування всіх пристроїв, драйвери для яких необхідно встановити, чи можна без особливих зусиль знайти безпосередньо саме для них. Перейдіть в будь-яку пошукову систему. Пропишіть назва і модель компонента, що потребує оновлення. Зайдіть на офіційний сайт виробника. В інтерфейсі сайту знайдіть пошуковий рядок і виконайте запит з назвою пристрою. У видачі відшукайте відповідний драйвер. Завантажте його на комп'ютер. Установіть. Ось так от просто можна оновити основні компоненти комп'ютера. Тепер ви знаєте перший спосіб, як перевірити драйвери комп'ютера, однак він далеко не останній.

Спосіб 2: програми для оновлення драйверів

Попередній метод, як перевірити драйвери, може здатися вам досить складними, і частково це так. Для рядового користувача куди простіше буде скористатися спеціальними програмами, які в автоматичному режимі просканує комп'ютер на наявність застарілих версій софта і запропонують відповідні оновлення для них. Однією з таких програм є Driver Booster. Запустіть програму. Натисніть кнопку «Сканувати». Дочекайтеся завершення цього процесу. За підсумком відобразяться пристрої, які потребують оновлення. Якщо ви хочете встановити нові версії окремого, тоді натисніть «Встановити» напроти відповідного компонента. Якщо ви вирішили оновити відразу всі компоненти, натисніть відповідну кнопку на верхній панелі програми. Відразу після цього запуститься процес скачування, а потім і інсталяції драйверів для пристроїв комп'ютера. У процесі виконання цієї дії комп'ютер може кілька разів перезавантажитися.

Спосіб 3: онлайн-сервіси

Хто принципово не хоче встановлювати додаткове ПЗ на комп'ютер, в цьому випадку є відмінний спосіб, як перевірити драйвери Windows 10 і взагалі всіх інших версіях ОС, що передбачає використання онлайн-сервісів.
Відкрийте «Диспетчер пристроїв» і подивіться у ньому ідентифікатор пристрою, драйвер для якого хочете завантажити. Перейдіть на онлайн-сервіс з пошуку драйверів за їх ID. На головній сторінці введіть в пошукову рядок ідентифікатор і натисніть кнопку «Знайти». У видачі буде відображений список всіх драйверів, які підходять для вашого обладнання. Виберіть сподобався і натисніть кнопку «Завантажити». Установіть. Як можна помітити, це, мабуть, найшвидший спосіб, як перевірити драйвери на комп'ютері, але і він не всім може допомогти.

Спосіб 4: оновлення штатними засобами операційної системи

Потрібне оновлення, як перевірити драйвери? Оновити їх без використання додаткового програмного забезпечення можна і через утиліту «Диспетчер пристроїв». В пошуку по системі впишіть «Диспетчер пристроїв» і запустити відповідну програму з результатів. У списку усіх пристроїв виберіть те, яке хочете оновити. Натисніть по ньому правою кнопкою миші. Виберіть у меню пункт «Оновити драйвери». У новому вікні натисніть кнопку «Оновити автоматично».
Після цього комп'ютер самостійно постарається знайти і встановити нові версії драйверів для компонента. Цей спосіб не завжди ефективний, так як пошук ПО проходить по внутрішній базі Microsoft.
Цікаво по темі
Два способи, як оновити відеокарту NVIDIA
Два способи, як оновити відеокарту NVIDIA
Кажучи про оновлення відеокарти NVIDIA, завжди мають на увазі оновлення драйвера для неї. У статті розглянемо, як зробити перевірку і подальшу
Програма для автоматичного оновлення драйверів
Програма для автоматичного оновлення драйверів
Багато користувачів, не сильно розбираються в тонкощах налаштування та експлуатації Windows-систем, якщо і не знають, то принаймні чули про те, що
Помилка CRITICAL PROCESS DIED: як виправити на Windows 10
Помилка CRITICAL PROCESS DIED: як виправити на Windows 10
Критичні помилки на персональних комп'ютерах зустрічаються часто. В основному вони супроводжуються висновком BSOD. На ньому написана інформація про
Усунення помилки dpc watchdog violation
Усунення помилки dpc watchdog violation
Починаючи з Windows 8 замість класичного синього екрану смерті" використовується повідомлення dpc watchdog violation, яке, незважаючи на перероблений
Докладно про те, як включити блютуз на "Віндовс 8"
Докладно про те, як включити блютуз на "Віндовс 8"
У даній статті ми докладно розповімо вам, як включити блютуз на «Віндовс 8», а також проведемо діагностику вашого передавача на наявність самих
Як і де скачувати драйвера встановленого в комп'ютерній системі обладнання?
Як і де скачувати драйвера встановленого в комп'ютерній системі обладнання?
По всій видимості, ні для кого не секрет, що залізне обладнання, встановлене в комп'ютерній системі, і деякі віртуальні пристрої не будуть працювати