Блок живлення Chieftec 650w

108 0 Новини високих технологій

Купівля блоку живлення - справа важлива. Рідко користувачі підходять до нього уважно. Хтось радиться з друзями, хтось шукає допомогу на форумах, а хтось вирішує придбати пристрій навмання. Але все це може призвести до того, що системі не вистачить потужності блоку, вона буде працювати неповноцінно або зовсім згорить. Тому так важливо навчитися розраховувати затрачену енергію і підбирати потрібну модель.

Блок живлення

Це один з основних компонентів системи, який є вторинним джерелом електроживлення. Він відповідає за поставку постійного струму на основні точки системи. При цьому він працює над перетворенням напруги. Крім цього завдання блоку живлення в тому, щоб стабілізувати і захищати систему від незначних перешкод напруги. Тому якість цього пристрою так важливо для будь-якого ПК, навіть самого бюджетного. Блок живлення - це те, на чому не можна економити.

Компанія

Chieftec - популярна компанія, яка заснована у 1990 році. Знаходиться в Тайвані, а головний офіс продажів розташований у Німеччині. Виробник займається виробництвом комп'ютерних корпусів і блоків живлення. На даний момент є лідером на ринку системників. Майже за 30 років свого існування компанія зуміла заробити авторитет і стати однією з найкращих за якістю продукції.


Даний блок живлення

Chieftec 650W - модель, яка вже більше 5 років продається на ринку. Блок живлення потужністю 650 Вт зазнав зміни і був випущений в декількох модифікаціях. Звичайно, звичайний користувач навряд чи помітить зміни, які відбулися з цим пристроєм. Але за весь час існування моделі їх було чимало.
Блок живлення Chieftec 650w
Блок живлення Chieftec 650W має різний форм-фактор, відноситься до декількох серій і різними індексами. Наприклад, серія A135 пропонує пристрої з звичайним або модульним виконанням. Якщо в назві пристрою є індекс С, блок має модульні роз'єми. Індекс S означає звичайне виконання. Також покупцям доступна серія Smart, яка представлена моделями, призначеними для встановлення в домашні ПК. Особливість лінійки в тому, що блоки живлення отримали стандарт ATX 2.3 захист від перегріву і сертифікат 80 Plus.


Серія Force, яка в назві позначається як CPS, прийшла на заміну моделям CTG. Вона "обзавелася" більш широким вибором пристроїв. Джерело живлення оснастили однією потужною лінією, а ефективність його перевищує 85 %.

APS-650C

У 2012 році дуже популярною стала серія А135. До неї входили пристрою потужністю від 350 до 1000 Вт. Завдяки своїй універсальності серія стала популярна і затребувана. Chieftec APS 650W - модель, яка ставилася до модульним рішенням. У момент виходу вартість її була майже 100 доларів. Поставлявся блок живлення у звичній для компанії упаковці. На коробці було багато графічної інформації, яка б згодилася користувачеві. Виробник вказував сертифікацію 80 Plus, а також розмір вентилятора. Тут же були позначені одразу всі можливі потужності серії. Тому відразу по упаковці було непросто визначити, яка ж модифікація всередині.
На одній з бічних сторін упаковки була вказана серія, до якої ставився БП, а також список всіх можливих модифікацій. Залежно від моделі, навпаки показника потужності ставили червоний кружечок.
Блок живлення Chieftec 650w
Більш детальна інформація про Chieftec 650W у цьому випадку зберігалася на наклейці на самому пристрої. Всередині упаковки були розташовані всі необхідні модульні кабелі, мережевий шнур, інструкція та гвинти для кріплення в корпусі пристрою.

Опис пристрою APS-650C

Компанія постаралася відразу зробити акцент на зовнішньому вигляді своїх пристроїв, тому випускає блоки живлення чорного кольору. Оскільки багато користувачів звикли до звичайним сірим корпусам, цей здається дорогим і стильним. Виконаний він з твердої сталі, а вентилятор прикритий фірмової ґратами, на якій є логотип компанії. Всі дроти оснащені тканинної опліткою, яка вже стала показником високого класу моделі. Ззаду блок живлення має вентиляційну сітку для виводу і забору повітря. Тут же розміщена кнопка включення і роз'єм для підключення шнура живлення. На двох торцях відразу є наклейка з інформацією про параметри пристрою. Зроблено це, мабуть, для того щоб можна було безперешкодно розібратися з характеристиками БЖ. Оскільки модель має індекс, на ній присутні модульні роз'єми. Їх усього шість. Щоб було простіше розібратися, поруч наклеїли етикетку, на якій підписані контакти.

Характеристики та тестування APS-650C

Пристрій відноситься до ATX12V формату. Як зрозуміло з назви, модель отримала потужність 650 Вт. По каналу 12В БЖ видає 552 Вт. Модель не підтримує SLI або CrossFireX. Зате отримала сертифікат 80 Plus. Пристрій має вхідна напруга 100-240 В з частотою 50-60 Гц.
Блок живлення Chieftec 650w
Тести блоку живлення показали, що напруга на всіх трьох лініях хоча і відхилялася, але лише на 3-5 %. Це незначне відхилення, його можна віднести до хорошим показникам. Також нічого страшного не виявилося в перевірці пульсації і шумів. Відмінним виявився ККД. І хоча зараз сертифікація 80 Plus вважається нормою, на той час це був відмінний результат. В результаті користувачі виділяли високий ККД, прийнятну вартість, модульність кабелів, гарний зовнішній вигляд і якість, стабільність напруги. Користувачі помітили невеликий перегрів в разі тривалої роботи пристрою на максимальній потужності.

CPS-650S

Ця модель відноситься до лінійки Force. Chieftec 650W був випущений трохи пізніше, тому змінилася його постачання. Користувач отримував більш компактну коробку з використанням фірмових кольорів і графічної інформації. Спереду упаковки розміщена фотографія пристрою. Тут же зазначено, що модель належить до серії Force. Є інформація про проходження БЖ сертифікації та отримання стандарту 85 %. Всередині коробки знаходиться сам блок живлення, мережевий кабель, болти для кріплення та документація.
Блок живлення Chieftec 650w

Опис пристрою CPS-650S

Модель Chieftec CPS-650S 650W має стандартні розміри. Корпус виконаний з міцного металу і пофарбований в чорний колір. 120-міліметровий вентилятор захований за гратами, виконаної у вже звичному стилі компанії. На ній як і раніше знаходиться логотип виробника.

На одній із сторін вказані параметри пристрою. Всі кабелі у моделі знімні. Як зрозуміло з назви, блоки не мають модульного підключення. Дроти досить довгі, тому навіть при самому незручному розташуванні компонентів повинні дістати до будь-якого місця материнської плати. Хоча багато користувачів нарікали на те, що при підключенні плати форм-фактору ATX доводиться з натяжкою розміщувати кабелі. Кабель живлення материнки майже 50 см, тому ніяких проблем з його підключенням немає. Довжина проводу живлення відеокарти 40 см, чого теж цілком достатньо.

Характеристика та тестування CPS-650S

Модель серії Force Chieftec CPS 650W виконана у форм-факторі ATX. Працює з ККД 85 %. Охолодження в системі непогане, працює без підсвічування. Немає модульного підключення. Блок живлення використовує масу технологій, які дозволяють стабілізувати напругу, захистити систему від перевантаження або короткого замикання.
Блок живлення Chieftec 650w
Оскільки виробник завжди забезпечує надійність кожної моделі, ця також не показала жодних критичних відхилень від норми. Кожна лінія живлення впоралася з тестами і показала відхилення в 3 %. Проблеми виявилися лише по лінії 12 Ст. Під навантаженням мультиметр показав 1137 що в цілому вказує на значний відсоток осідання. Коли знову повторили тестування ліній, показники відхилень стали менше. Виявилося, що на перший варіант вплинула присутність світлодіодної стрічки в корпусі. Що в черговий раз доводить думку про те, що вкрай важливо враховувати і розраховувати необхідну потужність для кожного ПК.

Chieftec GPS-650C

Ця модель належить до Smart Series. Chieftec 650W цієї лінійки розрахований на домашні персональні комп'ютери. Це пов'язано і з тим, що модель відповідає стандарту ATX 2.3 має захист від перегріву і сертифікацію 80 Plus.
Блок живлення Chieftec 650w
Ця версія блоку живлення поставляється в компактній коробці, виконаної в чорно-білих кольорах. Виглядає все лаконічно і красиво. Спереду є фото пристрою, а також вказані технології, які вона підтримує. Виробник зробив універсальну упаковку, яка підходить для будь-якої модифікації серії Smart. Chieftec 650W має індекс, а значить оснащений модульним підключенням. На одній із сторін коробки написані всі можливі потужності в цій серії, а навпаки 650W спеціальна позначка, яка і скаже покупцеві, що всередині знаходиться пристрій саме цієї потужності. В коробці, поставляється сам блок, разом з ним мережевий шнур, який упакований у фланелевий мішечок, є додаткові кабелі для підключення різних пристроїв, а також інструкція. Для кріплення пристрою є гвинти.

Опис пристрою GPS-650C

Це стандартний варіант блоку живлення Chieftec 650W. Він важить півтора кілограма. Виготовлений з штампованого листового металу. Корпус пофарбований в чорний колір. На одному з торців є роз'єм для підключення кабелю. Поруч знаходиться двопозиційний вимикач. Іншу площу займає решітка. У цій модифікації встановлений вентилятор діаметром 140 мм, який прикритий фірмової гратами, з логотипом компанії посередині. На одному з торців є шість модульних роз'ємів. Тут немає наклейки, яка б роз'яснила можливе підключення проводів.

Характеристики GPS-650C

Це типовий представник серії Chieftec 650W з сертифікатом 80 Plus. Пристрій представлений у форм-факторі ATX. Конденсатори всередині можуть витримувати температуру до 105 °C.
Блок живлення Chieftec 650w
Блок живлення підтримує велику кількість технологій. Наприклад, є захист від зниженої напруги і перенапруги. Також можна не боятися короткого замикання, перевантаження або перегріву. Є також контроль над швидкістю обертання кулера.

Примітка

Вибір блоку живлення - справа непроста. Для початку потрібно порахувати енергоспоживання всіх компонентів системи. Навіть якщо ви підрахували, що система споживає близько 200 Вт, необхідно купувати блок живлення з запасом. У цьому випадку ідеальним варіантом буде модель на 450-500 Вт. Chieftec 650W - відмінна модель, яка підійде для більш або менш потужної ігрової системи. Звичайно, якщо в корпусі буде встановлено дві відеокарти, тут доведеться підраховувати енергоспоживання комплектуючих. Модифікацій цієї моделі є багато. Вони всі дуже схожі між собою, тому доводиться враховувати якісь деталі, які для багатьох виявляться не так вже й важливі. Наприклад, модульне підключення розраховане на зручність складання та укладання кабелів в корпус. Але раніше якось і без цього справлялися, тому, якщо вам важлива економія, можете розглядати моделі з індексом S. Знайти недоліки хоча б у однієї моделі буде непросто. Всі вони зібрані якісно, виглядають красиво, а коштують недорого. Звичайно, можна знайти блоки живлення і дешевше, але частина з них не буде повністю укомплектована або будуть відсутні сертифікати ефективної роботи, які сьогодні не менш важливі.

Популярі новини
Загрузка...